Tapeta czy farba – co wybrać do sypialni?

Najpowszechniej stosowane sposoby wykańczania ścian to tapetowanie i malowanie. Wybór w tej kwestii w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu. Niemniej istnieją pewne trendy, które zresztą ulegają ciągłym zmianom. Zatem co doradziłby dekorator wnętrz? Lepiej wybrać tapetę czy też farbę?

Czy czas tapety minął?

W zasadzie cała druga połowa poprzedniego wieku to dominacja tapet. W tamtym czasie doszło do ich udoskonalenia, przez co tapety prezentowały się lepiej niż wcześniej i były trwalsze. Jeszcze w latach 90. XX wieku tapety były postrzegane jako rozwiązanie nowoczesne. W kolejnej dekadzie powoli traciły swój status, niemniej nadal pojawiały się w domach i mieszkaniach bardzo często. W zasadzie każdy dekorator wnętrz polecał wtedy stosowanie tapet. Jednak później doszło do zmiany trendu. Tapety zaczęły być postrzegane jako elementy zbędne, które lepiej zastąpić po prostu farbą. Jednak jak się okazuje, nie dotyczy to wszystkich tapet.

Obecnie przyszedł czas na fototapety. Mowa o oryginalnych tapetach, zawierających zdjęcia czy też grafiki. Najczęściej nie wykleja się nimi całych pomieszczeń, lecz tylko pojedyncze ściany. Natomiast klasyczne tapety wykorzystuje się pod warunkiem oryginalnych wzorów.

Farba, czyli rozwiązanie minimalistyczne

Niewątpliwie farba na ścianie to rozwiązanie minimalistyczne. Szczególnie że zwykle ściana jest pomalowana na jeden kolor. Najczęściej całe pomieszczenie zostaje utrzymane tylko w jednym kolorze. Jednak dzisiaj minimalizm jest bardzo popularny. Dlatego właśnie malowanie ścian uznaje się za nowocześniejsze. Z drugiej strony, jeśli ktoś chce mieć bardziej skomplikowany wystrój wnętrz, a na ścianie zawsze może powiesić jakieś ozdoby.

Dekorator wnętrz – polecane rozwiązania praktyczne

Zadaniem dekoratora wnętrz jest znajdowanie najlepszych rozwiązań. Oznacza to, że powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też praktyczne. Dobry dekorator wnętrz poleci zatem takie wykończenie ścian, które będzie najwygodniejsze. Zwykle okazuje się to farba, którą bardzo prosto się czyści. Co więcej, aby zmienić wykończenie, wystarczy przemalować ścianę. W przypadku tapet zadanie jest o wiele bardziej wymagające.

Zapraszamy po więcej informacji: Dekorator wnętrz Płock.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Do czego służą sondy PH?

Nowoczesne sondy pomiarowe odgrywają istotną rolę we wszystkich urządzeniach basenowych. To właśnie od ich prawidłowej pracy zależy, czy woda w zbiorniku będzie miała odpowiednie parametry. Jest to możliwe dzięki temu, że sondy przez cały czas dokonują pomiarów, po czym przesyłają sygnał do stacji dozujących. Te ostatnie, w zależności od aktualnej jakości wody, mogą na przykład […]

Pomysły na modne wykończenie ściany TV

Ściana telewizyjna to jeden z centralnych punktów pokoju dziennego. W końcu to właśnie na kapanie, przed TV spędzamy wolne popołudnia i wieczory, oglądając ulubione programy czy pijąc aromatyczną kawę z odwiedzającymi nas gośćmi. Strefa ta zdecydowanie powinna być urządzona oryginalnie. Przy wykorzystaniu modnych dekorów ściennych jest to możliwe. Jakie materiały wykończeniowe wziąć pod uwagę? Cegła […]