Lampiony na taras – stylowe dodatki o praktycznym zastosowaniu

Przebywanie na zewnątrz w ciepłe, letnie wieczory może być bardzo przyjemne i odprężające. Nie pozwól więc na to, byś musiał uciekać do domu tylko dlatego, że zapada zmrok i zadbaj o odpowiednie oświetlenie zewnętrzne. Nie musisz jednak od razu inwestować w instalację elektryczną. Na tarasie zdecydowanie lepiej sprawdzą się lampiony. Pozwolą stworzyć nieziemski klimat, a przy tym zapewnią odpowiednią widoczność. Czytaj dalej i sprawdź, co jeszcze je wyróżnia, a także dowiedz się, jakie modele sprawdzą się na zewnątrz.

Skąd bierze się niezwykła popularność lampionów?

Lampiony to bardzo popularne elementy dekoracyjne, które pozwalają stworzyć wyjątkowy, relaksujący nastrój. Nic więc dziwnego, że grono miłośników tych ozdób nieustannie się powiększa. Obecnie spotyka się je już nie tylko w domowych wnętrzach, ale coraz częściej również w ogrodach. To bardzo efektowne dodatki. Z ich pomocą można wprowadzić określoną aranżację. Lampiony można ustawiać na posadzce lub na stoliku, a w przypadku modeli z uchwytem można nawet wieszać je w dogodnym miejscu. Ciekawym pomysłem jest zwłaszcza połączenie kilku tego typu ozdób, np. stworzenie ścieżki czy też innej, równie oryginalnej kompozycji. Dekoracja świetlna jest także bardzo praktyczna, gdyż zwiększa widoczność. Może to mieć duże znaczenie, jeśli na Twoim tarasie nie ma elektrycznego oświetlenia.

Jakie lampiony wybrać na taras?

Popularność lampionów przełożyła się na powstanie wielu różnorodnych modeli. Wybór tego konkretnego może nie być łatwy, gdyż do dyspozycji masz różne wielkości, kolory, konstrukcje, a nawet materiały, z których wykonane są te dekoracje. W przypadku ozdób zewnętrznych warto jednak kierować się nie tylko gustem, ale również kilkoma innymi czynnikami.

Rodzaj materiału

Jak już wspominaliśmy, tego typu dekoracje mogą być wykonane z wielu różnorodnych materiałów. Najbardziej tradycyjne są drewniane lampiony ogrodowe. Mają swój urok i dodają odrobiny romantyzmu. Częstym wyborem klientów są też lampiony metalowe. Te modele idealnie wpisują się zwłaszcza w nowoczesną stylistykę. Ich dopasowanie dodatkowo ułatwia różnorodność kolorystyczna. Do wyboru masz także nieco mniej popularne modele szklane, rattanowe, czy nawet bambusowe.

Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, co najlepiej wpisuje się w aranżację Twojego tarasu. Zwróć też uwagę na to, aby wybrany przez Ciebie lampion był nie tylko estetyczny, ale też solidny i trwały. W końcu ma on znajdować się na zewnątrz, a tam narażony będzie na szereg szkodliwych czynników.

Źródło światła

Bardzo ważną kwestią jest również źródło światła. Nowoczesne lampiony ogrodowe korzystają nie tylko z tradycyjnych świec, ale i z zasilania elektrycznego. Jego źródłem może być np. energia słoneczna lub bateria. Jeśli kupujesz lampiony na taras, to najlepiej zdecydować się na te solarne. Są ekonomiczne i ekologiczne. W czasie pięknej pogody baterie ładują się po to, by po zmroku zasilić znajdującą się wewnątrz dekoracji żarówkę. Nie musisz więc pamiętać o jej włączaniu. Nie ma też zagrożenia pożarowego. Dodatkową zaletą lampionów solarnych jest to, że są skonstruowane tak, by dobrze znosić trudne warunki pogodowe.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie drewno nadaje się do pokrycia tarasu?

Taras to specyficzne miejsce, przez cały czas narażone na działanie czynników atmosferycznych. Właśnie z tego powodu musi być wykończony odpowiednim materiałem, tak by te trudne warunki zbyt szybko go nie zniszczyły. Czy drewno się do tego nadaje? Jak wybrać drewno na taras? Taras można wykończyć terakotą albo kamieniem, są to materiały bardzo wytrzymałe, ale nie […]

sztuczna trawa

Sztuczna trawa na tarasie – najważniejsze argumenty za i przeciw

Czy sztuczna trawa na tarasie to rozwiązanie dla Ciebie? Produkt ten budzi sporo kontrowersji i dyskusji wśród miłośników ogrodu i tarasowych oaz spokoju. Jedni widzą w sztucznej trawie praktyczne i łatwe w pielęgnacji rozwiązanie, inni z kolei podkreślają naturalność i autentyczność prawdziwej trawy. Dziś sprawdzimy, jakie są najważniejsze argumenty za i przeciw stosowaniu sztucznej trawy […]