DeboweTarasy.pl

Mobilne stacje transformatorowe – wszystko co należy wiedzieć!

Trafostacja, stacja trafo czy też stacja transformatorowa – za tymi nazwami kryją się stacje elektroenergetyczne, w których odbywa się rozdział energii elektrycznej przy zróżnicowanych poziomach napięć. Zatem stacja transformatorowa jest niczym innym, jak centralnym punktem zasilającym wszystkie urządzenia. Klasyczne trafostacje to zwykle obiekty wolnostojące. W przypadku, kiedy nie zachodzi potrzeba inwestycji w stałe źródło zasilania, świetną alternatywą okazują się mobilne stacje transformatorowe. To kompaktowe rozwiązania, które w celu przewozu wyposażone są w koła. W ten sposób można je podczepić do pojazdu wyposażonego w hak.

Mobilna stacja transformatorowa – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Ideą mobilnej stacji transformatorowej jest tymczasowe zasilanie w przypadku kiedy istniejąca sieć ulega awarii albo konieczne jest jej wyłączenie do prac eksploatacyjnych. Budownictwo, górnictwo, energetyka zawodowa – gałęzi, w których sięga się po przenośne trafostacje jest naprawdę wiele. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że mobilne stacje transformatorowe są idealnym rozwiązaniem do doraźnego, ustalonego w ramy czasowe zasilania. Przenośne trafostacje wykorzystywane są ponadto w trakcie modernizacji czy przebudowy obiektów. Ale nie tylko. Doskonale zdają egzamin na wszelkiego rodzaju placach budowy. Ich kompaktowe wymiary pozwalają na swobodne manewrowanie trafostacją i umiejscowienie jej w najdogodniejszym punkcie na placu. W przeciwieństwie do stacjonarnych obiektów, nie stwarzają ryzyka kolidowania z innymi urządzeniami czy maszynami.

Najważniejsze korzyści z zastosowania mobilnych stacji trafo

Mobilne trafostacje zapewniają nie tylko oszczędność miejsca, ale również pieniędzy. W końcu to rozwiązania, których jedną z zalet jest możliwość wypożyczenia w momencie, kiedy potrzeba ich użytkowania jest jednorazowa lub krótkotrwała. Zatem wynajem stacji trafo jest o wiele ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż ich zakup. Mobilne stacje transformatorowe, w przeciwieństwie do stacjonarnych rozwiązań, są dostępne od ręki, a ich sprowadzenie w krótkim czasie nie stanowi problemu. Dostawa i montaż nie wiążą się też z dużymi wydatkami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących odpowiedniego wyboru mobilnej trafostacji, wsparciem służą wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą dobrać stację optymalną do potrzeb użytkownika i zainstalować ją zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Przenośne trafostacje są rozwiązaniem uniwersalnym, głównie za sprawą półpośredniego układu pomiaru energii oraz możliwości dowolnej konfiguracji odpływów w rozdzielnicy nN.
Artykuł powstał przy pomocy fachowców z firmy https://www.egsystem.pl/

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zieleń w domu i ogrodzie

Lubimy otaczać się kwiatami. Doskonale wpływają na nastrój, wprowadzają pozytywną energię oraz pięknie się prezentują i są idealną dekoracją domu, balkonu, ogrodu. Niezależnie od tego, czy masz „rękę” do kwiatów czy też niekoniecznie znasz się na ich potrzebach bez problemu znajdziesz takie gatunki, które nie będą wymagać skomplikowanych zabiegów, więc poradzi sobie z nimi każdy. […]

Kiedy jest najlepszy czas na docieplenie budynku?

Ocieplanie budynków jest w dzisiejszych czasach standardem. Wynika to z faktu, że takie rozwiązanie po prostu się opłaca, a także w ten sposób dbamy o środowisko. Bez względu na powód takiej decyzji czy dobór materiałów, należy dokładnie zastanowić się, kiedy takie prace można zacząć. Jaki jest najlepszy czas na docieplenie budynku? Jaka jest odpowiednia pora […]