Jakie okna do nowego domu

Każdy inwestor powinien wiedzieć, jakie okna przewiduje projekt jego domu. Choć inwestycja w okna jest spora to warto pamiętać o tym, że to inwestycja na długie lata, gdyż okna zazwyczaj wymienia się  dopiero w przypadku ich uszkodzenia. Dobre okna nie tylko zapewniają nam akceptowalną estetykę zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ale także mogą pomóc obniżyć koszty ogrzewania całego domu!

Rodzaje okien

Choć na rynku istnieje wiele rodzajów stolarki okiennej, to jednak w budownictwie domowym najczęściej stosuje się dziś okna drewniane i plastikowe. Pomimo tego, że jeszcze kilkanaście lat temu sprzedaż okien przeżywała rozkwit, a ludzie wymieniali stare drewniane okna na plastikowe, to obecnie okna drewniane przeżywają odrodzenie i są wykorzystywane w prestiżowych projektach. Obecnie na rynku dostępne są okna drewniane, które oferują te same parametry co okna PCV Sanok. Stolarka drewniana wprowadza jednak znacznie bardziej ciekawszą estetykę. Na rynku wciąż dostępne są okna aluminiowe, przeznaczone przede wszystkim do obiektów przemysłowych i biurowych – obecnie z powodzeniem stosuje się je w domach jednorodzinnych. Okna aluminiowe są na przykład lżejsze, znacznie sztywniejsze i twardsze od innych okien, co sprawia, że idealnie nadają się do opierania się złym warunkom atmosferycznym. Według licznych projektantów wnętrz, materiał ten wydaje się mieć również wyższe walory estetyczne. Wadą okien aluminiowych jest ich wyższy koszt.

Jakie okna wybrać do domu?

Wybór odpowiednich okien do nowego domu jest bardzo ważny, ponieważ powinny być one zarówno funkcjonalne, trwałe, jak i atrakcyjne wizualnie. Modele z okleiną drewnianą są tańszą alternatywą dla prawdziwej stolarki, a miłośnicy tradycyjnych wzorów mogą na nie liczyć. Energooszczędne okno PCV nie tylko ładnie wygląda, ale również chroni przed utratą ciepła z wnętrza domu. Najlepszym wyborem jest system profili sześciokomorowych oraz pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką. Właściwy dobór energooszczędnych okien jest kluczowy dla obniżenia kosztów ogrzewania, ale należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Bilans cieplny to różnica między zyskami i stratami ciepła, a także współczynnik przenikania ciepła. Zawsze czytaj specyfikacje okna energooszczędnego przed jego zakupem. Montaż okien energooszczędnych powinien być wykonany przez wyspecjalizowaną firmę, aby zapewnić ich właściwości termiczne. W momencie zakupu należy zażądać deklaracji właściwości użytkowych, aby zapewnić parametry okna.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Maszyny do mycia podłóg, czyli niezawodne urządzenia czyszczące

Dbanie o czystą przestrzeń to konieczność, jeśli chcemy zachować odpowiedni stan podłóg, świeżość w pomieszczeniu oraz pozbyć się groźnych patogenów. Przed dużym wyzwaniem stają m.in. firmy porządkowe, które realizują zadania związane z czyszczeniem przestrzeni użytkowych. Z pomocą przychodzą profesjonalne maszyny do mycia podłóg, dzięki którym praca staje się znacznie łatwiejsza, ale przede wszystkim – o […]

Dlaczego bramy z aluminium?

Obecnie to właśnie aluminium jest jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców do produkcji innowacyjnych systemów ogrodzeniowych. Dzisiaj skupimy się na omówieniu tych najbardziej istotnych. Aluminium posiada wiele cennych właściwości, które pozwalają na tworzenie trwałych i wytrzymałych produktów, co jest niezwykle ważne w przypadku produkcji ogrodzeń.  Główną zaletą tego surowca jest jego trwałość. Jak powszechnie wiadomo, aluminium […]