Narożnik z funkcją spania czy bez? Na co się zdecydować?

W nowoczesnych aranżacjach salonu, prym wiodą eleganckie, funkcjonalne i niezwykle wygodne narożniki. Meble te są bardzo uniwersalne i znajdą dla siebie miejsce zarówno w przestronnym, jak i w bardzo małym pomieszczeniu. Dużą popularnością cieszą się narożniki z funkcją spania, które po rozłożeniu z powodzeniem mogą zastąpić łóżko. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, a kiedy lepiej jest wybrać narożnik bez funkcji spania? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Dlaczego warto wybrać narożnik do swojego salonu?

Ze względu na swoją wyjątkową formę przypominającą literę L lub U, narożniki cechują się dużą ustawnością i funkcjonalnością. Nawet niewielki narożnik zapewni komfortowe miejsce do siedzenia dla kilku osób. Nic więc dziwnego, że przy urządzaniu mieszkania, wiele osób decyduje się wybrać do swojego salonu właśnie narożnik. Meble te występują w zróżnicowanych formach, stylach oraz kolorach. Dzięki temu, łatwo można dopasować je do każdego wnętrza.

Jaki narożnik wybrać – z funkcją spania czy bez?

Zarówno narożnik rozkładany, jak i narożniki bez funkcji spania mają swoje zalety. Kwestia wyboru optymalnego wariantu jest uwarunkowana indywidualnymi potrzebami użytkowników. W mieszkaniu, w którym brakuje dodatkowej sypialni dla gości, najczęściej rolę tą pełni właśnie salon. W takim przypadku, wybór narożnika z funkcją spania jest trafionym pomysłem – w razie potrzeby, goście mają zapewniony wygodny nocleg. W małych mieszkaniach, pokój dzienny często służy również jako sypialnia dla domowników – wówczas narożnik z funkcją spania jest wręcz wskazanym rozwiązaniem. Podczas zakupu należy się jednak upewnić, czy wybrany przez nas model jest przeznaczony do spania codziennego, czy tylko okazyjnego.

Kiedy lepiej jest wybrać narożnik bez funkcji spania? Ten wariant idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy przede wszystkim zależy nam na eleganckim wyglądzie i komfortowym wypoczynku. Warto wybrać taki mebel, jeśli nie przewidujemy, aby miał on służyć do spania. Oczywiście w razie potrzeby, duży narożnik do salonu umożliwia również przenocowanie nieprzewidzianych gości.

Nowoczesny salon w Twoim stylu

Salon powinien być domową ostroją relaksu i wypoczynku. Aby tak się stało, nie może w nim zabraknąć mebli, które zapewniają komfortowy odpoczynek, a jednocześnie współgrają stylistycznie z całą aranżacją.

Jeśli urządzasz wnętrze w stylu nowoczesnym lub skandynawskim i chcesz zadbać o to, aby każdy element wystroju idealnie ze sobą harmonizował, elegancki narożnik bez funkcji spania to idealny wybór. Ze względu na brak możliwości rozłożenia, mebel ten ma prostszą i lżejszą konstrukcję. Dzięki temu doskonale pasuje do gustownych, nowoczesnych aranżacji. Ponadto wysokiej klasy narożniki np. marki Kler lub Collection Unique, często posiadają dodatkowe udogodnienia i nowoczesne rozwiązania np. w postaci regulowanych zagłówków czy elektrycznie wysuwanego siedziska. Odpoczynek na takim narożniku to relaks na najwyższym poziomie!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Trzy powody, dla których warto zbudować ogród letni

Montaż ogrodu letniego nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem i jest stosunkowo tani, szybki oraz nie wymaga specjalnych przygotowań. Sezonowy, zadaszony zakątek z ulubionymi roślinami można dobudować do istniejącego już domu w dosłownie dowolnym momencie. Przekonaj się, dlaczego ogrody letnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Bliskość natury od wiosny do późnej jesieni Z uroków tradycyjnego ogrodu […]

oczyszczalnie ścieków

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków? Zalety i wady

W gminach, gdzie nie stworzono kanalizacji miejskiej do odprowadzania nieczystości domowych, właściciele domów jednorodzinnych muszą radzić sobie w inny sposób ze swoimi ściekami. Najczęściej wybierają pomiędzy szambem i przydomową oczyszczalnią ścieków. Przydomowa oczyszczalnia ścieków stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szamb. W odróżnieniu od nich, własna oczyszczalnia posiada szereg zalet. Przydomową oczyszczalnię ścieków od szamba […]