Na czym polega przebudowa sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych?

W obecnych czasach galerie handlowe służą nie tylko do robienia zakupów, ale są także miejscem spotkań z przyjaciółmi, rodziną, czy partnerami biznesowymi. Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów, wielu właścicieli centrów handlowych decyduje się na skorzystanie z usług budowlanych i wykończeniowych, świadczonych przez wyspecjalizowane firmy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polegają prace związane z remontem lokalu użytkowego.

Funkcje galerii handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych podlegają stałej ewolucji. Poza poszczególnymi lokalami użytkowymi budynki te są także wyposażane w wydzielone strefy umożliwiające komfortowe spożywanie posiłków, wypoczynek, rozrywkę, czy stwarzające przestrzeń do pracy zdalnej. Podążanie za współczesnymi trendami w branży handlowej wymusza modernizację obiektów, poprzez przeprowadzanie różnych prac remontowo-wykończeniowych.

W jakim celu wykonuje się remonty i przebudowy sklepów?

W niektórych przypadkach remont sklepu, czy galerii handlowej, jest spowodowany koniecznością wymiany uszkodzonych elementów. Bardzo często wykonuje się je jednak w celu modernizacji wnętrza lub rozbudowy pod nową przestrzeń, co znacznie podnosi atrakcyjność budynku. Dużą popularnością cieszą się na przykład przestronne tarasy pełniące rolę punktów widokowych. Stworzenie takiej atrakcji wpływa na wzrost zainteresowania potencjalnych klientów, dlatego rozwiązanie to jest doskonałym pomysłem.

Korzystanie z usług budowlanych i wykończeniowych ma na celu przede wszystkim podniesienie walorów estetycznych wnętrza, tak aby czas spędzony w centrum handlowym był jak najprzyjemniejszy i zachęcał do ponownych odwiedzin. Wiąże się to także z wprowadzeniem udogodnień technicznych w postaci ruchomych schodów, punktów z gniazdkami elektrycznymi i wejściami USB, czy poprawą akustyki. Prace remontowo-wykończeniowe są kierowane wzrastającymi potrzebami klientów, którzy spędzają w coraz więcej czasu nie tylko w sklepach, ale również w strefach relaksu.

Jakie prace wchodzą w skład usług budowlanych i wykończeniowych?

Przebudowa sklepumarketu, czy galerii obejmuje wiele różnorodnych czynności. Jest to na przykład wymiana sufitu i podłóg oraz modernizacja oświetlenia. Może to dotyczyć także powierzchni parkingowych, w których dodatkowo wprowadza się udogodnienia, m.in. w postaci systemu informującego o liczbie wolnych miejsc. Remont lokalu użytkowego wiąże się również ze zmianą wystroju poprzez zastosowanie wysokojakościowych tapet, malowideł, czy roślinności. Częstym wyborem aranżacyjnym jest styl skandynawski, który otacza przestrzeń ciepłą atmosferą.

Jak wygląda proces przebudowy budynku handlowego?

Usługi budowlane i wykończeniowe świadczone w funkcjonujących obiektach handlowych wymagają doskonałej organizacji i koordynacji. Prace te odbywają się w nocy, tak aby lokal mógł bezproblemowo przyjmować klientów w trakcie dnia. Bardzo ważne jest dostosowanie harmonogramu czynności renowacyjnych do czasu dostaw asortymentu do sklepów, ale też na przykład zastosowanie specjalnych technik cięcia płytek, które nie powodują intensywnego zakurzenia.

Remont sklepów jest skomplikowanym procesem, dlatego konieczne jest, aby zajmowali się tym doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy.

Źródło: https://bigan.pl/oferta/uslugi-budowlane-remontowo-wykonczeniowe-dla-firm/

Na co należy zrobić uwagę podczas wykonywania prac remontowo-wykończeniowych w galeriach handlowych?

Usługi budowlane i wykończeniowe świadczone w centrach handlowych muszą być możliwie jak najmniej zauważalne dla klientów. Ponadto nie powinny także zakłócać działalności najemców lokali. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby remont sklepów odbywał się sprawnie, ale jednocześnie także starannie.

Przebudowa galerii handlowych, czy sklepów wielkopowierzchniowych polega na dostosowaniu standardów budynku do potrzeb klientów, ale też zwiększeniu jego walorów estetycznych. Prace te muszą skupiać się na praktyczności, funkcjonalności, a także trwałości, dlatego konieczne jest zadbanie o jak najwyższą jakość usług budowlanych i wykończeniowych.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

ściana przed głądzią i szlifowaniem

Jak i czym szlifować ściany – gładź gipsowa

Nakładanie masy szpachlowej lub gładzi gipsowej wymaga precyzji. W pierwszym przypadku warstwa nałożonego przed wykończeniem materiału ma grubość około 5-6 mm, a w drugim zaledwie 2 mm. Trzeba o tym pamiętać, aby późniejsze prace związane ze szlifowaniem nie były syzyfową pracą. Masa szpachlowa nakładana jest bezpośrednio na tynk, w sytuacji, gdy potrzeba wyrównania dużych krzywizn. […]

Dylematy fugowania – najczęściej zadawane pytania

Nieważne, jakie płytki znajdą się w łazience, kuchni czy na balkonie, nie spełnią one swoich zadań, jeśli nie zostaną należycie zafugowane. To zaś wymaga podjęcia kilku ważnych decyzji, a także dobrania odpowiednich materiałów. W poniższym tekście wyjaśniamy największe wątpliwości w tym temacie. Jaką fugę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Osoby niedoświadczone w tym zakresie często […]