System nawadniania kwiatów doniczkowych, czyli istnieje świat poza konewką

Choć nadal podlewanie kwiatów doniczkowych przy pomocy konewki czy butelki jest podstawowym wyborem dla wielu mieszkańców domów i mieszkań, to nie jest to jedyny sposób. Rośliny doniczkowe można nawadniać o wiele prościej, szybciej i ekonomiczniej. Przeczytaj o zautomatyzowanych systemach nawadniania roślin doniczkowych!

1. Sposoby podlewania roślin doniczkowych

2. Kiedy automatyczne podlewanie kwiatów doniczkowych jest niezbędne?

3. Automatyczna konewka — idealny system nawadniania kwiatów doniczkowych?

Sposoby podlewania roślin doniczkowych

Oprócz wspomnianej na początku konewki, rośliny możesz podlewać także na kilka sposobów wymagających mniejszego zaangażowania z Twojej strony. Najprostszym z nich jest użycie plastikowej butelki. Zrób kilka otworów z boku nakrętki i szyjki butelki, nalej do niej wody, a następnie umieść ją do góry dnem w ziemi. Bardziej estetyczną alternatywą są ozdobne kule nawadniające. Końcówkę kuli napełnionej wodą wbija się we wcześniej przygotowany otwór w ziemi. Nawadnianie przy pomocy tego sposobu jest bardzo wydajne — producenci deklarują, że raz napełniona kula zapewnia wodę dla roślin nawet przez dwa tygodnie. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad — napełnianie kuli trwa dość długo, należy pamiętać o zrobieniu otworu przed wbiciem jej w ziemię (w innym wypadku można zatkać szyjkę), a także podlaniu rośliny przed użyciem kuli tak, żeby zaczęła ona uwalniać wodę dopiero kiedy ziemia ponownie wyschnie. Najbardziej zaawansowaną formą podlewania kwiatów, przydatną szczególnie w czasie naszej nieobecności, jest automatyczna konewka, o której będzie mowa w dalszej części tego artykułu. Jeśli interesuje Cię podlewanie roślin i tematyka dbania o kwiaty, sprawdź stronę https://www.podlane.pl/.

Kiedy automatyczne podlewanie kwiatów doniczkowych jest niezbędne?

Zautomatyzowane podlewanie roślin doniczkowych jest szczególnie przydatne podczas krótszych i dłuższych wyjazdów. Choć poproszenie sąsiadki o zadbanie o Twoje kwiaty podczas nieobecności wzmacnia więzi społeczne, nie każdy może chcieć skorzystać z takiej opcji. Automatyczne podlewanie przydaje się także wtedy, gdy masz w domu kwiaty wymagające częstego nawadniania, a jesteś osobą zapominalską, lub pracujesz bardzo długo.

Automatyczna konewka — idealny system nawadniania kwiatów doniczkowych?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najbardziej rozbudowanym systemem, jaki możemy uruchomić na czas naszej nieobecności, jest automatyczna konewka. Urządzenie tego typu potrafi dostarczać wodę nawet do kilkudziesięciu roślin na raz. Nie wymaga ono stałego podłączenia do źródła wody. Sama konewka nie jest szczególnie rozbudowana — składa się z transformatora, którego zadaniem jest załączanie urządzenia w odpowiednim czasie, pompy doprowadzającej wodę, a także przewodów rozdzielających i rozdzielników wody. Ze względu na transformator, urządzenie musi być stale podłączone do prądu. Szczegółowy sposób działania automatycznej konewki znajdziesz, klikając w link: https://www.podlane.pl/blog/jak-dziala-automatyczna-konewka/.

Jednym z najczęściej polecanych urządzeń tego typu jest model firmy Gardena City Gardening. Umożliwia on podlewanie do 25 doniczek naraz. Świetnie nadaje się nie tylko do podlewania roślin w skrzynkach, czy doniczkach, lcze także do dbania o zielone ściany czy ogrody wertykalne. Automatyczna konewka ma 13 programów umożliwiających nawadnianie z częstotliwością od raz na 3 dni do nawet raz na 4 godziny. Dostarczany przez producenta zestaw można także łatwo rozbudować w taki sposób, żeby pracował z nawet 40 doniczkami jednocześnie. Co więcej, opcjonalnie można też zamontować czujnik deszczu lub wilgotności, który może podawać lub odłączać możliwość podania wody według potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu, sprawdź adres https://www.podlane.pl/automatyczna-konewka-1407-gardena-id-136.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

nowoczesne oświetlenie dla tarasu

Nowoczesne oświetlenie dla tarasu: inspirujące pomysły

Planując nowoczesne oświetlenie tarasu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pozwolą stworzyć funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Wśród nich znajdują się wybór odpowiednich źródeł światła, zastosowanie innowacyjnych technologii oraz dbałość o bezpieczeństwo i komfort użytkowania. W dalszej części artykułu przedstawimy praktyczne porady oraz inspirujące pomysły, które pomogą w realizacji nowoczesnego oświetlenia tarasu.

drzwi na taras

Drzwi tarasowe – okno na świat z gwarancją prestiżu

Mieszkanie w domu pod miastem, najlepiej w otoczeniu natury, z widokiem na zadbany ogród czy ukwiecone morza łąk – prawdziwa idylla i marzenie wielu, prawda? A gdyby takie krajobrazy stały się integralną częścią aranżacji, wypełniając przestrzeń zielenią, spokojem oraz światłem? Podziwianie zapierających dech w piersiach panoram zapewnią innowacyjne drzwi tarasowe, które staną się swoistą ramą […]