Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynkach o dużej powierzchni bywa sporym wyzwaniem. Ogrzanie takich miejsc może być kosztowne i czasochłonne, chyba że skorzysta się z odpowiednich urządzeń. Niezwykle przydatne będą nagrzewnice powietrza.
Rodzaje nagrzewnic i ich zalety
Podstawowy podział nagrzewnic powietrza opiera się na rodzaju paliwa, którym są zasilane. Wyróżnia się następujące modele: elektryczne, gazowe i na paliwa płynne. Sposób zasilania w dużym stopniu odpowiada za zalety poszczególnych urządzeń.
Nagrzewnice elektryczne są uniwersalne, cenione w wielu różnych branżach. Nie trzeba obawiać się przeszkadzających w pracy spalin czy nieprzyjemnych zapachów. Nie wytwarzają pary wodnej, zatem mogą być stosowane w pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Ponadto pracują w cichy sposób. Są bezpieczne, a ich obsługa nie powinna sprawiać problemów.
Nagrzewnice gazowe stanowią dobry wybór do miejsc, w których nie ma sprawnej instalacji elektrycznej. Cechuje je łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo mają mocną konstrukcję.
Nagrzewnice na paliwa płynne to zwykle nagrzewnice olejowe. Są często stosowane na budowach. Charakteryzują się dużą wydajnością, a ich eksploatacja jest dosyć tania. Mają system ochraniający silnik przed przegraniem. Nagrzewnice z odprowadzaniem spalin umożliwiają podłączenie przewodów giętkich.
Zastosowanie nagrzewnic powietrza
Nagrzewnice powietrza pozwalają na szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury nawet w obiektach wielkopowierzchniowych. Cechują się wydajnością i niskim zużyciem energii elektrycznej. Z tego względu mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się między innymi podczas prac budowlanych, remontów czy wykonywania prac wykończeniowych, podczas których często korzysta się z nagrzewnic elektrycznych. Używa się ich również do osuszania pomieszczeń czy zalanych terenów – wtedy przydadzą się szczególnie się nagrzewnice olejowe. Warto wspomnieć także o ciekawym zastosowaniu nagrzewnic gazowych, które produkują sporo pary wodnej, dlatego przyniosą dodatkowe korzyści w miejscach, gdzie wilgoć jest potrzebna, na przykład w szklarniach.
Nagrzewnice powietrza są cenione również w magazynach, zakładach produkcyjnych, warsztatach i garażach. Są używanie podczas imprez organizowanych w halach bądź pod namiotami. Niektóre nagrzewnice nadają się do wnętrz o mniejszej powierzchni, takich jak domki letniskowe, altanki.
W jakich sytuacjach warto wynająć nagrzewnicę?
Nagrzewnicę powietrza warto wynająć na czas remontu czy budowy, zwłaszcza w przypadku dużych obiektów. Będą wyjątkowo przydatne w miejscach chłodnych lub wilgotnych. Te urządzenia pomogą wtedy, kiedy system centralnego ogrzewania ulegnie awarii. Przydadzą się również w wypadku zalania lub podtopienia domu.
Warto zaznaczyć, że nagrzewnice powietrza są drogie. Z tego powodu idealnym wyjściem będzie wynajem takiego sprzętu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i korzystać z nagrzewnicy wtedy, kiedy jest to konieczne. Doceniane rozwiązanie stanowi wynajem nagrzewnic na bm-rent.pl.
Nagrzewnice powietrza szybko, efektywnie ogrzeją pomieszczenia. Zapobiegnie to opóźnieniu w rozpoczęciu prac, uchroni pracowników przed wykonywaniem zadań w niekomfortowych warunkach. Używanie nagrzewnic powietrza nie generuje zbyt dużych kosztów, ale z racji wysokich cen tych urządzeń najlepiej zdecydować się na ich wynajem.