Rolety rzymskie – nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

Aranżacja wnęki okiennej odgrywa ogromną rolę w wystroju całego wnętrza, dlatego zamiast ciężkich, kurzących się zasłon, coraz częściej pojawiają się tam nowoczesne rolety rzymskie. Te proste w obsłudze i efektowne osłony okienne zdobyły sympatię wielu użytkowników. Sprawdź, dlaczego!

  1. Rolety rzymskie zamiast zasłon lub firan
  2. Rolety rzymskie szyte na miarę

Rolety rzymskie sprawdzają się w wielu wnętrzach, są funkcjonalne i estetyczne, a przy tym dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych. Coraz częściej stosują je zarówno prywatni inwestorzy, jak i projektanci wnętrz.

Rolety rzymskie zamiast zasłon lub firan

Trudno jest przecenić zalety rolety rzymskiej, ten rodzaj okiennej osłony ma ich bowiem bardzo dużo. Za jedną z najważniejszych uznaje się fakt, że rolety rzymskie mogą stanowić zamiennik dla zasłon lub firan, a więc ich wykorzystanie niweluje konieczność zakupu dodatkowych ozdób okna. Można je kupić w różnorodnych wariantach kolorystycznych, uszyte z wielu materiałów, dlatego łatwo dopasować je do każdego pomieszczenia. Wybór materiału determinuje stopień zaciemnienia, jaki zapewniają rolety, a także przepuszczalność światła. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się więc rolety rzymskie woalowe, pozwalające na odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, natomiast do aranżacji loftowych lepiej sprawdzą się modele zaciemniające, pozwalające na pełną regulację ilości docierającego do pomieszczenia światła.

Rolety rzymskie szyte na miarę

Dobrze dobrana roleta rzymska będzie pełniła swoją funkcję przez wiele lat, dlatego przed wyborem warto przemyśleć, czy inwestować w modele gotowe, czy te szyte na miarę. Nie zawsze sprawdzi się standardowy wymiar zasłony okna – niekiedy zakupienie modelu na zamówienie jest koniecznością, np. wówczas, kiedy samo okno ma niestandardowy kształt lub wymiar. Kluczowe znaczenie ma nie tylko model rolety, ale również sposób jej zawieszenia. Wiele modeli można zawiesić na karniszu rurowym, podobnie jak tradycyjne zasłony lub firany. Osoby, które wybiorą model zawieszany na karnisz, zalety tego rozwiązania dostrzegą niemal natychmiast – to duża oszczędność miejsca, ponieważ roleta może po prostu zająć miejsce zasłony, bez konieczności montowania dodatkowej kasety lub wymiany karnisza. Można wybrać również rolety montowane do ramy okiennej lub ściany, z wykorzystaniem praktycznej szyny lub kasety. Niezależnie od sposobu montażu należy zadbać, aby sznurek rolety działał bez przeszkód, a jego obsługa nie stanowiła problemu dla żadnego domownika.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak ciekawie zaaranżować taras?

Każdy, nawet najmniejszy taras można zaaranżować ciekawie i z pasją. Nie trzeba mieć wcale wielu środków ani mnóstwa ozdób, aby nadać temu miejscu niepowtarzalny charakter. Jak to zrobić szybko i bez dużego nakładu pracy? Podpowiadamy! Klimatyczne i funkcjonalne miejsce do odpoczynku Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować taras, odpowiedz sobie wpierw na pytanie, jakie ma pełnić […]

budowa domu

Koszt budowy domu – stan surowy

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie chcą jak najszybciej zorganizować sobie swoje M. Część z nich wybiera prostszy wybór, czyli zakup gotowego mieszkania w bloku a inni wolą wybudować dużo większy dom wolnostojący, w którym będą mieli większą swobodę życia. Jednak wiąże się to z większymi wydatkami niż w przypadku zakupu małego mieszkania w bloku. Stawki […]