DeboweTarasy.pl

Jakie drzwi i zawiasy wybrać do wnętrza – podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania

Jednym z ostatnich elementów urządzania domu, czy mieszkania jest wybór odpowiednich drzwi. Gdy udacie się do pierwszego z rzędu salonu meblowego, na pewno padnie pytanie, czy drzwi mają być przylgowe, czy bezprzylgowe? Czy mają mieć zawiasy bezprzylgowe? Dla zwykłego zjadacza chleba takie pytania mogą brzmieć jak czarna magia. Właśnie dlatego śpieszymy z wyjaśnieniami.

Drzwi bezprzylgowe – czyli jakie?

Drzwi bezprzylgowe od przylgowych odróżnia tak naprawdę jedynie krawędź skrzydła. Te bez przylgi są pozbawione wcięcia widocznego po otwarciu drzwi, które w drzwiach przylgowych zauważymy w bocznej krawędzi skrzydła. W drzwiach bezprzylgowych mamy do czynienia z jednolitą przestrzenią, którą tworzy  krawędź skrzydła wraz z ościeżnicą. Drzwi bezprzylgowe uważane są za nowocześniejsze od tradycyjnych, przylgowych. Jakie zawiasy do nich dobieramy?

Zawiasy bezprzylgowe w nowoczesnych drzwiach

W Polsce moda na drzwi bezprzylgowe dopiero rozkwita. Taki wariant jest więc utożsamiany z nowoczesnością i trendem minimalizmu w domach oraz mieszkaniach. Drzwi tradycyjne to te z przylgą. To one królują w starszych domach, kamienicach, wynajmowanych mieszkaniach. Możemy więc wysnuć wniosek, że to od nazwy drzwi pochodzi potoczna nazwa zawiasów przylgowych. Zawiasy bezprzylgowe w naszych nowoczesnych drzwiach po ich zamknięciu są prawie zupełnie niewidoczne. Nie widać też zapadki zamka, którą dostrzeżemy w drzwiach tradycyjnych.

Szeroki wybór zawiasów

Do drzwi bezprzylgowych z łatwością dobierzemy zawiasy niewidoczne 3d. To elementy, które pozostają niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu całość wygląda, schludnie, elegancko i minimalistycznie. Zawiasy niewidoczne 3d odznaczają się też dużą nośnością oraz wytrzymałością. Są niezwykle funkcjonalne i efektowne, dlatego w komplecie z drzwiami bezprzylgowymi coraz częściej zastępują tradycyjne rozwiązania. W większości znajdziemy je w lokalach gastronomicznych, czy usługowych. Występują też w bardzo modnych drzwiach ukrytych, charakteryzujących się ukrytą ościeżnicą, które wraz ze ścianą tworzą jedną, prostą płaszczyznę.

Zalety drzwi bezprzylgowych

Konstrukcja drzwi bezprzylgowych jest równie mocna i solidna, co drzwi z przylgą. Czym więc jeszcze drzwi bezprzylgowe mogą nas przekonać do ich zakupu? Taką inwestycję powinni rozważyć przede wszystkim rodzice maluchów kochających zabawy w ganianego. W końcu kto z nas nie pamięta bólu palców przyciętych przez zatrzaskiwane drzwi? O takie kontuzje nie trudno, kiedy jedno z pociech ucieka, a drugie je goni. Palce jednak zwykle lądują w szczelinie między przylgą a framugą, więc z drzwiami bezprzylgowymi nie ma obaw o przytrzaśnięcie.

Drzwi w Twoim stylu

Drzwi i zawiasy bezprzylgowe będą wyglądać znacznie atrakcyjniej we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w loftowych, industrialnych i postindustrialnych aranżacjach. Drzwi z niewidocznymi zawiasami podkreślą mocny, bezpardonowy styl w pomieszczeniach, dodadzą wnętrzom pazura. Nie znaczy to jednak, że w pomieszczeniach urządzonych nieco inaczej musimy z takiego wariantu rezygnować. Zwłaszcza styl eklektyczny świetnie zniesie to rozwiązania. Drzwi bezprzylgowe i połączone z nimi zawiasy niewidoczne 3d doskonale sprawdzą się też w formie kontrastu we wnętrzach klasycznych. To wszystko razem sprawia, że warto zdecydować się na taki model drzwi również we własnym domu, czy lokalu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

chodnik

Jak stworzyć piękny chodnik na posesji?

Płytki chodnikowe pełnią w sobie funkcję jednocześnie estetyczną oraz praktyczną, będąc niezbędnym elementem niemal każdej posesji. Stanowią one nie tylko urozmaicenie wizualne, ale też podkreślają architekturę przestrzeni, pozwalając wyznaczyć ścieżki, którymi mają poruszać się osoby przebywające na posesji. Mogą służyć do wskazania drogi nie tylko od bramy do drzwi do mieszkania, ale również na przykład […]

Zalety i wady hydroponiki

Hydroponika to bezglebowa uprawa roślin z wykorzystaniem pożywek wodnych roztworów soli mineralnych. Jak każdy sposób uprawy ma swoje zalety i wady. Krok po kroku zatem wykażemy wszystkie plusy i minusy systemów hydroponiki. Geneza hydroponiki Uprawa roślin bez gleby może niektórym wydawać się czymś na miarę science fiction. Ale w rzeczywistości systemy hydroponiczne były już znane przed […]