Jakie drzwi i zawiasy wybrać do wnętrza – podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania

Jednym z ostatnich elementów urządzania domu, czy mieszkania jest wybór odpowiednich drzwi. Gdy udacie się do pierwszego z rzędu salonu meblowego, na pewno padnie pytanie, czy drzwi mają być przylgowe, czy bezprzylgowe? Czy mają mieć zawiasy bezprzylgowe? Dla zwykłego zjadacza chleba takie pytania mogą brzmieć jak czarna magia. Właśnie dlatego śpieszymy z wyjaśnieniami.

Drzwi bezprzylgowe – czyli jakie?

Drzwi bezprzylgowe od przylgowych odróżnia tak naprawdę jedynie krawędź skrzydła. Te bez przylgi są pozbawione wcięcia widocznego po otwarciu drzwi, które w drzwiach przylgowych zauważymy w bocznej krawędzi skrzydła. W drzwiach bezprzylgowych mamy do czynienia z jednolitą przestrzenią, którą tworzy  krawędź skrzydła wraz z ościeżnicą. Drzwi bezprzylgowe uważane są za nowocześniejsze od tradycyjnych, przylgowych. Jakie zawiasy do nich dobieramy?

Zawiasy bezprzylgowe w nowoczesnych drzwiach

W Polsce moda na drzwi bezprzylgowe dopiero rozkwita. Taki wariant jest więc utożsamiany z nowoczesnością i trendem minimalizmu w domach oraz mieszkaniach. Drzwi tradycyjne to te z przylgą. To one królują w starszych domach, kamienicach, wynajmowanych mieszkaniach. Możemy więc wysnuć wniosek, że to od nazwy drzwi pochodzi potoczna nazwa zawiasów przylgowych. Zawiasy bezprzylgowe w naszych nowoczesnych drzwiach po ich zamknięciu są prawie zupełnie niewidoczne. Nie widać też zapadki zamka, którą dostrzeżemy w drzwiach tradycyjnych.

Szeroki wybór zawiasów

Do drzwi bezprzylgowych z łatwością dobierzemy zawiasy niewidoczne 3d. To elementy, które pozostają niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu całość wygląda, schludnie, elegancko i minimalistycznie. Zawiasy niewidoczne 3d odznaczają się też dużą nośnością oraz wytrzymałością. Są niezwykle funkcjonalne i efektowne, dlatego w komplecie z drzwiami bezprzylgowymi coraz częściej zastępują tradycyjne rozwiązania. W większości znajdziemy je w lokalach gastronomicznych, czy usługowych. Występują też w bardzo modnych drzwiach ukrytych, charakteryzujących się ukrytą ościeżnicą, które wraz ze ścianą tworzą jedną, prostą płaszczyznę.

Zalety drzwi bezprzylgowych

Konstrukcja drzwi bezprzylgowych jest równie mocna i solidna, co drzwi z przylgą. Czym więc jeszcze drzwi bezprzylgowe mogą nas przekonać do ich zakupu? Taką inwestycję powinni rozważyć przede wszystkim rodzice maluchów kochających zabawy w ganianego. W końcu kto z nas nie pamięta bólu palców przyciętych przez zatrzaskiwane drzwi? O takie kontuzje nie trudno, kiedy jedno z pociech ucieka, a drugie je goni. Palce jednak zwykle lądują w szczelinie między przylgą a framugą, więc z drzwiami bezprzylgowymi nie ma obaw o przytrzaśnięcie.

Drzwi w Twoim stylu

Drzwi i zawiasy bezprzylgowe będą wyglądać znacznie atrakcyjniej we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w loftowych, industrialnych i postindustrialnych aranżacjach. Drzwi z niewidocznymi zawiasami podkreślą mocny, bezpardonowy styl w pomieszczeniach, dodadzą wnętrzom pazura. Nie znaczy to jednak, że w pomieszczeniach urządzonych nieco inaczej musimy z takiego wariantu rezygnować. Zwłaszcza styl eklektyczny świetnie zniesie to rozwiązania. Drzwi bezprzylgowe i połączone z nimi zawiasy niewidoczne 3d doskonale sprawdzą się też w formie kontrastu we wnętrzach klasycznych. To wszystko razem sprawia, że warto zdecydować się na taki model drzwi również we własnym domu, czy lokalu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czym kierować się podczas wyboru obuwia roboczego?

Wybierając obuwie do pracy, warto zwrócić uwagę na to, czy w przypadku wybranych przez nas butów napis ,,obuwie robocze” nie stanowi jedynie chwytu marketingowego. Niestety wielu producentów wykorzystuje łatwowierność klientów i tworzy obuwie niskiej jakości w nieco wyższej cenie, gdyż obuwie to ma szczególne przeznaczenie. Czym jeszcze warto kierować się podczas wyboru obuwia roboczego? Poszczególne […]

mop elektryczny

Profesjonalne wyposażenie do urządzeń Karcher – dlaczego warto wybrać oryginalne akcesoria?

Dodatkowe wyposażenie do urządzeń czyszczących Karcher zwiększa wydajność sprzątania i pozwala wykorzystać sprzęt przy usuwaniu zabrudzeń z różnych powierzchni. Jeśli cenisz korzystanie z wielofunkcyjnych rozwiązań zakup akcesoriów do myjek ciśnieniowych, odkurzaczy czy urządzeń przemysłowych z pewnością będzie dobrą decyzją. Jakie wyposażenie wybrać – tańsze zamienniki czy profesjonalne akcesoria kompatybilne ze sprzętem producenta?