Lodówka Side by Side z kostkarką – dodatkowe funkcje w nowoczesnych lodówkach

Nowoczesne technologie znajdują swoje zastosowanie w ogromnej ilości sprzętów i urządzeń. Nie ominęło to także naszych poczciwych chłodziarko-zamrażarek, w których możemy znaleźć wiele różnych opcji ułatwiających nam odpowiednie przechowywanie żywności. Dzisiaj omówimy niektóre z nich na przykładzie lodówek marki Samsung i zastanowimy się, w jakich sytuacjach będą nam się mogły przydać. Jeśli czeka Cię zakup nowej lodówki i kompletnie nie wiesz, na co zwrócić uwagę – zapraszamy do czytania!

Lodówka Side by Side z kostkarką – rozmiar i rozstaw lodówki

Zanim przejdziemy do ciekawych funkcji, jakie będziemy mogli znaleźć w nowoczesnej chłodziarce, takiej jak lodówka Side by Side z kostarką do lodu, warto zastanowić się chwilę nad kwestią jej rozstawu. Na rynku można znaleźć lodówkę Multidoor, Side by Side czy lodówkę Door in Door. Co oznaczają te określenia?

  • Lodówka Side by Side – w tym modelu zamrażarka jest umiejscowiona obok chłodziarki, a drzwi otwierają się jak te znane z szaf.
  • Lodówka Multidoor – ten rodzaj lodówek przeważnie jest największy. Cechuje je spora liczba drzwiczek, jednak konkretny rozstaw będzie zależny od modelu.
  • Lodówka Door in Door – w tych lodówkach znajdziemy ukryte szuflady w drzwiach, stąd nazwa oznaczająca po polsku „Drzwi w drzwiach”.

Lodówka Side by Side z kostkarką – dlaczego warto postawić na kostkarkę?

Pierwszą funkcją, na jaką zwrócimy uwagę, jest kostkarka do lodu. To bardzo przydatne narzędzie latem, kiedy temperatura za oknem może dać nam się we znaki. Kostkarki występują przeważnie w jednym z dwóch wariantów – twist i automatycznym.

Kostkarki twist wymagają nieco więcej wysiłku podczas ich obsługi, gdyż musimy ręcznie nalać wodę do specjalnych foremek. Nie sprawiają jednak problemów, jeśli chodzi o ich wyciąganie, gdyż wystarczy przekręcić jedno pokrętło, żeby wszystkie trafiły do dedykowanej szufladki. W przypadku kostkarek automatycznych, jak wskazuje sama ich nazwa, produkcja lodu będzie się odbywała bez naszej ingerencji, jeśli tylko zadbamy o odpowiedni poziom wody w zbiorniczku.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką – na jakie opcje warto zwrócić uwagę?

Nowoczesna lodówka Side by Side z kostkarką może zapewnić nam wiele różnych opcji. Na jakie z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Szuflada Humidity Fresh – każdy z produktów spożywczych ma określone parametry przechowywania. Specjalna szafka Humidity Fresh marki Samsung to miejsce, gdzie optymalnie przechowamy owoce czy warzywa dzięki zwiększonej wilgotności.
  • System All-Around Cooling – to rozwiązanie marki Samsung jest odpowiedzią na problem nierównomiernej temperatury we wnętrzu wielu lodówek. Dzięki All-Around Cooling w lodówkach Samsung cyrkulacja powietrza jest wymuszana mechanicznie, co daje nam pewność, że każdy z produktów jest chłodzony tak samo.

Power Freeze – przy mrożeniu różnych produktów bardzo ważny jest czas. Kiedy robimy przykładowo domowe lody, z całą pewnością będziemy chcieli ich spróbować jak najszybciej. Dzięki technologii Power Freeze w lodówko-zamrażarce dwudrzwiowej z kostkarką, która przyspiesza ten proces, będziemy mogli bardzo szybko posmakować naszych wyrobów.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak ekspresowo i profesjonalnie naprawić sprzęt AGD?

Codzienność składa się z niespodzianek. Jedną z nich jest… awaria sprzętu AGD. Minęły już czasy, gdy artykuły gospodarstwa domowego były projektowane „na lata”. Dziś mają one coraz mniej wspólnego z wytrzymałością, choć trzeba przyznać, że coraz bardziej faszeruje się je elektroniką. Jak zatem naprawić tak skomplikowane urządzenie? Czy ego naprawa jest w ogóle możliwa?