Tapeta czy farba – co wybrać do sypialni?

Najpowszechniej stosowane sposoby wykańczania ścian to tapetowanie i malowanie. Wybór w tej kwestii w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu. Niemniej istnieją pewne trendy, które zresztą ulegają ciągłym zmianom. Zatem co doradziłby dekorator wnętrz? Lepiej wybrać tapetę czy też farbę?

Czy czas tapety minął?

W zasadzie cała druga połowa poprzedniego wieku to dominacja tapet. W tamtym czasie doszło do ich udoskonalenia, przez co tapety prezentowały się lepiej niż wcześniej i były trwalsze. Jeszcze w latach 90. XX wieku tapety były postrzegane jako rozwiązanie nowoczesne. W kolejnej dekadzie powoli traciły swój status, niemniej nadal pojawiały się w domach i mieszkaniach bardzo często. W zasadzie każdy dekorator wnętrz polecał wtedy stosowanie tapet. Jednak później doszło do zmiany trendu. Tapety zaczęły być postrzegane jako elementy zbędne, które lepiej zastąpić po prostu farbą. Jednak jak się okazuje, nie dotyczy to wszystkich tapet.

Obecnie przyszedł czas na fototapety. Mowa o oryginalnych tapetach, zawierających zdjęcia czy też grafiki. Najczęściej nie wykleja się nimi całych pomieszczeń, lecz tylko pojedyncze ściany. Natomiast klasyczne tapety wykorzystuje się pod warunkiem oryginalnych wzorów.

Farba, czyli rozwiązanie minimalistyczne

Niewątpliwie farba na ścianie to rozwiązanie minimalistyczne. Szczególnie że zwykle ściana jest pomalowana na jeden kolor. Najczęściej całe pomieszczenie zostaje utrzymane tylko w jednym kolorze. Jednak dzisiaj minimalizm jest bardzo popularny. Dlatego właśnie malowanie ścian uznaje się za nowocześniejsze. Z drugiej strony, jeśli ktoś chce mieć bardziej skomplikowany wystrój wnętrz, a na ścianie zawsze może powiesić jakieś ozdoby.

Dekorator wnętrz – polecane rozwiązania praktyczne

Zadaniem dekoratora wnętrz jest znajdowanie najlepszych rozwiązań. Oznacza to, że powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też praktyczne. Dobry dekorator wnętrz poleci zatem takie wykończenie ścian, które będzie najwygodniejsze. Zwykle okazuje się to farba, którą bardzo prosto się czyści. Co więcej, aby zmienić wykończenie, wystarczy przemalować ścianę. W przypadku tapet zadanie jest o wiele bardziej wymagające.

Zapraszamy po więcej informacji: Dekorator wnętrz Płock.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

5 pomysłów na prezent z okazji parapetówki

Szykuje się przyjęcie, a ty wciąż nie wiesz, co podarować gospodarzowi? Dobrym wyjściem z sytuacji są przeróżne gry planszowe, które znajdują swoich fanów zarówno wśród najmłodszych, jak i samych dorosłych. Dzięki oferowanym przez nas zestawom już nigdy nie przyjdziesz na parapetówkę z pustymi rękoma! Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów, które z pewnością zapewnią dużo zabawy. Gra […]

Bramy garażowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Wysokiej jakości produkt, rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników garażu oraz profesjonalnie przeprowadzony montaż to kluczowe warunki, które musi spełniać idealnie dopasowana brama garażowa. Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując bramę? Bramy wysokiej jakości Materiały z jakich wyprodukowana została brama wpływają na jej parametry użytkowe, takie jak termoizolacyjność – ale przede wszystkim mają ogromne znaczenie dla trwałości produktu […]