Profesjonalne parownice – o czym pamiętać przy ich zakupie?

Profesjonalna parownica to urządzenie o wielu zastosowaniach. Usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia z różnych twardych powierzchni. Jednocześnie zabija wszelkie drobnoustroje mogące niekorzystnie wpływać na zdrowie ludzi. O czym pamiętać kupując parownicę do profesjonalnego użytku? Dlaczego wybrać ten rodzaj sprzętu, a nie myjkę parową domową?

Profesjonalna parownica – kiedy się przyda?

Myjka parowa do domowego użytku różni się znacząco od produkcji profesjonalnych. Przede wszystkim ma mniejszą moc i ciśnienie pary, co wpływa jednocześnie na jej skuteczność. Jednak w domowych warunkach taka parownica będzie wystarczająca, usunie zanieczyszczenia z kafelek, podłóg czy okien.

Modele do profesjonalnego użytku są jednak inne, bardziej skuteczne, mocniejsze i zapewniające większe ciśnienie pary. Co za tym idzie, sprawdzą się świetnie w miejscach, gdzie każdego dnia konieczne jest użycie myjki, a brud pojawiający się na posadzce czy ścianach to nie kurz, czy sierść zwierząt, a poważne zanieczyszczenia. Świetnym przykładem może być guma do żucia zaschnięta na płaskiej powierzchni. Ręcznie nie masz szans się jej pozbyć, profesjonalny sprzęt poradzi sobie z nią bez trudu. Między innymi parownica profesjonalna z Erpixkarcher24.pl, oficjalnego dystrybutora niemieckiego producenta.

Z tego względu myjki parowe w wersji profesjonalnej będą doskonałym wyborem w firmach dbających o czystość podłoży, między innymi chodników czy posadzek w halach produkcyjnych lub magazynowych. Co ciekawe, sprawdzą się również w garażach auto-detailingowych, poradzą sobie z uporczywym brudem na samochodach zarówno karoserii, jak i szybach. Z pomocą profesjonalnej myjki parowej usuniesz zabrudzenia, z metalowych, drewnianych, betonowych czy kamienistych powierzchni. Stąd możliwość wykorzystania parownic właśnie na posadzkach, chodnikach czy asfalcie.

Certyfikat potwierdzający bakteriobójcze działanie – tego nie może zabraknąć

Jeśli poważnie myślisz o świadczeniu usług czyszczących z pomocą myjki parowej w wersji profesjonalnej, zadbaj o wiarygodność. Nic nie wpłynie na Twoich potencjalnych klientów tak, jak certyfikaty świadczące o jakości czy skuteczności. Dlatego zachęcamy Cię do wyboru profesjonalnych parownic marki Karcher. Nadany im certyfikat potwierdza skuteczność usuwania drobnoustrojów, czyli bakterii, wirusów czy grzybów w 99,99%. Dzięki temu oprócz zaoferowania zleceniodawcom usług czyszczących zadbasz o to, aby na powierzchniach, z jakich usuwałeś zabrudzenia, nie było także mikroorganizmów.

Moc grzałki i ciśnienie pary – to one odpowiadają za skuteczność

Dwa najważniejsze parametry myjek parowych marki Karcher, czyli moc grzałki i ciśnienie pary. To one wpływają na skuteczność czyszczenia, nic więc dziwnego, że gdy wybierasz konkretne urządzenie, zwracasz uwagę na te dwie liczby. Zacznijmy od mocy grzałki, im jest wyższa, tym szybciej nagrzewa się woda w zbiorniku parownicy. W poszczególnych modelach przekłada się to także na temperaturę, ta może być wyższa za sprawą wyższej mocy. Na jaką wartość postawić? Śmiemy twierdzić, że moc grzałki parownic profesjonalnych powinna oscylować w granicach 3000 W.

W przypadku ciśnienia pary jest zupełnie podobnie, im wyższe, tym po prostu lepiej, bo skuteczność usuwania zabrudzeń będzie wyższa. Dlatego też zachęcamy do stawiania na modele parownic profesjonalnych marki Karcher generujących ciśnienie na poziomie 8 barów. To wartość nie tylko wystarczająca, ale zapewniająca wysoką skuteczność bez względu na rodzaj zanieczyszczeń.

Profesjonalne parownice na kabel i z baterią

Profesjonalne parownice marki Karcher występują w wersji na kabel i baterię. Wybór moglibyśmy pozostawić do indywidualnej interpretacji, bo wszystko zależy od tego, gdzie z myjki będziesz korzystał. Jeśli chcesz wyposażyć swoich pracowników w mobilne i skutecznie usuwające zanieczyszczenia parownice, wybierz modele z baterią litowo-jonową.

Niemiecki producent stawia na jakość i pojemność ogniw, dzięki czemu pozwalają one na pracę nawet przez 8 godzin. Wersje na baterie polecamy na przykład do czyszczenia chodników w miastach, gdzie nie ma dostępu do energii. Parownice elektryczne będą dobrym wyborem w zamkniętych pomieszczeniach lub przy budynkach, gdzie energia elektryczna jest w zasięgu kabla. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ułatwi wybór sprzętu na miarę Twoich oczekiwań!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Lodówki Bespoke – dlaczego lodówka Samsung z wymiennymi panelami może się okazać świetnym pomysłem?

Lodówki Bespoke to nowoczesne chłodziarki i zamrażarki marki Samsung. Na pierwszy rzut oka od innych lodówek nie odróżnia ich praktycznie nic poza rewelacyjnym designem. Jeśli jednak przyjrzymy się im bliżej, okaże się, że Bespoke to lodówka Samsung z wymiennymi panelami, która będzie mogła odnaleźć się w każdej kuchni, niezależnie od jej wystroju i rozstawu. Jak […]

Powody, dla których warto zainwestować w pawilony ogrodowe

Czas spędzony na zewnątrz naszego domu to błogie chwile relaksu, a wiedzą o tym doskonale Ci, którzy posiadają ogród. Podczas sezonu letniego mamy ochotę cieszyć się świeżym powietrzem, spotkaniami ze znajomymi w plenerze i upragnionym cieniem w upalne dni. Warto zadbać o schludną przestrzeń, która da nam poczucie schronienia przed niebezpiecznym działaniem promieni UV oraz […]