DeboweTarasy.pl

Rolety rzymskie – nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

Aranżacja wnęki okiennej odgrywa ogromną rolę w wystroju całego wnętrza, dlatego zamiast ciężkich, kurzących się zasłon, coraz częściej pojawiają się tam nowoczesne rolety rzymskie. Te proste w obsłudze i efektowne osłony okienne zdobyły sympatię wielu użytkowników. Sprawdź, dlaczego!

  1. Rolety rzymskie zamiast zasłon lub firan
  2. Rolety rzymskie szyte na miarę

Rolety rzymskie sprawdzają się w wielu wnętrzach, są funkcjonalne i estetyczne, a przy tym dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych. Coraz częściej stosują je zarówno prywatni inwestorzy, jak i projektanci wnętrz.

Rolety rzymskie zamiast zasłon lub firan

Trudno jest przecenić zalety rolety rzymskiej, ten rodzaj okiennej osłony ma ich bowiem bardzo dużo. Za jedną z najważniejszych uznaje się fakt, że rolety rzymskie mogą stanowić zamiennik dla zasłon lub firan, a więc ich wykorzystanie niweluje konieczność zakupu dodatkowych ozdób okna. Można je kupić w różnorodnych wariantach kolorystycznych, uszyte z wielu materiałów, dlatego łatwo dopasować je do każdego pomieszczenia. Wybór materiału determinuje stopień zaciemnienia, jaki zapewniają rolety, a także przepuszczalność światła. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się więc rolety rzymskie woalowe, pozwalające na odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, natomiast do aranżacji loftowych lepiej sprawdzą się modele zaciemniające, pozwalające na pełną regulację ilości docierającego do pomieszczenia światła.

Rolety rzymskie szyte na miarę

Dobrze dobrana roleta rzymska będzie pełniła swoją funkcję przez wiele lat, dlatego przed wyborem warto przemyśleć, czy inwestować w modele gotowe, czy te szyte na miarę. Nie zawsze sprawdzi się standardowy wymiar zasłony okna – niekiedy zakupienie modelu na zamówienie jest koniecznością, np. wówczas, kiedy samo okno ma niestandardowy kształt lub wymiar. Kluczowe znaczenie ma nie tylko model rolety, ale również sposób jej zawieszenia. Wiele modeli można zawiesić na karniszu rurowym, podobnie jak tradycyjne zasłony lub firany. Osoby, które wybiorą model zawieszany na karnisz, zalety tego rozwiązania dostrzegą niemal natychmiast – to duża oszczędność miejsca, ponieważ roleta może po prostu zająć miejsce zasłony, bez konieczności montowania dodatkowej kasety lub wymiany karnisza. Można wybrać również rolety montowane do ramy okiennej lub ściany, z wykorzystaniem praktycznej szyny lub kasety. Niezależnie od sposobu montażu należy zadbać, aby sznurek rolety działał bez przeszkód, a jego obsługa nie stanowiła problemu dla żadnego domownika.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Okna balkonowe i tarasowe – lekkość i estetyka

W mieszkaniach balkony, w domach zaś werandy czy tarasy. To one stanowią przedłużenie wewnętrznej części mieszkalnej, otwierają się na otoczenie, a tym samym pozwalają obcować z naturą. Nie dziwimy się zatem, że coraz większa uwaga przykładana jest do produktów, takich jak okno balkonowe czy okna tarasowe. Stolarka okienna ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności, ale i […]

Lamele slim – trzy sposoby na nowoczesne i oryginalne wnętrza!

Lamele slim, od niedawna dostępne na polskim rynku, szturmem podbiły serca konsumentów i dekoratorów wnętrz. Dziś sklepowe półki uginają się pod ciężarem dekoracyjnych paneli, a ty zyskujesz szeroki wybór kolorów i modeli. Sprawdź zatem, jak wykorzystać lamele premium 3D slim w domowych wnętrzach, by stworzyć oryginalną, a jednocześnie funkcjonalną przestrzeń. Nietypowe ozdoby na ścianę i […]