DeboweTarasy.pl

Wiata śmietnikowa przy bloku – dostępne polskie rozwiązania

Teren każdego osiedla mieszkaniowego powinien wyglądać schludnie i nie może stanowić żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego wielu zarządców wspólnot decyduje się na postawienie solidnej wiaty śmietnikowej. Dzięki temu nikt postronny nie ma dostępu do kontenerów, zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek na osiedlu i likwiduje się problem nieprzyjemnych zapachów oraz zagrożenia mikrobiologicznego. Wiata śmietnikowa przy bloku to zatem sporo korzyści.

Kwestie prawne – jak zachować odpowiednie odległości od budynków?

Lokalizacja wiaty śmietnikowej ma znaczenie w kontekście dostosowania się do norm zapisanych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych. Należy przestrzegać wskazanych odległości, aby wiata śmietnikowa przy bloku została postawiona zgodnie z obowiązującym prawem. Pierwsza kwestia dotyczy minimalnej odległości wiaty od budynku mieszkalnego. Okazuje się, że tego typu boksy na pojemniki można budować nie bliżej niż 10 m od furtek wejściowych i okien domów wielorodzinnych, ale także placów zabaw, boisk i miejsc rekreacyjnych.

Wiata śmietnikowa przy bloku polskiego producenta D-BOX: www.wiatasmietnikowa.pl

Należy jeszcze wspomnieć o konieczności zachowania maksymalnej odległości wiaty śmietnikowej od wejścia do budynku najdalej zlokalizowanego, która wynosi 80 m. Ten wymóg nie dotyczy jednak terenów zamkniętych.

Kwestie estetyczne – jakie wiaty śmietnikowe można wybrać?

Minęły już czasy budowania konstrukcji betonowych, które raczej nie dodawały uroku terenom osiedli mieszkaniowych. W ostatnich latach coraz więcej wspólnot decyduje się na niezwykle estetyczne modele boksów śmietnikowych wykonane z materiałów solidnych, trwałych i z reguły bardzo odpornych na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki temu wiaty bez problemu można dopasować do konkretnej stylistyki osiedla mieszkaniowego.
Ich konstrukcje charakteryzuje także wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Wiaty są zamykane na klucz, więc dostęp do nich mają wyłącznie mieszkańcy wspólnoty. Z kolei zadaszenie chroni przed opadami i promieniami słońca. To zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu i utrudnia też dostęp do odpadów zwierzętom.

Wybór modeli boksów śmietnikowych jest naprawdę spory. Tradycyjne wiaty drewniane mają podwójną warstwę impregnatu ochronnego, jednak wymagają co roku przeprowadzenia konserwacji. Dlatego niektórzy zarządcy wybierają podobne w wyglądzie, ale nieco trwalsze modele z blachy drewnopodobnej lub paneli drewnopodobnych. Równie ciekawie prezentują się wiaty z blachy perforowanej i elewacyjnej, kompozytu bądź wiaty stalowe.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie znaczenie mają podesty ruchome w branży reklamowej?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Trudno z tym faktem się nie zgodzić. Młodzi odbiorcy najczęściej zwracają uwagę na reklamy internetowe. Jednak jest forma reklamy, która nigdy się nie starzeje. Otóż jest to reklama na billboardach. Jednak tutaj kluczowe znaczenie ma miejsce jej umieszczenia. Dlatego należy znaleźć takie urządzenia, które pomogą w umieszczeniu reklamy […]

Najczęstsze błędy podczas montażu grzejników

Błędnie zamontowany grzejnik może spowodować bardzo dużo problemów. W poniższym artykule omawiamy najczęstsze błędy podczas montażu grzejników i podpowiadamy jak ich uniknać. Zapewnienie komfortu termicznego jest kluczowe gdy mowa o bezproblemowym przebywaniu w domu w trakcie okresu zimowego. Za komfort termiczny odpowiada izolacja budynku oraz elementy grzewcze takie jak ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki. Montaż tych […]