Idealny żyrandol kryształowy do industrialnego wnętrza

Styl industrialny ma swój renesans i zyskuje sobie coraz większe zainteresowanie. Nie tylko meble i dekor, ale też nietuzinkowe oświetlenie ciekawie akcentuje się w surowym i minimalistycznym aranżacyjnym tle.

Industrialne oświetlenie ożywi każde wnętrze

Styl indutrialny przywodzi na myśl pofabryczne pomieszczenia, w których panuje  często skrajny skrajny minimalizm. Ceglane ściany, betonowe wykończenia podłóg i skromne meble tworzą wyjątkowo atrakcyjny klimat. Wystrój takich wnętrz przyciąga spojrzenia, bo na dosć dużej pustej przestrzeni akcentują się pojedyncze, ale wyraziste elementy. W ten arcyciekawy klimat wpisuje się zawsze efektowne oświetlenie, które podkreśla charakter wnętrza. Jest też bardzo praktyczne i ma charakter dekoracyjny. Wystarczy, że umiejetnie rozmieścisz źródła światła w pomieszczeniu, aby uzyskać niepowtarzalny efekt i świetną grę świateł.

Żyrandole kryształowe – podkreślają industrialne aranżacje

Lampy industrialne mają unikalny design i stonowaną kolorystykę. W surowym minimaliźmie kryje się subtelne piękno, które atrakcyjnie akcentuje się w tle. Szczególnie ciekawie prezentują się lampy wiszące, np. żyrandol kryształowy. Zawieszony na suficie, często w centealnym miejscu salonu, jadalni czy przedpokoju wnosi szczyptę ekstrawagancji i odrobinę szaleństwa. Odbijajace się w mnóstwie kryształków światło tworzy wyjątkowe efekty wizualne. Gra swiateł może koić podczas wypoczynku, jak i motywować do działania. Nawet przed rozświetleniem żyrandole kryształowe wyglądają elegancko i tworzą dworkowy klimat.

Tradycja i nowoczesność – idealny duet

Żyrandole kryształowe łączą klasykę z nowoczesnością, dzięki czemu otrzymujemy odnowiony design i arcyciekawe wzornictwo. Jest to na pewno szyk, prostota i jeszcze coś, co sprawia, że kazde wnętrze industrialne staje się nieco cieplejsze w odbiorze. Jeśli lubisz bardziej klasyczne rozwiązania, wybierz lampę, która oddaje wystrój pałacowych wnętrz, np. bogato zdobiona z odkrytymi żarówkami w kształcie świeczek. Natomiast mocno awangardowe lampy industrialne wiszące mają bardzo ciekawe formy. Może to być np. produkt ze stalowymi ramionami pokrytymi paskami szkła, które są zabezpieczone przez rozety kryształowe. Diamentowe cięcie kryształowych zawieszek powoduje niesamowitą grę świateł w różnych kolorach tęczy. Jeśli do tego dodamy metalowe wykończenie w srebrze lub zlocie otrzymujemy doskonałą całość.

Żyrandole krystzałowe z klosikami

Dla tradycjnalistów i tych, co kochają abażury, producenci przygotowali lampy kryształowe z delikatnymi kloszami tekstylnymi. Jeśli chcesz nieco ożywić surowe wnętrze industrialne, wybierz lampy z fanatzyjnie wygiętymi ramionami. Uroku abażurowym klosikom dodają efektowne dodatki np. kryształkowe listki dębowe. Natomiast, jeżeli oczekujesz lepszych efektów świetlnych, zdecyduj się na złote kapsułki (metalowe rurki pod żarówkami), które jeszcze mocniej ocieplają blask materiałowej oprawy. Całość wygląda modnie i atrakcyjnie.

Nie ma jednej, niezawodnej recepty na najlepszy żyrandol kryształowy w stylu industrialnym. Zawsze trzeba zwracać uwagę na wystrój wnętrza, kubaturę i indywidualne upodobania. Każdy żyrandol utkany z kryształków jest niepowtarzalnym dekoracyjnym dodatkiem, który ociepla i uatrakcyjnia surowość industrialu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak urządzić łazienkę w bloku?

Łazienki w blokach zwykle nie posiadają imponujących rozmiarów. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być wygodne, komfortowe i funkcjonalne. Urządzając łazienkę w bloku warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które sprawią, że korzystanie z tego pomieszczenia będzie czystą przyjemnością. Przed rozpoczęciem planowania urządzenia łazienki warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dostępne będzie osobne pomieszczenia […]

Grzejniki ozdobne – jak wybrać aby pasowały do aranżacji pomieszczenia?

Jednolita i harmonijna aranżacja wnętrz powinna opierać się na wielu elementach. Składa się na nią nie tylko sposób wykończenia ścian, podłóg, stolarka okienna i drzwiowa, ale również grzejniki, które zapewniają ciepło i utrzymują odpowiedni poziom temperatury we wnętrzu. Oprócz swojej praktycznej funkcji mogą one być elementem ozdobnym i dodatkowo podkreślać stylistykę wnętrza. Forma grzejników powinna […]