Olej Osmo – profesjonalny olej do blatów, podłóg i tarasów

Zabezpieczenie drewnianej powierzchni to bardzo ważne zadanie. Wymaga ono odpowiedniej staranności oraz wysokiej jakości produktów, do których grona zaliczają się oleje Osmo. Sprawdź czym jeszcze wyróżniają się produkty Osmo oraz jak chronią one drewniane powierzchnie.

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał, który pozwala tworzyć piękne i funkcjonalne formy. Duża dostępność tego surowca oraz szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i wykończeniu wnętrz to jego ogromny atut. Drewno tak jak wiele innych materiałów wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz zabezpieczenia, które pozwoli nam cieszyć się jego pięknem przez długi czas.
Do zabezpieczenia drewna warto wybrać profesjonalne powłoki ochronne, które gwarantują nam dużą skuteczność zabezpieczenia oraz trwałość. Z pomocą przychodzą nam produkty z linii „Top-Olej” od firmy Osmo, która od wielu lat produkuje najwyższej klasy oleje, woski oraz środki do pielęgnacji drewna.

Dlaczego warto zabezpieczyć drewno olejem do drewna lub innym impregnatem?

Drewno wraz z upływem czasu jest poddawane działaniu czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, wilgoć, zmiana temperatury, uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia substancjami organicznymi i chemicznymi. W takiej sytuacji piękno drewnianej powierzchni może bardzo szybko zniknąć. Pod wpływem promieni UV, drewniany taras zacznie szarzeć, natomiast rozlany sok może zabarwić drewniany blat, tworząc przy tym nieestetyczne zabrudzenie, które jest trudne do usunięcia. Nałożenie odpowiedniej powłoki ochronnej na drewno sprawia, że jego powierzchnia nie ma bezpośredniego kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, co pozytywnie wpływa na trwałość samego drewna. Warstwa wosku, oleju czy lakieru tworzy bardzo silną barierę ochronną, która może być skuteczna przez bardzo długi czas. Oczywiście o skuteczności i trwałości takiej ochrony decyduje jakość naniesionej powłoki oraz odpowiednie przygotowanie samego podłoża, dlatego warto kupić impregnaty klasy premium, które są dostępne w ofercie Osmo.

Środki do impregnacji drewna

Impregnacja drewna jest bardzo ważna i pozwala zachować piękny wygląd drewnianej powierzchni przez bardzo długi czas. Jedną z popularnych metod impregnacji jest olejowanie drewna, które ma jedną bardzo ważną cechę, jakiej nie posiada lakier do drewna czy wosk. Podczas nanoszenia warstwy oleju, wnika on w strukturę samego drewna. Pozwala to zabezpieczyć wierzchnią warstwę drewna również od środka. Obecność oleju w głębszych warstwach drewna gwarantuje nam zachowanie wysokiej ochrony nawet w przypadku uszkodzenia wierzchniej powłoki. Dzięki tak głębokiej ochronie nie musimy uzupełniać ubytków za każdym razem, gdy uszkodzeniu ulegnie powierzchnia blatu czy tarasu. Dodatkowo olej do drewna jest w pełni ekologiczny i nie tworzy sztucznej powłoki zewnętrznej tak jak popularne do niedawna lakiery na bazie rozpuszczalników.

Olej Osmo

Oleje do drewna Osmo to szeroka gama produktów na bazie olejów roślinnych, które są przeznaczone do zabezpieczenia drewna na zewnątrz i wewnątrz budynków. W ofercie Osmo znajdziemy:
• olej ochronny UV,
• olej tarasowy,
• olej antypoślizgowy do tarasów,
• olej do blatów.

Każdy z tych produktów pozwala zapewnić optymalną ochronę drewna w różnych warunkach. W ofercie producenta znajdziemy oleje, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, odporne na ścieranie, pozwalają oddychać drewnu czy zapewniają podwyższoną ochronę przed wodą i brudem. Dużą zaletą olejów Osmo jest łatwość w ich aplikacji oraz brak konieczności szlifowania powłoki przy jej odnawianiu. Jeśli chcesz sprawdzić, dlaczego warto wybrać olej do drewna Osmo, sprawdź informacje na stronie sklepu internetowego www.mbksklep.pl, gdzie możesz otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące produktów Osmo.

Jak wybrać olej do drewna

Wybór odpowiedniego oleju do drewna zależy w głównej mierze od rodzaju samego drewna oraz tego, jakim czynnikom będzie poddawana drewniana powierzchnia. Inne potrzeby ma deska tarasowa i drewniany blat czy zabawki dla dzieci. W przypadku deski tarasowej dużą uwagę musimy skupić na produktach do impregnacji drewna, które posiadają w swoim składzie zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym, działaniem niskich i wysokich temperatur oraz pleśnią czy grzybami.
Z drugiej mamy strony drewniany blat kuchenny czy stół, który często może mieć kontakt z żywnością oraz wszelkiego rodzaju substancjami ciekłymi. W takim przypadku olej powinien być przede wszystkim bezpieczny w kontakcie z jedzeniem oraz tak chronić drewno by rozlany sok, kawa czy wino nie zostawiało trwałych przebarwień. Decydując się na oleje do drewna Osmo, możemy wybrać dedykowane produkty niemal do każdego rodzaju powierzchni. W ofercie Osmo znajdziemy dedykowany olej do blatów, drewna egzotycznego, drewna na zewnątrz budynku czy drewnianej podłogi. Warte uwagi są również produkty do ochrony drewna od firmy Remmers, które zapewniają wysoki poziom ochrony.

Czym jest olejowanie drewna

Nakładanie oleju na wierzchnią warstwę drewna nazywamy potocznie olejowaniem. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych i przede wszystkim ekologicznych metod zabezpieczenia drewnianej powierzchni, która gwarantuje nam zabezpieczenie na wielu płaszczyznach. Olejowanie drewna powinniśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania drewnianej powierzchni. Drewno nie powinno być mokre i brudne. Dodatkowo wszelkiego rodzaju pył, który może zalegać na drewnianej powierzchni, powinien być usunięty specjalną ściereczką. Sam proces olejowania możemy przeprowadzić z wykorzystaniem pędzla, wałka, ściereczki lub dedykowanych padów do olejowania od Osmo.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Listwy elewacyjne i sztukateria – jak wybrać dobrze?

Ozdabianie domu od zewnątrz wymaga od nas trochę innego podejścia, a także materiałów o odpowiednio dużej wytrzymałości i konkretnych właściwościach. Jeżeli jednak wybierzemy i zamocujemy elementy na elewacji w rozsądny i przemyślany sposób, możemy osiągnąć naprawdę ciekawe efekty, które pozwolą nam na wyróżnienie się spośród sąsiadów. Jednym ze sposobów na uatrakcyjnienie wyglądu naszego domu od […]

Jak zadbać o nagrzewnice?

Nagrzewnice służą do ogrzewania pomieszczeń lub dogrzewania ich, jeśli istniejące ogrzewanie nie spełnia swojej funkcji odpowiednio. Jednak żeby nagrzewnica służyła długo i skutecznie musi być odpowiednio serwisowana. Dzięki temu można ją użytkować długo, bez obaw o wystąpienie niebezpieczeństwa lub nagłej awarii. Jak rozpocząć użytkowanie nagrzewnicy? Mogłoby się wydawać, że dbanie o nagrzewnice zaczyna się dopiero […]