Tapeta czy farba – co wybrać do sypialni?

Najpowszechniej stosowane sposoby wykańczania ścian to tapetowanie i malowanie. Wybór w tej kwestii w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu. Niemniej istnieją pewne trendy, które zresztą ulegają ciągłym zmianom. Zatem co doradziłby dekorator wnętrz? Lepiej wybrać tapetę czy też farbę?

Czy czas tapety minął?

W zasadzie cała druga połowa poprzedniego wieku to dominacja tapet. W tamtym czasie doszło do ich udoskonalenia, przez co tapety prezentowały się lepiej niż wcześniej i były trwalsze. Jeszcze w latach 90. XX wieku tapety były postrzegane jako rozwiązanie nowoczesne. W kolejnej dekadzie powoli traciły swój status, niemniej nadal pojawiały się w domach i mieszkaniach bardzo często. W zasadzie każdy dekorator wnętrz polecał wtedy stosowanie tapet. Jednak później doszło do zmiany trendu. Tapety zaczęły być postrzegane jako elementy zbędne, które lepiej zastąpić po prostu farbą. Jednak jak się okazuje, nie dotyczy to wszystkich tapet.

Obecnie przyszedł czas na fototapety. Mowa o oryginalnych tapetach, zawierających zdjęcia czy też grafiki. Najczęściej nie wykleja się nimi całych pomieszczeń, lecz tylko pojedyncze ściany. Natomiast klasyczne tapety wykorzystuje się pod warunkiem oryginalnych wzorów.

Farba, czyli rozwiązanie minimalistyczne

Niewątpliwie farba na ścianie to rozwiązanie minimalistyczne. Szczególnie że zwykle ściana jest pomalowana na jeden kolor. Najczęściej całe pomieszczenie zostaje utrzymane tylko w jednym kolorze. Jednak dzisiaj minimalizm jest bardzo popularny. Dlatego właśnie malowanie ścian uznaje się za nowocześniejsze. Z drugiej strony, jeśli ktoś chce mieć bardziej skomplikowany wystrój wnętrz, a na ścianie zawsze może powiesić jakieś ozdoby.

Dekorator wnętrz – polecane rozwiązania praktyczne

Zadaniem dekoratora wnętrz jest znajdowanie najlepszych rozwiązań. Oznacza to, że powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też praktyczne. Dobry dekorator wnętrz poleci zatem takie wykończenie ścian, które będzie najwygodniejsze. Zwykle okazuje się to farba, którą bardzo prosto się czyści. Co więcej, aby zmienić wykończenie, wystarczy przemalować ścianę. W przypadku tapet zadanie jest o wiele bardziej wymagające.

Zapraszamy po więcej informacji: Dekorator wnętrz Płock.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Urządzamy przestronną sypialnię – wybierz najmodniejsze łóżka 180×200

Przestronne wnętrza posiadają niezastąpione zalety, wiążące się ze swobodą przemieszczania się w pomieszczeniu oraz możliwością dowolnej aranżacji. Ustawienie mebli oraz możliwość stworzenia funkcjonalnej zabudowy, służącej przechowywaniu to ogromny atut dużej sypialni. Zmieści się w niej duże łóżko, dzięki któremu wypoczniesz komfortowo. Dwuosobowe łóżka 180×200 to komfortowe meble, dostępne w zróżnicowanej, modnej stylistyce. Wybierz model, który […]

Wymiennik ciepła: do czego służy, ile kosztuje i jakie są jego rodzaje

Kwestia centralnego ogrzewania czy zastosowanie pompy ciepła to ostatnio bardzo głośne tematy. Trudno się temu dziwić, w końcu kryzys energetyczny szaleje w najlepsze, a zima jest tuż za rogiem… W każdym razie wymiennik ciepła to urządzenie, z którym powinien się zaznajomić każdy właściciel domu jednorodzinnego. Porozmawiajmy o tym przez chwilę. Oceń artykuł[Suma: 1 Średnia: 5]