Szafa narożna do przedpokoju – wygodne oraz praktyczne rozwiązanie

Zagospodarowanie przestrzeni, niezależnie od tego czy do dyspozycji jest niewielkie mieszkanie czy też duży dom, nie jest łatwym zadaniem. Połączenie ze sobą wszystkich elementów, aby całość prezentowała się spójnie i harmonijnie, wymaga sporo zaangażowania, kreatywności i wyobraźni przestrzennej.

Organizacja przechowywania odzieży

Szafa w przedpokoju zwykle pełni rolę garderoby. Tam umieszcza się ubrania wszystkich domowników. A jest tego sporo. Ubrania na lato, na zimę, płaszcze, kurtki, buty, torebki, dodatki. Umiejscowienie garderoby w przedpokoju jest dość praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki temu przed wyjściem z domu szybko można sięgnąć po brakujące rzeczy, a po przyjściu do domu od razu rozebrać się i powiesić na wieszaku wierzchnie okrycie oraz schować dodatki.

Nie ma jednego idealnego wzoru na to, jak duża powinna być garderoba, jak powinna ona wyglądać i jak taka szafa powinna wyglądać w środku, aby spełniała oczekiwania domowników. To wszystko należy rozpatrywać indywidualnie, biorąc pod uwagę oczekiwania i sytuację każdej rodziny z osobna. Są przecież ludzie, którym przyświeca minimalizm. Ci spokojnie zmieszczą wszystkie swoje ubrania do jednej walizki. Inni z kolei pasjonują się modą i w każdym sezonie robią duże zakupy inspirując się najnowszymi trendami. Większość społeczeństwa zapewne jest pośrodku. Wszyscy jednak potrzebują szafy do przechowywania swojej odzieży.

Szafa narożna do przedpokoju

Szafa narożna to doskonałe rozwiązanie, aby przechowywać odzież i inne przedmioty w niewielkich pomieszczeniach. Tam, gdzie metrów kwadratowych jest niewiele, trzeba tym bardziej zastanowić się nad organizacją przestrzeni. Ważne zatem, aby taka szafa była pojemna. Chodzi o to, aby wnętrze pozwalało na schowanie jak największej ilości ubrań i dodatków, jednak bez wrażenia przypadkowości i chaosu. Stąd też wszystkie półki, szuflady, uchwyty i inne udogodnienia, powinny zostać zaprojektowane tak, aby pomagać, a nie szkodzić. Komfort, wygoda i funkcjonalność to cechy, jakie powinny przyświecać każdemu, kto projektuje wnętrze swojego domu lub mieszkania.

Dlaczego ktoś ma zdecydować się na szafę narożną zamiast na zwyczajną szafę? Decyzja o wyborze szafy narożnej czasem jest podyktowana po prostu względami estetycznymi. Subiektywnie wydaje się komuś, że szafa narożna będzie do przedpokoju bardziej pasować. I jest to oczywiście słuszna argumentacja. Kierowanie się własnymi odczuciami, własnym poczuciem smaku i stylu, jest jak najbardziej właściwym postępowaniem podczas urządzania swojego miejsca do życia. Przecież to właśnie domownicy powinni być zadowoleni ze swoich wyborów, bo to oni będą w tych wnętrzach mieszkać.

Szafa narożna do przedpokoju ma jednak zdecydowanie więcej zalet niż po prostu ładny wygląd:

– znakomicie sprawdza się w małych pomieszczeniach jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni,

– ze względu na swoją wielkość może stanowić połączenie miejsca na przechowywanie ubrać z miejscem na przechowywanie innych przedmiotów, na przykład zabawek dla dzieci, toreb podróżnych czy sprzętu związanego z hobby (sprzęt fotograficzny, hulajnogi, i mnóstwo innych wariantów),

– pomaga zaprowadzić ład w przedpokoju,

– ułatwia segregowanie odzieży, jej podział na odzież letnią i zimową.

Kiedy ubrań jest sporo, a bywa tak szczególnie w rodzinach, w których są dzieci, trzeba zadbać o dobrą organizację przechowywania tej odzieży. W sezonie zimowym można schować ubrania typowo letnie w miejsca trudniej dostępne. I odwrotnie. W sezonie letnim przecież nie przydaje się odzież typowo zimowa. Kurtki zimowe, buty zimowe, rękawiczki, czapki. To nie jest potrzebne latem. Zatem spokojnie można umieścić takie akcesoria w miejscach trudniej dostępnych. Idealnie jeżeli wszystko odbywa się w ramach jednej szafy, jednej garderoby. Dobrze dobrana szafa do przedpokoju pozwala zapanować nad sposobem przechowywania ubrać.

Strona wizualna

Mało jest ludzi, którym zupełnie obojętne jest, jak ich mieszkanie lub dom wyglądają. Nie chodzi tylko o opinię innych, ale o to, aby dobrze czuć się we wnętrzu, w którym spędza się wiele godzin w ciągu dnia. Strona wizualna ma znaczenie. Każdy ma przecież jakiś gust, styl. Każdy, przeglądając katalogi z meblami, zatrzyma wzrok przy innych przedmiotach. To właśnie kwestie indywidualne, gust, styl, decydują, jakie finalnie meble znajdą się w danym mieszkaniu. Architekt wnętrz może pełnić rolę doradczą, ale ostatecznie to właściciele akceptują projekt i zastosowane rozwiązania. Jednak trzeba przyznać, że czasem rola architekta wnętrz jest olbrzymia i bez jego pomocy trudno byłoby osiągnąć pożądany efekt. Architekt wnętrz nie jest potrzebny tylko w ogromnych rezydencjach, ale też w małych mieszkaniach, gdzie trzeba zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy na niewielkiej powierzchni.

Szafa narożna sprawia wrażenie mniejszej niż jest w rzeczywistości. Dzięki temu całe pomieszczenie nabiera lekkości. Przedpokój w szafą narożną nie wygląda na przytłoczony. Często w małych pomieszczeniach, w powierzchniach o niewielkiej ilości metrów kwadratowych można spotkać się z takim wrażeniem, że meble, ich wielkość i niewłaściwe rozplanowanie na planie pokoju, powodują efekt ciężkości i przytłoczenia całego wnętrza. Tymczasem narożna szafa pozwala tego efektu uniknąć. Jeżeli szafa narożna będzie w kolorze jasnym, będzie wyglądała tym bardziej lekko. Biała szafa rozświetli pokój i optycznie go powiększy. Zachowane zostaną proporcje pomieszczenia. Bardzo często można dziś spotkać w sprzedaży jasne szafy narożne z lustrem, co dodatkowo potęguje efekt rozświetlenia wnętrza i jego wspaniałym wyborem praktycznie do każdego pomieszczenia.

Zakup szafy to z reguły zakup na kilkanaście lat. Dlatego warto ten wybór przemyśleć. Warto wybrać tak, aby zoptymalizować przestrzeń, aby całość sprawiała wrażenie harmonijnej i spójnej, aby każdy element pasował do siebie. Jednak o wiele ważniejsze wydają się kwestie związane z komfortem i funkcjonalnością mebli. Idealnie, jeśli można połączyć oba te cele czyli estetykę i wygląd wnętrza z jego funkcjonalnością. Taką szansę daje właśnie wybór szafy narożnej do przedpokoju. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Mebloteka24, gdzie możecie znaleźć szeroki wybór szaf narożnych – https://mebloteka24.pl/przedpokoj/szafy-narozne

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Trwałe i solidne wykończenie garażu

Kiedy buduje się dom z garażem jako jego integralną częścią, zwykle stanowi on miejsce składowania różnych materiałów budowlanych, a następnie narzędzi i mebli, które czekają na złożenie. Dopiero, kiedy dom jest wykończony przychodzi czas, by zabrać się również za „końcowe szlify” w garażu. W tym momencie ma się dylemat, jaki materiał wybrać, aby wykończenie było […]

Jak wybrać dywan na balkon i co warto wiedzieć przed zakupem?

Polacy stosują dywany na balkonach coraz chętniej, jednak cały czas nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że muszą się one fundamentalnie różnić od tych dywanów, które stosujemy w naszych domach czy mieszkaniach. Na co więc warto zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup dywanu na balkon? Odporność na światło i warunki atmosferyczne Główną cechą, którą muszą […]