Lamele slim – trzy sposoby na nowoczesne i oryginalne wnętrza!

Lamele slim, od niedawna dostępne na polskim rynku, szturmem podbiły serca konsumentów i dekoratorów wnętrz. Dziś sklepowe półki uginają się pod ciężarem dekoracyjnych paneli, a ty zyskujesz szeroki wybór kolorów i modeli. Sprawdź zatem, jak wykorzystać lamele premium 3D slim w domowych wnętrzach, by stworzyć oryginalną, a jednocześnie funkcjonalną przestrzeń.

Nietypowe ozdoby na ścianę i nie tylko – lamele mini

To, w jaki sposób wykończysz ściany w danym pomieszczeniu, w dużej mierze wpływa na cały wystrój przestrzeni. Obecnie wśród trendów wnętrzarskich bezsprzecznie króluje drewno w każdej postaci: drewniane blaty, podłogi czy lamele drewniane. Nie ma się co dziwić, w końcu drewno to ponadczasowa klasyka, która broni się sama, niezależnie od aranżacji.

Lamele slim pomogą ci wprowadzić do wystroju drewnianą klasykę w nowoczesnym wydaniu. Oto trzy najmodniejsze sposoby na to, jak wykorzystać panele dekoracyjne, urządzając nowoczesne wnętrza.

Lamele mini na ścianę

Lamele z dębu kalifornijskiego, czarne, w połysku, lamele z wotanu czy te imitujące beton – każda opcja doskonale wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Jednak lamele slim na ścianie podniosą nie tylko walory estetyczne danego pomieszczenia. Taka opcja świetnie wygłusza wnętrza, co jest szczególnie przydatne i funkcjonalne w sypialni, gdzie najbardziej zależy nam na ciszy. Natomiast w salonie lamele drewniane poprawią akustykę pomieszczenia. Zależy ci na wzmocnieniu efektu kina domowego? W takim razie postaw na panele dekoracyjne!

Co ciekawe, z lameli drewnianych możesz stworzyć niepowtarzalne i oryginalne dekoracje ścienne. Wystarczy tylko przyciąć je na odpowiednią długość i ułożyć w wymarzony sposób: może będzie to wzór klawiszy pianina lub jakiś abstrakcyjny kształt?

Lamele slim na suficie

To oryginalny i coraz bardziej popularny sposób na dekoracje wnętrz. Lamele w salonie na suficie mogą zajmować jego całą powierzchnię, lub część. Wszystko zależy od twojej wizji i upodobań. Innowacyjnym rozwiązaniem jest połączenie ściany z lameli, które przechodzą również na sufit. W ten sposób stworzysz spójną całość i nadasz pomieszczeniu oryginalnego charakteru.

Ażurowa ścianka z lameli drewnianych

Takie rozwiązanie także coraz śmielej pojawia się w domowej przestrzeni. Do niedawna ścianki z lameli kojarzone były głównie z biurowymi pomieszczeniami czy lokalami gastronomicznymi. Obecnie doceniają je również posiadacze własnych czterech kątów. Przy pomocy ścianki z lameli wyznaczysz przestrzeń do pracy lub relaksu albo oddzielisz jadalnię od kuchni. Co istotne, lamele pozwalają na swobodny przepływ światła dziennego, dzięki czemu zachowasz funkcjonalność danej strefy i nie zaciemnisz danego pomieszczenia.

Czym różnią się lamele slim od tradycyjnych paneli dekoracyjnych?

No dobrze, co jednak wyróżnia lamele premium 3D slim od ich poprzedników, czyli tradycyjnych paneli dekoracyjnych? Lamele w najnowszej odsłonie są znacznie szersze, a jednocześnie producenci zminimalizowali ich głębokość. Dzięki temu zwiększyła się ich powierzchnia dekoracyjna, co jest szczególnie ważne przy eksponowaniu naturalnego koloru i struktury drewna. Takie rozwiązanie pomaga uwydatnić słoje i sęki, wprowadzając do wnętrz jeszcze więcej z natury!

Podobnie ma się rzecz z lamelami, które imitują surowy beton. Także tu jego struktura, przetarcia i pęknięcia stanowią główny element dekoracyjny. Panele slim pozwalają je odpowiednio wyeksponować.

Jak zamontować lamele?

Montaż lameli jest niezwykle prosty. Najpierw przytnij je na długość, która najbardziej ci odpowiada. Najważniejszy jest montaż pierwszego lamela, ponieważ to do niego będziesz równał pozostałe elementy. W związku z tym, aby ułatwić sobie sprawę, wyznać na dole i górze ściany dwa równoległe punkty, które pionowo przetnie lamel. Przyklej pierwszy panel dekoracyjny, a reszta pójdzie już jak z płatka.

Aby w pełni wyeksponować dekoracyjny aspekt lameli slim, odległość między nimi powinna wynosić od 2 do 3 centymetrów. Dobrym rozwiązaniem będzie również wolna przestrzeń między panelami o szerokości jednego lamela.

Lamele slim to innowacyjne i jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie do każdych wnętrz. Przekonaj się sam, jakie dają możliwości dekoracyjne i stwórz wymarzoną przestrzeń w domu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czy drewniana altana sprawdzi się lepiej od metalowej?

Drewniana czy metalowa? Jaki altana sprawdzi się lepiej w ogrodzie? By odpowiedzieć na to pytanie, porównujemy wady i zalety obu materiałów. Altana to jedno z najważniejszych (o ile nie najważniejsze) miejsc w ogrodzie. Ze względu na swoje rozmiary stanowi dominujący element aranżacji, w pierwszej kolejności przyciągający uwagę wszystkich, którzy się w nim znajdą. Altana powinna […]

Luksusowa pościel

W każdej prestiżowej i nowoczesnej sypialni, luksusowa pościel jest niezbędnym dodatkiem, który pełni wiele bardzo ważnych funkcji. Ma ona bezpośredni wpływ na wygląd łóżka, jak i również całego pomieszczenia. Jednak to nie wszystko, ponieważ jej bardzo wysoka jakość ma ogromne znaczenie w kwestii użytkowości. Cały zestaw pościeli oferuje przede wszystkim ogromną wygodę oraz komfort, gdyż […]