Jesion czy dąb? Które drewno jest dobre na podłogę?

Drewniane podłogi przeżywają renesans. W czasach wzrastającej świadomości ekologicznej oraz zapotrzebowania na przyrodę, upiększanie domu drewnem stało się pożądanym akcentem. Drewniane podłogi stanowią uniwersalny, harmonijny i ponadczasowy element dekoracyjny każdego wnętrza. Estetyka, funkcjonalność, trwałość. Czy przy wyborze parkietu musimy z czegoś zrezygnować?

Poznaj zalety parkietów drewnianych!

Największą zaletą drewnianej podłogi jest to, że może być odnawiana kilka razy, i po każdym takim zabiegu wygląda jak nowa. Szlachetna, dobrze dobrana podłoga stanowi jego wizytówkę. Parkiet nadaje ton naszemu wnętrzu, określa jego styl i charakter. Dla wielu z nas to najważniejszy punkt wnętrza. Z powierzchnią podłogi może konkurować jedynie ściana. I jedno, i drugie to kluczowe elementy każdego mieszkania. Drewniane podłogi wysyłają komunikat, że miejsce, w którym jesteśmy zostało stworzone, by było miło i przytulnie. Kochamy drewniane podłogi za fakturę niepowtarzalnego drewna, ponadczasową wytrzymałość i oryginalność. W magicznym świecie drewna nie znajdziemy dwóch identycznych desek, a co za tym idzie, parkietów. Celem drewnianej posadzki jest wydobycie uroku wnętrza.

Na jaki typ parkietu warto się zdecydować?

Najczęściej wybieranym gatunkiem drewna jest dąb i jesion. To właśnie te dwa naturalne materiały uznawane są za najlepsze nawierzchnie do pomieszczeń mieszkalnych. Charakteryzują się wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Współczesna architektura łączy drewno z innymi materiałami. Zarówno dębowe, jak i jesionowe drewno harmonizuje z nowoczesnym designem. Różnice w wytrzymałości są podobne. Legendarny parkiet dębowy odpornością na uszkodzenia, poradzi sobie z każdym ścieraniem podłogi, jest twardy. Jesion charakteryzuje elastyczność, giętkość, desek oraz duże zróżnicowanie kolorystyczne, możemy wyróżnić aż 65 gatunków jesionu. Ten wdzięczny, sprężysty materiał szybko przystosowuje się do poziomu wilgotności powietrza oraz temperatury, dzięki czemu nie jest podatny na wypaczenia. Parkiet jesionowy może być układany w różnych formatach. Oba gatunki drewna można olejować i lakierować, pasują do różnych projektów wnętrz, czy to nowoczesnych, czy utrzymanych w klasycznym stylu.

Przeznaczenie dębowego czy jesionowego parkietu jest jedno i nie budzi wątpliwości: ma trwać. Towarzyszyć nam na kolejnych etapach życia, przetrwać próbę czasu nabierając przy tym wartości.

Zapoznaj się z ofertą specjalistów!

Parkietypetlak.pl nieustannie doskonali umiejętności pracy z drewnem. Bogate doświadczenie w tworzeniu parkietów dębowych i parkietów jesionowych  zdobył traktując drewno z pokorą i po partnersku. Kompetencje zbudował na świadomości pracy z żywym surowcem, jego dynamiką i urozmaiconym usłojeniem. Parkiety Pętlak pozyskuje deski z planowanych ścinek, certyfikowanych lasów, z dbałością o środowisko naturalne. To, na ile posłuży nam podłoga zależy od sposobu jej wykonania, świadomego użytkowania i pielęgnacji.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie lustro do łazienki wybrać?

Lustro to z pewnością niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Służy nam ono podczas układania fryzury lub robienia makijażu. Dodatkowo fantastycznie powiększa przestrzeń. No i oczywiście dopełnia stylizację tego wnętrza. Jak wybrać odpowiedni model? Lustro nad umywalką czy w innym miejscu? Wybierając lokalizację dla lustra w łazience, należy się przede wszystkim kierować względami praktycznymi. Wykorzystamy je […]

Wnętrza w klasycznym stylu – na jakie oświetlenie warto postawić?

Ważnym elementem klasycznych wnętrz są lampy, które powinny wyróżniać się elegancją i ponadczasowym charakterem. W mieszkaniu, w którym dominują tradycyjne meble i dodatki, z całą pewnością nie ma miejsca na popularne oświetlenie z industrialną nutą. Sprawdź, jakie lampy najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w modnym stylu klasycznym. Żyrandol z nutą luksusu Jednym z najbardziej […]