DeboweTarasy.pl

Mobilne stacje transformatorowe – wszystko co należy wiedzieć!

Trafostacja, stacja trafo czy też stacja transformatorowa – za tymi nazwami kryją się stacje elektroenergetyczne, w których odbywa się rozdział energii elektrycznej przy zróżnicowanych poziomach napięć. Zatem stacja transformatorowa jest niczym innym, jak centralnym punktem zasilającym wszystkie urządzenia. Klasyczne trafostacje to zwykle obiekty wolnostojące. W przypadku, kiedy nie zachodzi potrzeba inwestycji w stałe źródło zasilania, świetną alternatywą okazują się mobilne stacje transformatorowe. To kompaktowe rozwiązania, które w celu przewozu wyposażone są w koła. W ten sposób można je podczepić do pojazdu wyposażonego w hak.

Mobilna stacja transformatorowa – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Ideą mobilnej stacji transformatorowej jest tymczasowe zasilanie w przypadku kiedy istniejąca sieć ulega awarii albo konieczne jest jej wyłączenie do prac eksploatacyjnych. Budownictwo, górnictwo, energetyka zawodowa – gałęzi, w których sięga się po przenośne trafostacje jest naprawdę wiele. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że mobilne stacje transformatorowe są idealnym rozwiązaniem do doraźnego, ustalonego w ramy czasowe zasilania. Przenośne trafostacje wykorzystywane są ponadto w trakcie modernizacji czy przebudowy obiektów. Ale nie tylko. Doskonale zdają egzamin na wszelkiego rodzaju placach budowy. Ich kompaktowe wymiary pozwalają na swobodne manewrowanie trafostacją i umiejscowienie jej w najdogodniejszym punkcie na placu. W przeciwieństwie do stacjonarnych obiektów, nie stwarzają ryzyka kolidowania z innymi urządzeniami czy maszynami.

Najważniejsze korzyści z zastosowania mobilnych stacji trafo

Mobilne trafostacje zapewniają nie tylko oszczędność miejsca, ale również pieniędzy. W końcu to rozwiązania, których jedną z zalet jest możliwość wypożyczenia w momencie, kiedy potrzeba ich użytkowania jest jednorazowa lub krótkotrwała. Zatem wynajem stacji trafo jest o wiele ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż ich zakup. Mobilne stacje transformatorowe, w przeciwieństwie do stacjonarnych rozwiązań, są dostępne od ręki, a ich sprowadzenie w krótkim czasie nie stanowi problemu. Dostawa i montaż nie wiążą się też z dużymi wydatkami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących odpowiedniego wyboru mobilnej trafostacji, wsparciem służą wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą dobrać stację optymalną do potrzeb użytkownika i zainstalować ją zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Przenośne trafostacje są rozwiązaniem uniwersalnym, głównie za sprawą półpośredniego układu pomiaru energii oraz możliwości dowolnej konfiguracji odpływów w rozdzielnicy nN.
Artykuł powstał przy pomocy fachowców z firmy https://www.egsystem.pl/

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zabezpieczenie domu z drewna przed kornikami

Wiele osób marzy o drewnianym domu i jak możemy zauważyć takie konstrukcje powstają już nie tylko na terenach górskich, ale z domami z drewna spotkać możemy się w całym kraju. Pojawia się więc pytanie jak o takie domy dbać, jak będzie wyglądać kwestia ogrzewania takiego domu, a także pojawić się może pytanie o to czy […]

półkotapczany

Półkotapczany, czyli łóżko w szafie

Bardzo wiele osób kojarzy półkotapczany z niewygodnymi łóżkami okresu PRL-u. Niemniej jednak od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Półkotapczany zaczynają wracać do łask, pojawiając się w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Poznajmy więc wady i zalety praktycznych łóżek chowanych w szafie. O czym warto pamiętać podczas zakupu takiego łóżka? Podpowiadamy. Czym jest półkotapczan? Młode osoby […]