DeboweTarasy.pl

Jakie okna do nowego domu

Każdy inwestor powinien wiedzieć, jakie okna przewiduje projekt jego domu. Choć inwestycja w okna jest spora to warto pamiętać o tym, że to inwestycja na długie lata, gdyż okna zazwyczaj wymienia się  dopiero w przypadku ich uszkodzenia. Dobre okna nie tylko zapewniają nam akceptowalną estetykę zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ale także mogą pomóc obniżyć koszty ogrzewania całego domu!

Rodzaje okien

Choć na rynku istnieje wiele rodzajów stolarki okiennej, to jednak w budownictwie domowym najczęściej stosuje się dziś okna drewniane i plastikowe. Pomimo tego, że jeszcze kilkanaście lat temu sprzedaż okien przeżywała rozkwit, a ludzie wymieniali stare drewniane okna na plastikowe, to obecnie okna drewniane przeżywają odrodzenie i są wykorzystywane w prestiżowych projektach. Obecnie na rynku dostępne są okna drewniane, które oferują te same parametry co okna PCV Sanok. Stolarka drewniana wprowadza jednak znacznie bardziej ciekawszą estetykę. Na rynku wciąż dostępne są okna aluminiowe, przeznaczone przede wszystkim do obiektów przemysłowych i biurowych – obecnie z powodzeniem stosuje się je w domach jednorodzinnych. Okna aluminiowe są na przykład lżejsze, znacznie sztywniejsze i twardsze od innych okien, co sprawia, że idealnie nadają się do opierania się złym warunkom atmosferycznym. Według licznych projektantów wnętrz, materiał ten wydaje się mieć również wyższe walory estetyczne. Wadą okien aluminiowych jest ich wyższy koszt.

Jakie okna wybrać do domu?

Wybór odpowiednich okien do nowego domu jest bardzo ważny, ponieważ powinny być one zarówno funkcjonalne, trwałe, jak i atrakcyjne wizualnie. Modele z okleiną drewnianą są tańszą alternatywą dla prawdziwej stolarki, a miłośnicy tradycyjnych wzorów mogą na nie liczyć. Energooszczędne okno PCV nie tylko ładnie wygląda, ale również chroni przed utratą ciepła z wnętrza domu. Najlepszym wyborem jest system profili sześciokomorowych oraz pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką. Właściwy dobór energooszczędnych okien jest kluczowy dla obniżenia kosztów ogrzewania, ale należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Bilans cieplny to różnica między zyskami i stratami ciepła, a także współczynnik przenikania ciepła. Zawsze czytaj specyfikacje okna energooszczędnego przed jego zakupem. Montaż okien energooszczędnych powinien być wykonany przez wyspecjalizowaną firmę, aby zapewnić ich właściwości termiczne. W momencie zakupu należy zażądać deklaracji właściwości użytkowych, aby zapewnić parametry okna.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Bramy dwuskrzydłowe – tradycyjne i nowoczesne bramy wjazdowe. Co wybrać?

Bramy dwuskrzydłowe można zakupić w dwóch wariantach wzorniczych – jako tradycyjne i nowoczesne. Jakie modele bram można znaleźć obecnie w ofertach producentów? Na jaką warto się zdecydować, by pasowała do domu i jego otoczenia? Style bram dwuskrzydłowych Podobnie jak bramy jednoskrzydłowe, przesuwne, także bramy dwuskrzydłowe – https://fello.pl/bramy-dwuskrzydlowe/ są obecnie dostępne w sprzedaży w różnych wariantach wzorniczych. […]

Czym ogrzewać pomieszczenia użytkowe?

Niewielu z nas posiada ogrzewane garaże, strychy, poddasza czy piwnice. Tymczasem raz na jakiś okres trzeba wykonać tam jakąś pracę, choćby naprawić samochód w garażu albo załatać przeciekający dach od strony strychu. O ile w okresie letnim takie czynności nie są niczym problematycznym, ponieważ temperatura jest wysoka, to już zimą trudno mówić o komforcie. Sprawdzamy […]