Miksery ręczne dla gastronomii oraz inne akcesoria wyposażenia baru

Aby lokal gastronomiczny mógł funkcjonować prawidłowo, konieczne jest, aby wyposażyć go we wszystkie niezbędne meble, akcesoria i profesjonalne urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku baru, pubu czy dyskoteki, gdzie głównie sprzedaje się alkohol na skalę komercyjną.

Jednymi z podstawowych urządzeń w tego typu lokalach są miksery ręczne dla gastronomii, które umożliwiają przygotowanie pysznych drinków oraz koktajli na bazie alkoholu. Urządzenia są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, a dodatkowo pracują szybko, co świadczy o ich wysokiej wydajności. Na rynku znajdziesz miksery ręczne dla gastronomii w wielu ciekawych wariantach.

W tym artykule skupimy się na ciekawych gadżetach i nietypowych urządzeniach, z którymi można spotkać się we wszystkich lokalach gastronomicznych serwujących drinki oraz napoje bezalkoholowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to koniecznie przeczytaj cały artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy! Życzymy owocnej i miłej lektury!

Do czego wykorzystuje się muddlery?

Muddlery to nic innego, jak ugniatacze do owoców, które są wykorzystywane podczas przygotowania orzeźwiających drinków i koktajli. Ten moździerz barmański pozwala na niezwykle dokładne rozdrobnienie nie tylko owoców, lecz także aromatycznych ziół jak szałwia lub mięta. Sprawdza się również do rozgniatania cukru, który przekształca się w drobny proszek i łatwiej rozpuszcza w danej cieczy.

Budowa muddlera przypomina moździerz, jednak samo akcesorium jest nieco mniejsze. Kluczowym elementem jest wygodny trzonek, który stabilnie i bezpiecznie leży w dłoni, co ułatwia pracę. Dolna część, która jest odpowiedzialna za rozdrabnianie owoców i ziół, jest nieco grubsza i najczęściej zakończona niewielkimi wypustkami, które świetnie rozgniatają produkty spożywcze.

Jaki mikser barowy wybrać?

Kolejnym dość popularnym urządzeniem jest mikser barowy. Podobnie, jak mikser ręczny dla gastronomii, pozwala na przygotowanie i mieszanie poszczególnych cieczy i innych składników, z których później powstają drinki i inne napoje. Są to urządzenia całkowicie bezpieczne i wygodne w użyciu, gdyż uruchomienie silnika następuje tylko wtedy, gdy pojemnik znajduje się w pozycji roboczej.

Najczęściej możemy się spotkać z mikserami barowymi, które zostały w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to materiał bardzo często wykorzystywany w branży gastronomicznej, a to głównie dzięki temu, że ma działanie antykorozyjne. Oznacza to, że jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur, urazy mechaniczne, wodę, a nawet środki chemiczne. Mikser barowy ze stali nierdzewnej bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości. Sam pojemnik w większości modeli może być z powodzeniem myty w zmywarkach gastronomicznych, co pozwala zachować porządek w lokalu.

Sokowirówki dla gastronomii – profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne

Sokowirówki dla gastronomii, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na przygotowanie świeżych soków z wybranych owoców. Najczęściej wykorzystywane są cytrusy, jednak bardzo zaawansowane urządzenia o dużej mocy umożliwiają przygotowanie napojów również z twardszych produktów jak m.in. jabłka, marchewki czy gruszki.

Sokowirówki dla gastronomii sprawdzą się świetnie nie tylko w barach i pubach, lecz także restauracjach, hotelach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych.

Do czego służy shaker bostoński?

Shaker to akcesorium, które pozwala barmanowi dokładnie połączyć wszystkie składniki, a cały proces odbywa się poprzez intensywne wstrząsanie gadżetem. Na rynku są dostępne shakery w wielu ciekawych wariantach, a na szczególną uwagę zasługuje shaker bostoński. Ten model składa się z dwóch części: pierwsza z nich ma formę metalowego kubka, natomiast druga – szklanicy barmańskiej.

Korzystnie z tego artykułu jest banalnie proste. Wewnątrz metalowego kubka umieszcza się wszystkie substancje płynne, które chcemy połączyć, a następnie „zamyka się go” wkładając szklanicę pod odpowiednim kątem. Należy szybki ruchem uderzyć w dno szklanicy, a następnie wymieszać wszystkie składniki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

kanapa narożna

Kanapa narożna z funkcją spania – na co dzień, czy może okazjonalnie?

Podobno najzdrowszy jest aktywny wypoczynek, ale kto nie lubi relaksować się na wygodnej kanapie? Trudno nawet wyobrazić sobie mieszkanie bez praktycznych fotelów i kanap, które z powodzeniem zapewnią także gościom wygodne miejsce do odpoczynku. Takie funkcje spełnia między innymi kanapa narożna z funkcją spania. Czy masz już ją w swoim mieszkaniu? Kanapy narożne – co […]

Co należy wiedzieć o kompresorze tłokowym 100 l?

Kompresory tłokowe pojawiły się w naszych garażach stosunkowo dawno, jednakże nadal są niezwykle chętnie wybierane. Okazują się bardzo przydatne podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Czym dokładnie jest kompresor tłokowy? Do czego może służyć sprężarka tłokowa? Jakie ma zastosowanie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.  […]