DeboweTarasy.pl

Wymieniamy stare grzejniki – na jakie modele się zdecydować?

Jeżeli Twoje grzejniki pamiętają jeszcze ubiegły wiek, to czaj najwyższy pomyśleć o ich wymianie. Masywne, stare grzejniki żeliwne nie prezentują się zbyt gustownie jednocześnie zaburzają estetykę pomieszczenia. Również w przypadku wymiany np. pieca na nowy gazowy trzeba pomyśleć także o wymianie grzejników, gdyż modele żeliwne uniemożliwiają stosowanie automatyki. Na pewno doskonałym wyborem są grzejniki Planar.

Estetyka i trwałość w minimalistycznej formie

Wbrew pozorom wybór grzejników wcale nie jest łatwy, wszak wybór jest spory. Oczywiście grzejnik, grzejnikowi nierówny, dlatego warto wybierać modele, które są trwałe i niezawodne. Świetnie sprawdzą się tutaj grzejniki dekoracyjne w minimalistycznej formie, które nie przytłaczają wnętrza. Na tle konkurencji wyróżniają się grzejniki Planar, które posiadają doskonałą moc grzewczą. Każdy grzejnik Planar posiada dolne zasilanie. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki wkładce zaworowej możliwe jest zamontowanie głowicy termostatycznej. Wszystkie grzejniki Planar mają gładką powierzchnię bez ostrych krawędzi, dzięki temu w znaczący sposób zwiększają bezpieczeństwo, szczególnie gdy w domu są dzieci. Ponadto gładka powierzchnia bez szpar pozwala na łatwiejsze utrzymanie ich w czystości, co jest ważne zarówno dla astmatyków, ale i alergików. Takie grzejniki dekoracyjne pasują do każdego wnętrza począwszy od tego urządzonego w stylu skandynawskim, aż na glamour kończąc.

Coś taniego dla każdego

Dobrym wyborem są też klasyczne grzejniki płytowe, które często wybierane są wybierane nie tylko do nowych budynków, a również do tych, w których konieczna jest wymiana instalacji. Szczególnie teraz gdy problem smogu jest tak duży konieczna wydaje się być wymiana źródeł ciepła na te ekologiczne. Stąd stare piece na węgiel tzw. kopciuch zamieniane są na nowocześniejsze wersje na paliwo stałe, może to być to gaz, czy też pelet. W nowoczesnych piecach stosuje się automatykę, dlatego konieczna jest też wymiana grzejników. Sprawdzą się tutaj grzejniki płytowe, które są stosunkowo tanie. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak blacha stalowa i radiator. Warto też docenić ich efektywną pracę i bardzo szybkie nagrzewanie się.

Grzejniki żeberkowe – klasyka w prostym wydaniu

Osoby, które chcą wymienić tylko stare grzejniki na nowocześniejsze modele mogą wybrać grzejniki żeberkowe. Nie wymagają one wymiany całej instalacji, gdyż pasują nawet do starszego typu podłączenia. Jak sama nazwa wskazuje składają się one z żeber, które należy łączyć by uzyskać odpowiednią moc grzewczą. Zatem do pomieszczeń o większej kubaturze takie grzejniki będą zwyczajnie większych rozmiarów. Tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z aluminium, które są lżejsze, a jednocześnie stosunkowo szybko się nagrzewają. Wyprofilowane kanały powietrzne zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. W tym przypadku trzeba pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy, otóż dotyczy ona samej instalacji. Jeżeli jest ona wykonana z miedzi to trzeba wiedzieć, ze grzejniki aluminiowe mogą szybciej ulegać korozji, stąd konieczne jest stosowanie inhibitora korozji, który dodaje się do wody.

Grzejniki dekoracyjne w formie obrazu

Dostępne są także grzejniki dekoracyjne, które mogą mieć różną formę, począwszy od obrazu, aż na lustrze kończąc. Zatem przyciągają one uwagę i mogą stanowić swoistą kropkę nad „i” aranżacji. Jednak nie są one pozbawione wad. Należy dokładnie przyjrzeć się mocy grzewczej. Niestety takie grzejniki dekoracyjne są też bardzo drogie, a zważywszy, że wraz ze zmianą aranżacji wnętrza, czy zakupie nowych mebli mogą zwyczajnie nie pasować, to może się okazać, że taka inwestycja nie była dobrym wyborem. Zatem lepiej wybrać grzejniki dekoracyjne o prostej formie takie jak grzejniki Planar.

Wymieniając grzejniki na nowe należy pamiętać, że moc grzewcza jest bardzo ważna, podobnie jak szybkie nagrzewanie się i utrzymywanie temperatury. Oczywiście grzejnik musi też pasować do podłączenia, szczególnie jest to ważne, gdy zależy nam tylko na wymianie grzejników, a nie całego źródła ciepła. Jako, że ogrzewanie grzejnikowe jest najczęściej wybieranym to warto skorzystać z naszego poradnika, który pozwoli wam znaleźć to co najlepsze.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wybór śrub – popełniane błędy, których warto uniknąć

Podczas różnego rodzaju zakupów niejeden z nas popełnia wielorakie błędy. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy przymierzamy się do zakupu śrub różnego typu. Wielu z nas popełnia kilka podstawowych w zasadzie pomyłek, których bez problemu można byłoby uniknąć, gdybyśmy wcześniej dokładnie przeanalizowali pewne kwestie. Jakie są te najczęściej występujące błędy, kiedy udajemy się do sklepu do śruby? […]

Jak uzyskać spójną aranżację we wnętrzu? Zobacz, co radzą eksperci

Nowoczesne aranżacje wnętrz, które cechuje spójny charakter i dbałość o każdy szczegół to odpowiedź profesjonalnego studia projektowego na oczekiwania rynku. Usługa jest dostępna dla klientów, którzy wykończyli już mieszkanie, ale chcą je kompleksowo urządzić. Jakie rozwiązania zastosują dekoratorzy? Jak będzie wyglądał salon, sypialnie, kuchnia i łazienka? Ile to wszystko kosztuje? Sprawdź, co proponują eksperci! Aranżacje […]