Bramy garażowe segmentowe – estetyczne i funkcjonalne bramy do garażu

Bramy garażowe to obecnie wiele różnych modeli. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się bramy segmentowe. Dlaczego warto je wybrać?

Dobór bramy do garażu może niekiedy nastręczać dużo trudności. Aktualnie do dyspozycji jest szeroka gama propozycji, które mogą doskonale sprawdzić się także do przydomowego garażu.

Wśród chętnie wybieranych modeli znajdują się bramy segmentowe. Czym dokładnie charakteryzują się te właśnie bramy garażowe? Jakie są ich najważniejsze zalety? Czy posiadają one jakieś wady? Sprawdź teraz, gdy musisz wybrać odpowiednią bramę do garażu!

Konstrukcja bram segmentowych

Ze względu na swoją konstrukcję bramy segmentowe są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych bram do garaży. Jak zbudowana jest tego typu brama?

Bramy segmentowe do garażów do bramy składające się z ocynkowanych, połączonych z sobą poziomych segmentów tworzących płaszcz. Płaszcz łączony jest z prowadnicami pionowymi oraz poziomymi, które pozwalają na jego otwieranie i zamykanie. Ze względu na ruchome połączenie ze sobą segmentów bramy te nie zajmują powierzchni przed garażem oraz w nim – składają się pod sufitem lub też po boku garażu.

Warto przy tym zaznaczyć, że segmenty bram segmentowych są dodatkowo ocieplane piankami poliuretanowymi, co powoduje, że cała konstrukcja jest odpowiednio szczelna i przez to ogranicza to ucieczkę ciepła z wnętrza. Z tego też powodu segmentowe bramy garażowe rekomendowane są do montażu w garażach połączonych z domami.

Należy przy tym zaznaczyć, że bramy te są również bardzo estetyczne. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru, na przykład mogą imitować naturalne drewno w różnych wybarwieniach. Można łatwo dopasować je do architektury domu.

Dokładne informacje o budowie bram garażowych segmentowych można znaleźć na stronie ich sprzedawcy, firmy Acero Lublin.

Bramy garażowe segmentowe – współpracują z automatyką

Bramy segmentowe mogą być obsługiwane ręcznie, ale coraz więcej klientów decyduje się na dokupienie do nich automatyki. Specjalny napęd może wówczas otwierać i zamykać bramę po naciśnięciu przycisku na pilocie. Wystarczy tylko jeden ruch, aby wygodnie wyjechać z garażu oraz do niego wjechać!

Automatyka do bram segmentowych nie tylko zapewnia większy komfort, ale dodatkowo także oszczędność czasu związana z otwieraniem i zamykaniem bramy. Sterowanie jest bardzo proste i wygodne. W przypadku braku zasłania istnieje możliwość ręcznego otwierania i zamykania bramy.

Koszt związany z montażem napędu nie jest wysoki, dlatego też na zakup automatyki do bramy decyduje się dzisiaj wiele osób.

Najważniejsze zalety bram segmentowych:

  • brak potrzeby pozostawiania miejsca na podjeździe na otwarcie bramy
  • szczelność oraz wysoki poziom izolacyjności termicznej
  • estetyczny wygląd – szeroka gama wzorów i kolorów do wyboru
  • chronione przed rdzewieniem przez ocynkowanie
  • możliwość sterowania ręcznego lub z użyciem automatyki

Gdzie można zamówić bramy garażowe segmentowe?

Segmentowe bramy garażowe są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych modeli, dlatego też klienci mogą zakupić je w wielu różnych salonach sprzedaży. Pracownicy salonu będą mogli pomóc w doborze najlepszych modeli bram garażowych, a także dopasować do nich odpowiednią automatykę.

Podsumowując, bramy garażowe segmentowe to bardzo dobry wybór do każdego garażu. To nowoczesne, stylowe, wytrzymałe, a także ciepłe bramy do garażu, które obecnie można zakupić także w wielu salonach sprzedaży na terenie całego kraju. Brama segmentowa z pewnością będzie udanym zakupem!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jaką metodę cięcia blachy warto wybrać?

Elementy wycinane z blachy są jednym z podstawowych półproduktów wykorzystywanych w produkcji w wielu branżach. Blacha blasze jest jednak nierówna, co sprawia, że w zależności od grubości, surowca i pożądanego efektu, firmy mają do wyboru kilka metod cięcia blach. Poznanie ich to pierwszy krok do pozyskania atrakcyjnej oferty, a docelowo współpracy z rzetelnym wykonawcą. Metody […]

Instalacja fotowoltaiczna. Co wpływa na opłacalność fotowoltaiki?

Inwestycja w tak zwaną zieloną energię w postaci fotowoltaiki niesie ze sobą wiele korzyści. To w pełni ekologiczne rozwiązanie na pozyskanie taniego prądu potrzebnego do zasilenia urządzeń elektrycznych w całym budynku. Co wpływa na opłacalność fotowoltaiki? Roczne zużycie prądu Każdy inwestor decydujący się na fotowoltaikę przede wszystkim chce jak najbardziej zminimalizować rachunki za prąd. Fotowoltaika dzięki […]