Rolety zewnętrzne – poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Coraz więcej użytkowników przy budowie i wyposażeniu domu rozważa kwestie związane z regulacją dostępu światła dziennego. Świetnym rozwiązaniem w tym temacie są rolety zewnętrzne. Czy wiesz, jakie korzyści wiążą się z ich stosowaniem? Poznaj najistotniejsze zalety płynące z rolet zewnętrznych.

Po pierwsze: zabezpieczenie okna

Silny, zacinający deszcz czy śnieg potrafią nie tylko zniweczyć ostatnio podjęty trud związany z umyciem okien, ale również narazić ramy PVC czy z drewna na nagłe zmiany temperatury. Te z kolei są w stanie z czasem uszkodzić ramę okienną. Rolety zewnętrzne stanowią naturalną ochronę przed przenikaniem wilgoci czy ekspozycją na silne słońce. Są barierą, która zatrzymuje czynniki atmosferyczne, skracające żywotność ram okiennych. Jeśli interesują Cię rolety zewnętrzne, sklep internetowy zapewni Ci duży wybór rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb.

Po drugie: duże opcje personalizacji

W sklepach aktualnie masz bardzo duży wybór różnych modeli rolet zewnętrznych. Masz nietypowo przeszklony taras lub ogród zimowy? Nic nie szkodzi! Rolety zewnętrzne na wymiar rozwiążą Twój problem. Wybór koloru również będzie możliwy. W ten sposób dobierzesz rozwiązanie do koloru stolarki okiennej, parapetów czy innych elementów przydomowej architektury.

Po trzecie: wsparcie technologiczne

Współczesne rozwiązania z zakresu wyposażenia okien pozwalają nie tylko na usprawienie procesu zarządzania nimi. Tu prym wiodą rolety zewnętrzne elektryczne. Istotna jest tównież możliwość włączenia ich do systemu inteligentnego domu (smart home) i sterowania w taki sposób, aby zewnętrzni obserwatorzy nie mieli pojęcia, czy w domu ktoś jest, czy go nie ma. To pozwala wprowadzić w błąd i niepewność osoby, które mają względem nas złe intencje.

Po czwarte: skuteczne wytłumienie zewnętrznego hałasu

Jeżeli Twój dom znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, szkoły czy też hałaśliwych sąsiadów, rolety zewnętrzne stanowią świetny sposób na odgrodzenie się od świata zewnętrznego. Dzięki nim możesz skutecznie wytłumić hałas – zmniejszyć go nawet o 13 decybeli.

Po piąte: większe poczucie bezpieczeństwa

Bariera ochronna na oknach i wejściach tarasowych może stanowić barierę skutecznie utrudniającą przeniknięcie do domu nieproszonych gości. Rolety zewnętrzne stanowią ochronę szyb przed uderzeniami.

Po szóste: skutecznie zaciemnienie pomieszczenia

Jeżeli jesteś osobą wykonującą obowiązki zawodowe w godzinach nocnych, podczas letnich długich dni możesz mieć problemy z wyspaniem się. Głównym czynnikiem jest ostre słońce i jasne pomieszczenie. Aby je skutecznie zaciemnić, wystarczy opuścić roletę zewnętrzną. Dostęp do bodźców zewnętrznych, nie tylko światła dziennego, ale także hałasu, dodaje komfortu i poczucia prywatności. Rolety zewnętrzne stanowią również świetny wybór do domowej sali kinowej czy po prostu do salonu, w którym oglądamy dużo filmów.

Po siódme: izolacja termiczna

Pomieszczenia z dużymi przeszkleniami, szalenie modnymi w ostatnich latach, wiążą się – niestety – z większymi stratami ciepła. Rolety zewnętrzne mogą zatem okazać się pomocne w okresach wyjątkowo silnych zim. Stanowią barierę ograniczającą przenikanie do wnętrza zimnego i uciekanie ciepłego powietrza. Zapewnia to większy komfort termiczny domownikom i nie przyczynia się do większych rachunków za ogrzewanie – wręcz przeciwnie, może nawet je obniżyć.

Podsumowując, rolety zewnętrzne niosą ze sobą szereg zalet. Są rozwiązaniami na wskroś praktycznymi, dlatego warto rozważyć ich montaż w swoim domu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak zaprojektować piękny ogóród?

Dbanie o piękno ogrodu zaczyna się już na etapie projektu. O co jeszcze trzeba się zatroszczyć? Jest trochę zagadnień, które, tworząc projekt, trzeba uwzględnić. Gdy już ma się ten swój skrawek terenu, to można stworzyć sobie azyl i miejsce do wypoczynku. Zakładanie ogrodu zaczyna się od projektu. I w nim planuje się wszystko tak, by […]

Drzwi aluminiowe – idealne do nowoczesnego domu

Dom o nowoczesnym stylu na pewno będzie wyglądał świetnie wtedy, gdy zostanie uzupełniony o stolarkę aluminiową. Drzwi aluminiowe to sprawdzony wybór nie tylko pod względem estetyki – mają także wiele innych zalet. Stolarka aluminiowa cieszy się dzisiaj rosnącym zainteresowaniem, które doskonale nadają się do różnych budynków. Bardzo często kojarzy się z biurami, halami przemysłowymi albo […]