Niezbędne akcesoria do malowania wnętrz

Od czasu do czasu Twoje ściany potrzebują nowego koloru, aby odzyskać dawny blask. Do przeprowadzenia remontu niezbędne są pewnie akcesoria, w które należy wyposażyć się jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Dzięki nim malowanie będzie proste, szybkie oraz bezpieczne dla mebli i otoczenia, a efekty Twojej pracy maksymalnie Cię zadowolą. Podpowiadamy, po które akcesoria warto sięgnąć przed malowaniem.

Folia malarska

Przed przystąpieniem do prac remontowych zabezpiecz swoją przestrzeń. Kanapa, fotel, szafy czy dywan powinny być przykryte folią malarską. Ochroni to całe wyposażenie przed zachlapaniem farbą, która zwykle jest trudna do usunięcia. Folią malarską zabezpieczysz każdy większy element – nawet schody mogą zostać okryte tym uniwersalnym produktem. Folię malarską dostać możesz w kilku rozmiarach oraz wersjach. Nie warto sięgać po najcieńsze produkty – taka folia łatwo będzie się targać i przyniesie więcej problemów niż korzyści. Pamiętaj, że mniejsze detale, takie jak np. kontakty, listwy czy ramy okien możesz zabezpieczyć specjalną samoprzylepną taśmą malarską.

Niezastąpione pędzle

Oprócz samej farby, podstawą malowania będą wałki i pędzle. Skupmy się na tych drugich. Dzięki pędzlom naniesiesz farbę w miejsca trudno dostępne. Wałki nadają się zazwyczaj do malowania większych, płaskich powierzchni. Pędzel jest wyborem bardzo uniwersalnym. Warto stawiać na modele dobrych marek. Są one nie tylko trwałe, ale i zapewniają niezwykłą chłonność oraz równomierne krycie. Dobrym przykładem będzie tutaj pędzel Anza. Został on stworzony z myślą o osobach, które chcą uzyskać najlepsze możliwe efekty malowania. Dzięki niemu praca przy odświeżaniu wnętrz będzie maksymalnie wydajna. Wybierając pędzel Anza, estetycznie pomalujesz pomieszczenia w krótkim czasie.

Akcesoria dodatkowe

Kiedy wybrałeś już odpowiedni wałek lub pędzel, zabezpieczyłeś pomieszczenie folią, a farba czeka w puszce, pozostaje Ci wybór dodatkowych akcesoriów. Ułatwią Ci one pracę i pomogą lepiej zorganizować cały proces malowania ściany. Warto sięgnąć np. po korytko malarskie, niezbędne przy pracach prowadzonych z wałkiem, zabezpieczające go przed zebraniem zbyt dużej ilości farby. Przydatne może być również mieszadło, szczotka druciana (przy malowaniu powierzchni metalowych) oraz teleskop do wałka. Ten ostatni bardzo ułatwi malowanie wysoko położonych powierzchni – szczytów ścian i sufitów. Pamiętaj, że remont może sprawiać przyjemność. Ułatw go sobie, inwestując w przydatne dodatki.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

podłoga żywica epoksydowa

Żywica syntetyczna na podłogę z drewna? To w ogóle możliwe?

Żywica ma wiele zastosowań w związku z czym naturalnie pojawiają się pytania, czy można ją łączyć z już gotową podłogą. Pomysł wydaje się kuszący, bo jeśli jest to np. dosyć sfatygowana podłoga, żywica zapewni jej ochronę. Główne cechy żywicy, np. poliuretanowej, to duża wytrzymałość na uszkodzenia i rysy, a także odporność na wilgoć, zabrudzenia i […]

nowoczesne tworzywa

Gdzie są wykorzystywane nowoczesne tworzywa?

Chciałoby się powiedzieć, że niemalże wszędzie, ponieważ wytrzymałe, estetyczne i tanie tworzywa zdominowały już prawie każdą dziedzinę życia. Często wykorzystywane są na przykład laminaty. Są rewelacyjne jako wykończenie mebli i detali architektonicznych. Znalazły więc swoje zastosowanie przy produkcji elementów wyposażenia wnętrz mieszkalnych, użytkowych, a nawet przemysłowych. Warto pamiętać o tym, że struktura tego tworzywa sprawia, […]