Nowa elewacja i piękny ogród – odmień swój dom nie do poznania!

Nowa elewacja i piękny ogród

Nie bez przyczyny mówi się, że dom jest naszą wizytówką – w większości przypadków jest on odzwierciedleniem gustu właścicieli nieruchomości. Planujesz zadbać o wygląd zewnętrzny swojego domu? Nadszedł czas na remont? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jak to zrobić!

Dom wizytówką właścicieli

Zaniedbałeś swój dom i w końcu znalazłeś czas na to, aby o niego zadbać? Doskonale. Od czego zacząć prace? Wiele osób w tym przypadku decyduje się na gruntowny remont i odmalowanie brudnej elewacji. Choć jest to bardzo kosztowne, wymaga rozłożenia rusztowania i wynajęcia osoby, która w bezpieczny i profesjonalny sposób odmaluje dom, to działanie zdecydowanie warte inwestycji. Elewację maluje się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Nic więc dziwnego, że remont jest tak kosztowny. Choć im większy dom, tym większe koszty, to wiele osób, bez względu na metraż decyduje się na to działanie. Po odmalowaniu elewacji dom zyskuje dawnego blasku. To jednak nie koniec prac. Dom to przecież nie tylko elewacja! Osoby decydujące się na odmalowanie elewacji, równie często decydują się również na wymianę parapetów, a także na remont balkonu bądź tarasu. Płytki balkonowe bardzo często pękają pod wpływem minusowych temperatur, dlatego po wielu mroźnych, śnieżnych zimach, mogą wymagać wymiany. Pojawia się na nich również bród, a często także mech i chwasty. Sprawia to, że kafle wyglądają bardzo nieestetycznie, a po kilku bądź kilkunastu latach użytkowania, mogą wymagać wymiany. Warto przyjrzeć się, w jakim stanie są nasze kafle. Może one również powinny zostać wymienione na nowe?

Podczas remontu domu na zewnątrz wiele osób decyduje się również na kupno rolet zewnętrznych – https://oknoplast.com.pl/rolety-zewnetrzne-oknoplast/. Te wykonane są z wysokogatunkowego aluminium, a cały system montowany jest po zewnętrznej stronie okna. Tego rodzaju akcesorium pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, lecz przede wszystkim praktyczną. Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się podczas upalnych, letnich dni. Dzięki nim będziemy mogli uchronić dom przed skwarem, dzięki czemu wewnątrz budynku będzie można cieszyć się przyjemnym chłodem. Rolety zewnętrzne to także doskonała ochrona domu przed włamywaczami. Ci często przedostają się do środka właśnie przez okna. Dzięki zasłoniętym roletom zewnętrznym nie będzie to możliwe. To inwestycja zdecydowanie warta rozważenia!

Dom to także ogród

Wizytówką domu jest nie sam budynek. Dużą rolę odgrywa także ogród znajdujący się przed domem. Zaniedbałeś również tę kwestię? Jeśli tak, to czas wziąć się do pracy. Prace warto rozpocząć od jego uporządkowania. Ogród to miejsce, o które należy regularnie dbać. Czasami wystarczy kilka tygodni przerwy, aby przed domem zapanował bałagan. Jeśli przed Twoim domem na stałe zagościły niepotrzebne przedmioty, pora odnieść je na swoje miejsce. Warto także przystrzyc trawę i zająć się roślinami. Może niektóre z nich należy przesadzić, inne podlać, a jeszcze inne spryskać środkiem na pasożyty? Sprawdź, w jakim stanie są Twoje rośliny. Pięknie przycięte drzewka i zadbane kwiaty mają ogromny wpływ na wygląd całej Twojej posesji. Zadbaj więc nie tylko o dom, lecz także o swój ogród! Efekt będzie zdecydowanie wart włożonego w to wysiłku.

Materiał promocyjny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

sztukateria

Czy warto instalować sztukaterię w nowoczesnych wnętrzach?

W obecnych czasach zdobienie ścian i sufitów nie jest czymś często spotykanym w nowoczesnych wnętrzach. Ciężko jest dobrać właściwe zdobienie, które wpasuje się w charakter współczesnych mieszkań. Jednak odpowiednio dopasowane może być świetną dekoracją wielu domów. Czym jest sztukateria? Gdzie można kupić sztukaterię? Do jakich wnętrz pasuje sztukateria? Jakie elementy sztukaterii są najbardziej popularne? W […]

Jaka podłoga do sypialni?

W sypialni spędzamy większość czasu, dlatego należy zadbać o to, by strefa ta była wygodna do odpoczynku i relaksu. W przeciwieństwie do innych części domu, w sypialni nie wykonujemy wielu czynności związanych z chodzeniem. Wybierając podłogę do tego pomieszczenia, nie musisz kupować takiej, która jest bardzo trwała; powinna jednak posiadać cechy, które zagwarantują Ci przyjemność […]