Pomysły na piękne wnętrze naszego domu

Obrazy są jedną z najczęściej wybieranych dekoracji wnętrza. Można powiesić je w większości pomieszczeń na dowolnej ścianie. Liczne wzory i typy obrazów sprawiają, że wśród nich łatwo wybrać ozdoby pasujące do stylu wnętrza i upodobań właścicieli mieszkania. Dowiedz się więcej na temat urządzania wnętrz z pomocą obrazów.

1. Co wyróżnia obrazy na płótnie?

2. Obrazy ręcznie malowane czy obrazy drukowane na płótnie canvas?

Obrazy abstrakcyjne, klasyczne lub drukowane z własnego zdjęcia to dobra dekoracja do wielu pomieszczeń. Można zawiesić je na dowolnej ścianie, tworząc ciekawe kompozycje lub wybierając pojedyncze grafiki. Jak wykorzystać drukowane obrazy w aranżacji wnętrza? Poznaj ciekawe pomysły na dekorację salonu, sypialni lub innego pomieszczenia.

Co wyróżnia obrazy na płótnie?

Szeroki wybór wzorów obrazów drukowanych sprawia, że łatwo znaleźć wśród nich wymarzony obraz. Martwą naturę można dopasować do klasycznego salonu lub gabinetu w stylu vintage. Obrazy nowoczesne pasują do przestronnych salonów połączonych z aneksem kuchennym lub sypialni industrialnych. Dzięki szerokiemu wyborowi różnych motywów obrazy wykonywane na płótnie są popularnym dodatkiem do współczesnych aranżacji.

Nowoczesne wnętrza znakomicie uzupełniają obrazy wykonane w stylu abstrakcyjnym lub w formie 3D. Dodatkowo na uwagę zasługuje drukowanie zdjęć na płótnie. Dzięki wydrukowanym fotografiom można stworzyć wyjątkowe dekoracje, których nie znajdzie się w żadnym sklepie. Dodatkowo obraz na płótnie ze zdjęcia to niepowtarzalna ozdoba, nawiązująca do ważnych chwil i wspomnień.

Obrazy na płótnie są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia, wynikające z długiej ekspozycji na promienie słoneczne. Obraz wystarczy od czasu przetrzeć suchą ściereczką w celu usunięcia kurzu. Dzięki temu będzie prezentować się estetycznie przez lata. Odporność na blaknięcie sprawia natomiast, że dekoracja może wisieć na ścianie w słonecznym salonie. Nawet po wielu miesiącach jej kolory nadal będą żywe i intensywne.

Obrazy na płótnie umożliwiają szybką metamorfozę pomieszczenia. Wystarczy, że powiesi się kilka wybranych grafik na ścianie, a wnętrze nabierze zupełne nowego charakteru. Wzory obrazów są zróżnicowane, dlatego domownicy mogą co jakiś czas zmieniać dekoracje, by stworzyć aranżacje zgodne z porami roku. Zmianom dekoracji sprzyja przystępna cena drukowanych obrazów.

Obrazy ręcznie malowane czy obrazy drukowane na płótnie canvas?

Na ścianach można wieszać zarówno ręcznie malowane, jak i drukowane obrazy. Które z nich są lepszym wyborem? Malowane obrazy są przede wszystkim droższe niż obrazy drukowane. Namalowanie jednego obrazu zajmuje artyście nawet kilkanaście dni, podczas gdy druk jest szybki i dokładny. W krótkim czasie można wydrukować wybraną grafikę lub zdjęcie i przygotować je do powieszenia na ścianie.

Co ważne, drukowane na płótnie obrazy są dostępne w wielu rozmiarach. Można dopasować ich wielkość i kształt do rozmiarów ściany i całego pomieszczenia. Dodatkowo wśród obrazów można znaleźć grafiki pionowe i poziome, dzięki którym optycznie poszerza się lub wydłuża pokój.

Obrazy drukowane nie wymagają dodatkowej oprawy. Można powiesić je na ścianie bez wkładania w ramę. Dzięki temu zachowuje się ich nowoczesną formę. Obrazy ręcznie malowane również mogą być wieszane bez ram, jednak częściej są one niezbędne do zabezpieczenia płótna i nałożonej na niego farby. Rama nadaje malowanym obrazom elegantszy kształt, pasujący do klasycznego salonu lub gabinetu, dlatego drukowany obraz również może być w niej umieszczony w celu uzyskania podobnego efektu estetycznego.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ozdobne doniczki do salonu w stylu boho

Sposób na przytulne wnętrze? Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że w tej roli najlepiej sprawdzają się odpowiednio dobrane dodatki i dekoracje do domu. Marzy ci się salon w stylu boho? W takim razie zdecydowanie powinny znaleźć się w nim rośliny oraz ozdobne doniczki. Jakie sprawdzą się najlepiej we wnętrzach boho? Mamy kilka typów… Drewniane […]

Idealna aranżacja wnętrza – 4 powody, dla których warto ją zlecić specjalistom

Jaka powinna być dobrze zaprojektowana przestrzeń? Z pewnością estetyczna, harmonijna, praktyczna i funkcjonalna. Zadbanie o właściwy wystój i aranżację wnętrza to ważne, lecz wcale niełatwe zadanie. Aby mieć pewność, że będzie ono spełniało wszystkie nasze oczekiwania, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Właściwe rozwiązania Projektowanie i aranżacja wnętrz to niełatwe zadanie, które osobie bez doświadczenia może […]