DeboweTarasy.pl

Jesion czy dąb? Które drewno jest dobre na podłogę?

Drewniane podłogi przeżywają renesans. W czasach wzrastającej świadomości ekologicznej oraz zapotrzebowania na przyrodę, upiększanie domu drewnem stało się pożądanym akcentem. Drewniane podłogi stanowią uniwersalny, harmonijny i ponadczasowy element dekoracyjny każdego wnętrza. Estetyka, funkcjonalność, trwałość. Czy przy wyborze parkietu musimy z czegoś zrezygnować?

Poznaj zalety parkietów drewnianych!

Największą zaletą drewnianej podłogi jest to, że może być odnawiana kilka razy, i po każdym takim zabiegu wygląda jak nowa. Szlachetna, dobrze dobrana podłoga stanowi jego wizytówkę. Parkiet nadaje ton naszemu wnętrzu, określa jego styl i charakter. Dla wielu z nas to najważniejszy punkt wnętrza. Z powierzchnią podłogi może konkurować jedynie ściana. I jedno, i drugie to kluczowe elementy każdego mieszkania. Drewniane podłogi wysyłają komunikat, że miejsce, w którym jesteśmy zostało stworzone, by było miło i przytulnie. Kochamy drewniane podłogi za fakturę niepowtarzalnego drewna, ponadczasową wytrzymałość i oryginalność. W magicznym świecie drewna nie znajdziemy dwóch identycznych desek, a co za tym idzie, parkietów. Celem drewnianej posadzki jest wydobycie uroku wnętrza.

Na jaki typ parkietu warto się zdecydować?

Najczęściej wybieranym gatunkiem drewna jest dąb i jesion. To właśnie te dwa naturalne materiały uznawane są za najlepsze nawierzchnie do pomieszczeń mieszkalnych. Charakteryzują się wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Współczesna architektura łączy drewno z innymi materiałami. Zarówno dębowe, jak i jesionowe drewno harmonizuje z nowoczesnym designem. Różnice w wytrzymałości są podobne. Legendarny parkiet dębowy odpornością na uszkodzenia, poradzi sobie z każdym ścieraniem podłogi, jest twardy. Jesion charakteryzuje elastyczność, giętkość, desek oraz duże zróżnicowanie kolorystyczne, możemy wyróżnić aż 65 gatunków jesionu. Ten wdzięczny, sprężysty materiał szybko przystosowuje się do poziomu wilgotności powietrza oraz temperatury, dzięki czemu nie jest podatny na wypaczenia. Parkiet jesionowy może być układany w różnych formatach. Oba gatunki drewna można olejować i lakierować, pasują do różnych projektów wnętrz, czy to nowoczesnych, czy utrzymanych w klasycznym stylu.

Przeznaczenie dębowego czy jesionowego parkietu jest jedno i nie budzi wątpliwości: ma trwać. Towarzyszyć nam na kolejnych etapach życia, przetrwać próbę czasu nabierając przy tym wartości.

Zapoznaj się z ofertą specjalistów!

Parkietypetlak.pl nieustannie doskonali umiejętności pracy z drewnem. Bogate doświadczenie w tworzeniu parkietów dębowych i parkietów jesionowych  zdobył traktując drewno z pokorą i po partnersku. Kompetencje zbudował na świadomości pracy z żywym surowcem, jego dynamiką i urozmaiconym usłojeniem. Parkiety Pętlak pozyskuje deski z planowanych ścinek, certyfikowanych lasów, z dbałością o środowisko naturalne. To, na ile posłuży nam podłoga zależy od sposobu jej wykonania, świadomego użytkowania i pielęgnacji.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kocioł gazowy do grzania c.w.u.

Jak za pomocą kotła gazowego zapewnić odpowiednią ilość c.w.u. przy dużym zużyciu wody?

Większość domowych kotłów gazowych to urządzenia realizujące zarówno funkcję produkcji ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewania budynku. O ile w podczas realizacji centralnego ogrzewania ich sposób działania jest w pewnym uproszczeniu taki sam, to w przypadku produkcji ciepłej wody użytkowej istnieją większe różnice i liczby rozwiązań. W jaki sposób zapewnić odpowiednią ilość ciepłej wody, tak […]

budowa domu

Koszt budowy domu – stan surowy

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie chcą jak najszybciej zorganizować sobie swoje M. Część z nich wybiera prostszy wybór, czyli zakup gotowego mieszkania w bloku a inni wolą wybudować dużo większy dom wolnostojący, w którym będą mieli większą swobodę życia. Jednak wiąże się to z większymi wydatkami niż w przypadku zakupu małego mieszkania w bloku. Stawki […]