Szkieletowe domy drewniane – konstrukcje o ogromnym potencjale

Szkieletowe domy drewniane

Domy drewniane cieszą się dużym zainteresowaniem od lat. Dzięki swojej estetyce, funkcjonalności i ekologicznemu charakterowi stanowią idealną opcję zarówno na stałe miejsce zamieszkania, jak i na obiekty rekreacyjne.

Szkieletowe konstrukcje drewniane, które znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkalnym, letniskowym i usługowym, oferują ogromny potencjał, łącząc w sobie trwałość oraz nowoczesne podejście do budownictwa. Jakie są konkretne zalety takich budowli oraz na co zwrócić uwagę wybierając wykonawców? Opisujemy poniżej.

Spis treści: 
1. Jakie zalety mają domy mieszkalne z drewna
2. Domy letniskowe, altany ogrodowe – czyli co warto umieścić na rekreacyjnej działce?
3. Drewniane konstrukcje – wszechstronne zastosowanie
4. Podsumowanie: domy drewniane najlepiej zamówić u doświadczonych wykonawców

1. Jakie zalety mają domy mieszkalne z drewna?

Domy drewniane stają się coraz częstszym elementem krajobrazu miejskiego i podmiejskiego, również w miejscowościach turystycznych.
• Budownictwo szkieletowe pozwala uzyskać konstrukcje lekkie, a zarazem wytrzymałe przy jednoczesnym skróceniu czasu budowy oraz relatywnie niższych kosztach.
• Drewno jest materiałem naturalnym, co sprawia, że domy takie charakteryzują się korzystnym mikroklimatem – gwarantując optymalną atmosferę nawet dla osób zmagających się z alergiami czy chorobami układu oddechowego.
• Naturalne, odpowiednio zaimpregnowane drewno pochłania wilgoć i reguluje temperaturę, co oznacza, że latem wnętrza są chłodne, a zimą ciepłe. Dodatkowo domy drewniane mieszkalne są odpowiednio zaizolowane i ocieplone, wykończone do stanu deweloperskiego lub surowego zamkniętego.
• Drewniane domy szkieletowe realizowane są w duchu ekologii – drewno pochodzi ze zrównoważonych upraw. Ekologiczna jest również ich eksploatacja: drewno wykazuje wysokie właściwości izolacyjne (w wymiarze termicznym i akustycznym). Obiekty tego typu łatwiej jest ogrzać, a dodatkowo zastosować można z powodzeniem odnawialne źródła energii.
• Drewno, jako materiał naturalny, jest przyjazne dla użytkowników. Nie powoduje alergii, ma właściwości antystatyczne i nie emituje szkodliwych substancji. Przy realizacjach wykorzystywane jest drewno sosnowe lub świerkowe.
Decydując się na inwestycję w ekologiczny dom drewniany warto pamietać także, że konstrukcje mogą służyć przez wiele lat nic nie tracąc ze swojej funcjonalności i estetyki. Oczywiście o ile taki obiekt zamówimy u zaufanego wykonawcy z doświadczeniem.

2. Domy letniskowe, altany szkieletowe – czyli co warto umieścić na rekreacyjnej działce?

Drewno doskonale sprawdza się na działkach rekreacyjnych, gdzie naturalny charakter materiału harmonizuje z otoczeniem. Domki letniskowe oraz altany szkieletowe to konstrukcje, które idealnie pasują do przestrzeni ogrodowej.
Drewniane domy letniskowe można postawić także w formie kompleksu na terenie ośrodkan wypoczynkowego. Dzięki szkieletowej konstrukcji ich montaż przebiega szybko. Domki mogą być stawiane na słupach fundamentowych lub takowej płycie lub też na specjalnych bloczkach – co korzystnie wpływa na ich stabilność.
Altany szkieletowe, w zależności od projektu, mogą pełnić różne funkcje – od miejsca do wypoczynku, przez przestrzeń na grilla, aż po jadalnię na świeżym powietrzu. Świetnym uzupełnieniem będą meble ogrodowe, również wykonane z naturalnych materiałów.
Warto podkreślić, że wykorzystywane do realizacji wymienionych projektów drewno jest poddane obróbce, która korzystnie wpływa na jego trwałość oraz odporność na działanie wilgoci.

3. Drewniane konstrukcje – wszechstronne zastosowanie

Drewno znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale także w  innych dziedzinach. Jednym z zyskujących na popularności produktów są drewniane, świerkowe place zabaw.
W ofercie drewnianych konstrukcji znajdują się także obiekty użytkowe, takie jak punkty handlowe, biurowe oraz wiaty garażowe. Drewniane konstrukcje są elastyczne w zakresie eksploatacji i można je łatwo zaadaptować do różnych celów. Wiaty garażowe wykonane z drewna są estetyczne i funkcjonalne, zapewniają ochronę pojazdów przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie wpisują się w naturalny charakter otoczenia.
Kolejnym popularnym zastosowaniem drewna są tarasy, które tworzą idealną przestrzeń do relaksu w ogrodzie lub – przed domem, obok podjazdu, gdy ogrodu zwyczajnie nie posiadamy. Drewniane deski tarasowe są łatwe w montażu, a przy odpowiedniej impregnacji zapewniają trwałość na długie lata.

4. Podsumowanie: domy drewniane najlepiej zamówić u doświadczonych wykonawców

Zdecydowanie warto inwestować w domy drewniane, zarówno do celów mieszkalnych, jak i rekreacyjnych. Drewno to materiał o wyjątkowych właściwościach, ekologiczny, energooszczędny i wielofunkcyjny. Aby cieszyć się w pełni zaletami tego materiału, warto skorzystać z usług doświadczonych wykonawców, którzy gwarantują solidność wykonania i wysoką jakość rezultatów. Odwiedzając stronę producenta takich konstrukcji na https://zbd-marszalek.pl można zapoznać się z ofertą obejmującą wiele różnych realizacji – a także zobaczyć przykładowe projekty.

Dzięki doświadczeniu oraz bogatemu zapleczu technologicznemu ZBD Marszałek może spełnić indywidualne oczekiwania klientów – niezależnie od tego, czy dotyczą one drewnianego domu mieszkalnego, altany, mebli ogrodowych, pergoli czy innych elementów ogrodowej architektury.

Artykuł sponsorowany.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

WC na budowę – zapewnij pracownikom odpowiednie zaplecze sanitarne

Plac budowy jest miejscem, w którym bardzo często nie ma dostępu do bieżącej wody czy kanalizacji. Zgodnie jednak z przepisami BHP, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, w ilości dostosowanej do liczby zatrudnionych. Jak jednak w warunkach istniejących na placu budowy zapewnić pracownikom odpowiednie zaplecze sanitarne? Z pomocą przychodzą przenośne toalety. Szybki […]

Ważne elementy bezpieczeństwa dla pracowników budowlanych

Na pracę w branży budowlanej decyduje się coraz więcej osób. Nie jest to jednak praca dla każdego, z uwagi na swoją specyfikę. Deszcz czy śnieg, ujemne temperatury lub ekstremalne gorąco – z tym na co dzień muszą się mierzyć pracownicy budowlani. Jest to wymagające środowisko, dlatego trzeba być do niego odpowiednio przygotowanym. Ochrona od wiatru, […]