DeboweTarasy.pl

Lodówka Side by Side z kostkarką – dodatkowe funkcje w nowoczesnych lodówkach

Nowoczesne technologie znajdują swoje zastosowanie w ogromnej ilości sprzętów i urządzeń. Nie ominęło to także naszych poczciwych chłodziarko-zamrażarek, w których możemy znaleźć wiele różnych opcji ułatwiających nam odpowiednie przechowywanie żywności. Dzisiaj omówimy niektóre z nich na przykładzie lodówek marki Samsung i zastanowimy się, w jakich sytuacjach będą nam się mogły przydać. Jeśli czeka Cię zakup nowej lodówki i kompletnie nie wiesz, na co zwrócić uwagę – zapraszamy do czytania!

Lodówka Side by Side z kostkarką – rozmiar i rozstaw lodówki

Zanim przejdziemy do ciekawych funkcji, jakie będziemy mogli znaleźć w nowoczesnej chłodziarce, takiej jak lodówka Side by Side z kostarką do lodu, warto zastanowić się chwilę nad kwestią jej rozstawu. Na rynku można znaleźć lodówkę Multidoor, Side by Side czy lodówkę Door in Door. Co oznaczają te określenia?

  • Lodówka Side by Side – w tym modelu zamrażarka jest umiejscowiona obok chłodziarki, a drzwi otwierają się jak te znane z szaf.
  • Lodówka Multidoor – ten rodzaj lodówek przeważnie jest największy. Cechuje je spora liczba drzwiczek, jednak konkretny rozstaw będzie zależny od modelu.
  • Lodówka Door in Door – w tych lodówkach znajdziemy ukryte szuflady w drzwiach, stąd nazwa oznaczająca po polsku „Drzwi w drzwiach”.

Lodówka Side by Side z kostkarką – dlaczego warto postawić na kostkarkę?

Pierwszą funkcją, na jaką zwrócimy uwagę, jest kostkarka do lodu. To bardzo przydatne narzędzie latem, kiedy temperatura za oknem może dać nam się we znaki. Kostkarki występują przeważnie w jednym z dwóch wariantów – twist i automatycznym.

Kostkarki twist wymagają nieco więcej wysiłku podczas ich obsługi, gdyż musimy ręcznie nalać wodę do specjalnych foremek. Nie sprawiają jednak problemów, jeśli chodzi o ich wyciąganie, gdyż wystarczy przekręcić jedno pokrętło, żeby wszystkie trafiły do dedykowanej szufladki. W przypadku kostkarek automatycznych, jak wskazuje sama ich nazwa, produkcja lodu będzie się odbywała bez naszej ingerencji, jeśli tylko zadbamy o odpowiedni poziom wody w zbiorniczku.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką – na jakie opcje warto zwrócić uwagę?

Nowoczesna lodówka Side by Side z kostkarką może zapewnić nam wiele różnych opcji. Na jakie z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Szuflada Humidity Fresh – każdy z produktów spożywczych ma określone parametry przechowywania. Specjalna szafka Humidity Fresh marki Samsung to miejsce, gdzie optymalnie przechowamy owoce czy warzywa dzięki zwiększonej wilgotności.
  • System All-Around Cooling – to rozwiązanie marki Samsung jest odpowiedzią na problem nierównomiernej temperatury we wnętrzu wielu lodówek. Dzięki All-Around Cooling w lodówkach Samsung cyrkulacja powietrza jest wymuszana mechanicznie, co daje nam pewność, że każdy z produktów jest chłodzony tak samo.

Power Freeze – przy mrożeniu różnych produktów bardzo ważny jest czas. Kiedy robimy przykładowo domowe lody, z całą pewnością będziemy chcieli ich spróbować jak najszybciej. Dzięki technologii Power Freeze w lodówko-zamrażarce dwudrzwiowej z kostkarką, która przyspiesza ten proces, będziemy mogli bardzo szybko posmakować naszych wyrobów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Powody, dla których warto zainwestować w pawilony ogrodowe

Czas spędzony na zewnątrz naszego domu to błogie chwile relaksu, a wiedzą o tym doskonale Ci, którzy posiadają ogród. Podczas sezonu letniego mamy ochotę cieszyć się świeżym powietrzem, spotkaniami ze znajomymi w plenerze i upragnionym cieniem w upalne dni. Warto zadbać o schludną przestrzeń, która da nam poczucie schronienia przed niebezpiecznym działaniem promieni UV oraz […]

Profesjonalne parownice – o czym pamiętać przy ich zakupie?

Profesjonalna parownica to urządzenie o wielu zastosowaniach. Usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia z różnych twardych powierzchni. Jednocześnie zabija wszelkie drobnoustroje mogące niekorzystnie wpływać na zdrowie ludzi. O czym pamiętać kupując parownicę do profesjonalnego użytku? Dlaczego wybrać ten rodzaj sprzętu, a nie myjkę parową domową? Profesjonalna parownica – kiedy się przyda? Myjka parowa do domowego użytku różni […]