Magazynowanie mienia – jak wygląda i co musisz o nim wiedzieć?

Z roku na rok tempo życia wzrasta: coraz częściej i szybciej zmieniamy miejsce zamieszkania, wynajmujemy miejsca na krótki okres czasu oraz podróżujemy. Z tego powodu magazynowanie mienia jest usługą, która nieustannie zyskuje na coraz to większej popularności. Oto co potrzebujesz wiedzieć o mechanizmie działania tej usługi oraz o sytuacjach, w których najbardziej opłaca się skorzystać z podobnego rozwiązania.

Czym jest magazynowanie mienia

Kojarzysz podobną sytuację? W czasie zmiany mieszkania nie masz gdzie przechować ramy łóżka lub pudeł z ubraniami czy zastawą? W takich sytuacjach najczęściej zwracamy się o pomoc do znajomych i rodziny, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Właśnie w związku z takimi sytuacjami, coraz więcej firm umożliwia odpłatne przechowywanie towarów w bezpiecznej i przystosowanej do tego skrytce.

Oficjalnie brzmiący termin “magazynowanie mienia” oznacza więc nie mniej, ni więcej, jak właśnie możliwość przechowania swoich mebli, sprzętów i osobistych przedmiotów w specjalnie do tego przystosowanej przestrzeni.

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej miejsc oferujących podobną usługę, dzięki czemu tymczasowe przechowywanie rzeczy jest prostsze niż kiedykolwiek dotąd. Popularność tego rozwiązania jest podyktowana także przez względy praktyczne, jak np. oszczędność pieniędzy. Jak to działa?

Bezpieczne przechowywanie mebli i nie tylko

Również znalezienie miejsca na przechowywanie mebli może okazać się nie lada wyzwaniem. Przedmioty większych gabarytów, takie jak: opony samochodowe, sprzęt sportowy, sprzęty domowego AGD i RTV, a także specjalistyczne wyposażenie biur wymagają nie tyle konkretnej ilości przestrzeni, co przede wszystkim odpowiednich warunków do przechowywania.

Usługa magazynowania i przechowywania towarów realizowana przez firmę Master Moving to pewność bezpieczeństwa oraz ogromna pomoc przy zmianie adresu zamieszkania, przenosinach biura lub kiedy wyjeżdżasz z miasta, a nie możesz zabrać ze sobą wszystkich rzeczy.

Jak działa magazynowanie i przechowywanie towarów?

Magazynowane przedmioty są odpowiednio zabezpieczone, pakowane, a następnie umieszczane w specjalnie do tego przystosowanych boksach, które są zamykane. Daje to gwarancję ochrony rzeczy przed osobami postronnymi. Kiedy przyjdzie czas na odbiór rzeczy można także zlecić ich bezpieczny transport pod wskazany adres, dzięki czemu można mieć pewność, że nic nie ulegnie uszkodzeniu lub zagubieniu.

Dla kogo sprawdzi się magazynowanie mienia?

Na magazynowanie mienia warto zdecydować się jeśli brakuje Ci miejsca na przechowywanie rzeczy lub kiedy planujesz remont. Komórki lokatorskie lub przestrzeń w piwnicy nie zawsze są wystarczające, a nie każdy ma do dyspozycji garaż. Usługa przechowywania także ułatwienie w sytuacji kiedy stoisz przed koniecznością zwolnienia swojego lokum, a termin odbioru nowego mieszkania się opóźnia, a także kiedy:

  • planujesz wyjazd za granicę lub do innego miasta;
  • kupujesz lub wynajmujesz nowe miejsce;
  • potrzebujesz przechować rzeczy na czas nieobecności;
  • jesteś studentem i chcesz bezpieczne przechować rzecz na czas wakacji;
  • potrzebujesz przestrzeni na sprzęt sportowy lub akcesoria potrzebne do wykonywania sezonowego hobby;
  • jesteś właścicielem biznesu i potrzebujesz przestrzeni magazynowej.

Jakie rzeczy można w ten sposób składować? Mogą być to meble, pudła z odzieżą, domowym wyposażeniem, narzędzia i sprzęt, z którego korzysta się dość rzadko, biurowe archiwa i dokumenty, a nawet nadwyżka towaru (co istotne szczególnie dla właścicieli sklepów internetowych).

Magazynowanie i przechowywanie towarów w ten sposób jest niedrogie i pozwala oszczędzić niejednokrotnie sporo pieniędzy, które w przeciwnym wypadku trzeba by przeznaczyć na ich transport.

Firma Master Moving oferuje atrakcyjne ceny i możliwość przechowywania towarów w bezpiecznych warunkach, przez okres tak długi, jak jest to potrzebne. Skontaktuj się z konsultantem, który pomoże w przygotowaniu wstępnej wyceny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak dobrać odpowiednie szafy wnękowe?

Szafy wnękowe zaczęły być coraz chętniej wybierane przez klientów, którzy szukają mebli zajmujących miało miejsca. Szafy do zabudowy powinny nawiązywać do jakiegoś elementu we wnętrzu, aby idealnie wkomponowały się w pomieszczenie. Rozwiązanie na małe mieszkania Szafy wnękowe do zabudowy w Poznaniu czy innych miastach, które składają się w dużej części z kamienic czy kawalerek są […]

Drewno i jego jakość – wybierz odpowiednie materiały

Drewno to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie się prezentował niezwykle stylowo. Nic zatem dziwnego, że cieszy się bardzo dużą popularnością i jest chętnie wybierany, jako materiał na meble, blaty, a nawet deski tarasowe. Jednak jeśli chcemy, aby wytrzymało ono długie lata i wciąż doskonale się prezentowało, to powinniśmy dokonać […]