Rogówka do kawalerki – wygodna, rozkładana i tania!

Szukasz wygodnego mebla do salonu w kawalerce? Postaw na praktyczną rogówkę wyposażoną w funkcję spania! Przyglądamy się dostępnym modelom w ofertach producentów i doradzamy, o czym trzeba pamiętać przy zakupie odpowiedniego mebla wypoczynkowego do małego wnętrza.

Narożnik do kawalerki. Jak dobrać odpowiedni wymiar mebla?

W kawalerce ważny jest każdy centymetr, więc przy wyborze odpowiedniego umeblowania do takiego mieszkania zawsze trzeba wcześniej zmierzyć dostępną przestrzeń.

Gdy poszukiwana jest wygodna rogówka z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na to, jakie są jej wymiary przed rozłożeniem oraz po rozłożeniu.

Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że mebel nie może być dociśnięty do grzejnika, ścian oraz do innych mebli, co będzie powodowało problemy z cyrkulacją powietrza we wnętrzu.

Gdy kupujemy rogówkę w internecie, możemy łatwo sprawdzić wymiary mebla bezpośrednio na stronie internetowej. W ten sposób od razu wiadomo, jaki model będzie najlepiej nadawać się do konkretnego wnętrza.

Jaki styl rogówki sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Przy wyborze mebla wypoczynkowego do niewielkiego mieszkania zawsze warto pamiętać o tym, że styl nie tylko wpływa na to, jak wygląda sam mebel, ale również na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie.

Właśnie dlatego w kawalerce najlepiej sprawdzi się rogówka z funkcją spania w stylu nowoczesnym. Taki mebel o prostej formie nie będzie zabierał dużo powierzchni i nie spowoduje efektu przytłoczenia aranżacji.

Tradycyjne meble, na przykład z podwijanymi podłokietnikami, o masywnej formie mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało niezbyt dobrze i dodatkowo nie będzie tak funkcjonalne.

Funkcja spania w narożniku. O czym trzeba pamiętać?

Dzięki funkcji spania narożnik można rozkładać i spędzić na nim wygodną noc. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj tej funkcji, ponieważ producenci wyposażają swoje meble w różne mechanizmy.

Narożnik powinien rozkładać się łatwo i wygodnie, a także powinien być bezpieczny. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku mechanizmy pneumatyczne, sprężynowe, a także narożniki wyposażone we wbudowane wewnątrz stelaże. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko urazów i wysypiać się wygodnie.

Dodatkowym plusem będzie wewnętrzny pojemnik do przechowywania pościeli. Dzięki temu można łatwo umieścić w nim poduszki, kołdrę, aby wyciągnąć je po rozłożeniu mebla.

Z wieloma wariantami rogówek, również w niskich cenach, można już teraz zapoznać się na stronach producentów i zamówić je online z szybką dostawą do domu na terenie całego kraju!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie drzwi i zawiasy wybrać do wnętrza – podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania

Jednym z ostatnich elementów urządzania domu, czy mieszkania jest wybór odpowiednich drzwi. Gdy udacie się do pierwszego z rzędu salonu meblowego, na pewno padnie pytanie, czy drzwi mają być przylgowe, czy bezprzylgowe? Czy mają mieć zawiasy bezprzylgowe? Dla zwykłego zjadacza chleba takie pytania mogą brzmieć jak czarna magia. Właśnie dlatego śpieszymy z wyjaśnieniami. Drzwi bezprzylgowe […]

Jaki narożnik do salonu wybrać?

Dla wielu jest to centralny punkt i serce domu, przytulne miejsce spotkań rodzinnych lub przytulne miejsce na wypoczynek. Salon, bo na nim dziś się skupimy składać się powinien ze starannie dobranych mebli takich jak sofa, narożnik czy stolik kawowy. Wszystko po to, aby zapewnić odpowiedni spokój oraz przytulność. Ponieważ jest wiele różnych narożników w ofercie […]