Płaski brodzik do łazienki – jakie ma zalety?

Kabina prysznicowa z brodzikiem to inwestycja na wiele lat. Z tego względu trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie kwestie związane z montażem oraz rozmiarem, uwzględniając nie tylko metraż łazienki, lecz także nasze osobiste preferencje oraz gabaryty domowników. W nowych domach i mieszkaniach głęboki brodzik jest już rzadkością. Takie modele mają swoje zalety, jednak ich użytkowanie nie jest zbyt komfortowe. Spore trudności z korzystaniem mają zwłaszcza osoby starsze oraz dzieci. Zgodnie z najnowszymi trendami najmodniejszym, a przy tym bardzo praktycznym rozwiązaniem, są ultrapłaskie brodziki. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Niskie brodziki prysznicowe – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Takie modele najlepiej wpisują się w obowiązujące trendy wnętrzarskie, gdzie duży nacisk kładzie się na prostotę i minimalizm. Tym, co wyróżnia tego typu brodziki, jest niewielka wysokość. Zazwyczaj wystają one ponad posadzkę o 2-3 cm. To świetny wybór do łazienki urządzonej w nowoczesnym stylu, jednak w praktyce sprawdzi się również w łazienkach  zaaranżowanych w duchu industrialnym, skandynawskim czy klasycznym. Bardzo ważną zaletą jest możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Sporo zyskają na tym zwłaszcza małe łazienki. Wynika to z faktu, iż opisywane elementy bardzo dyskretnie współgrają z posadzką, a ich obecność jest widoczna w ograniczonym stopniu. Płaski brodzik 90×80 wyróżnia się dużo większymi walorami estetycznymi w porównaniu do wersji głębokiej. Jeśli zatem chcemy, aby pomieszczenie wyglądało stylowo i nowocześnie, warto zdecydować się właśnie na taką opcję.

Jakie jeszcze zalety ma niski brodzik?

Kolejną kwestią jest możliwość dopasowania kształtu brodzika do własnych potrzeb oraz wizji aranżacyjnej. Sam montaż takich modeli nie stanowi problemu, ze względu na ich minimalistyczną powierzchnię. To z kolei przekłada się też na łatwość utrzymania w czystości. Dla osób, które mają problem z poruszaniem się, można zamontować krzesełko we wnęce. Brak konieczności pokonywania wysokiego progu ułatwi im samodzielnie korzystanie z prysznica. Warto też zaznaczyć, że płaskie brodziki prysznicowe mają praktycznie te same zalety co odpływ liniowy, jednak w ich przypadku nie ma konieczności kucia podłogi w celu wykonania spadku. Jest on bowiem ukształtowany fabrycznie.

Postaw na modną i funkcjonalną łazienkę

Pomimo niewielkiej wysokości, opisywane modele pozwalają na wykonanie w pełni szczelnej oraz bezpiecznej zabudowy. Obecność fabrycznie wyprofilowanych skosów zapewnia skuteczny i szybki odpływ wody. Nowoczesne modele są produkowane z zaawansowanych technologicznie materiałów, m.in. na bazie minerałów. To przekłada się na ich trwałość, antypoślizgowość oraz atrakcyjny wygląd. Można także z powodzeniem znaleźć brodzik do łazienki, który najbardziej odpowiada nam kolorystycznie. Dodatkową opcją jest możliwość określenia rodzaju wykończenia – z połyskiem lub matowego. Dzięki temu brodzik zostanie dopasowany do odcieni dominujących w pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że jeśli marzy się nam takie rozwiązanie w domu, warto je uwzględnić już na etapie projektowania. Dzięki temu podczas prac budowlanych będzie można przygotować miejsce w posadzce zarówno na syfon, jak i odpływ.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

czyszczenie ścian

Grzyb w mieszkaniu – jak walczyć z nieproszonym gościem?

Grzyby i pleśnie to nieproszeni goście i szkodliwi współlokatorzy, których powinniśmy pozbyć się jak najszybciej. Niestety walka z nimi bywa mozolna i pochłania sporo wysiłku. Dlatego też niezwykle ważne jest usunięcie przyczyn ich rozwoju, a nie tylko doraźne usuwanie ich wykwitów. W niniejszym tekście przybliżymy, co sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, jak wpływają one na […]

Projektant wnętrz czy to dobry zawód

Projektowanie wnętrz to bardzo ciekawa praca, która może przynosić wiele satysfakcji. Trzeba wiedzieć, że nie jest ona stricte artystyczna, gdyż potrzeba tu również rozbudowanej wiedzy technicznej, umiejętności wykonywania rysunków technicznych i obliczeń. Oczywiście współczesny architekt wnętrz ma do dyspozycji nie tylko kartkę i ołówek, ale również specjalistyczne programy przeznaczone do projektowania, takie jak np. Cad […]