Rodzaje zadaszeń tarasów – sprawdź najpopularniejsze z nich

Rodzaje zadaszeń tarasów

Budowa zadaszonego tarasu to inwestycja w komfortowy odpoczynek na świeżym powietrzu. Odpowiednie zadaszenie pozwoli na delektowanie się otoczeniem i spędzanie czasu na zewnątrz bez względu na pogodę. Jakie są zatem najpopularniejsze zadaszenia tarasów?

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Zadaszenia z poliwęglanu to jedne z najpopularniejszych konstrukcji tworzonych w ostatnich latach. Mogą być oparte o stalową lub drewnianą konstrukcję. Najczęściej stosowaną jest konstrukcja stalowa, ocynkowana czy malowana proszkowo, co chroni ją przed korozją. Takie zadaszenia tarasów wykonuje się z płyt profilowanych lub poliwęglanu komorowego czy litego. Wspomniane płyty przepuszczają słońce, chronią przed jego intensywnością oraz przed deszczem. Wyróżnia je doskonała wytrzymałość na różne czynniki atmosferyczne. Ogromną zaletą zadaszeń tarasowych z poliwęglanu jest ich lekkość, elastyczność i łatwość montażu. Są odporne na uderzenia, dlatego nie ma ryzyka ich szybkiego zniszczenia nawet podczas gradu.

Płyty poliwęglanowe pozwalają tworzyć zadaszenia tarasów i daszki o wielu wymiarach i w różnych kolorach. Są mocowane w odpowiedni sposób do podłoża, dzięki czemu konstrukcja jest wyjątkowo trwała. Warto wiedzieć, że zadaszenia z poliwęglanu, dzięki temu, że nie ograniczają dopływu promieni słonecznych nie będą zmniejszać ilości światła w pomieszczeniach w przeciwieństwie do zadaszeń z blachodachówki. Decydując się na montaż takiego zadaszenia, warto pomyśleć o pomocy profesjonalistów.

Nowoczesne zadaszenie tarasu wykonane ze szkła

Innym rozwiązaniem, choć droższym i trudniejszym w aranżacji są zadaszenia wykonane ze szkła. Najczęściej wspiera się je na stelażu aluminiowym. Są bardzo uniwersalne i prezentują się elegancko. Ważna jest jednak regularna pielęgnacja zadaszenia wykonanego ze szkła. Wymagane jest jego mycie, gdyż podobnie do okien gromadzą się na nim różne zanieczyszczenia. Najczęściej wykorzystywane są szkła białe lub dymione. Są cięższe niż poliwęglan, stąd więcej osób decyduje się na zadaszenia poliwęglanowe.

Zadaszenia z drewna pokryte blachodachówką

Zadaszenia tarasowe drewniane pokryte blachodachówką to tradycyjne rozwiązania, które warto zaplanować już na etapie budowy domu. Jeśli jednak marzy nam się takie zadaszenie w sytuacji, kiedy nasz dom już od dawna pokryty jest blachodachówką, warto dobrać jej wzór i kolor do tego, która pokrywa dach. Drewniane konstrukcję są bardzo wytrzymałe, doskonale pasują do różnych aranżacji wokół budynku. Tworzą takie zadaszenie warto pomyśleć o montaży rynien, również w przypadku zadaszenia ze szkła czy poliwęglanu.

Daszki na taras – markizy

Zadaszenia tarasowe mogą być montowane nie tylko na stałe. Wiele osób stawia na markizy tarasowe, które chronią przed intensywnym słońcem, deszczem i wiatrem. Są stabilniejsze i wytrzymalsze od parasoli ogrodowych, dlatego nie ma ryzyka ich przewrócenia się czy zniszczenia pod wpływem mocnego wiatru. Markizy z powodzeniem można dobrać do aranżacji budynku, są montowane do jego bryły, nie zajmują dużo miejsca oraz istnieje możliwość ich składania, dlatego nie ingerują w wygląd całego tarasu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak wybrać dobrą gwoździarkę?

Gwoździarka to bardzo poręczne narzędzie, które okazuje się niezastąpione na wszelkich budowach. Pozwala wbijać gwoździe w z dużą szybkością właściwie w każdy materiał. Można wyróżnić modele akumulatorowe oraz pneumatyczne. Które z nich lepiej sprawdzają się podczas prac? Czym cechują się dobre gwoździarki i czym kierować się podczas wyboru? Rodzaje gwoździarek Mimo że wszystkie gwoździarki pełnią […]

Profesjonalne młoty udarowe

Profesjonalne młoty udarowe w Profimarket – narzędzia, których potrzebujesz do efektywnej pracy budowlanej!

Młot udarowy to profesjonalny sprzęt budowlany, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Jego podstawowym przeznaczeniem jest kucie w posadzkach, w tym w betonie, kamieniu oraz innych twardych materiałach. Ze względu na ich specyfikę, młoty udarowe znajdują się na podstawowym wyposażeniu firm budowlanych oraz ekip remontowych. Profesjonalne modele z tej kategorii produktów znajdziesz w ofercie sklepu […]