Komody pod TV – nadal modne i praktyczne! Jaki mamy wybór?

Wydawać by się mogło, że w erze płaskich telewizorów o wręcz gigantycznych rozmiarach, które coraz częściej są wieszane na ścianie, komody RTV będą znikać. Nic jednak bardziej mylnego! Nadal są one wyposażeniem niezwykle funkcjonalnym i popularnym. Trudno sobie wyobrazić salon bez szafki pod telewizor, która obok swojej funkcji praktycznej, pełni również tą dekoracyjną. Jak prezentuje się aktualna oferta tego typu produktów. Na co zwrócić uwagę wybierając komodę pod tv? Już podpowiadamy!

Komody pod TV – stylowe i praktyczne meble do salonu!

O obecności szafki RTV w salonie nadal można powiedzieć, że jest obowiązkowa. Poprzez dekady, odkąd pojawiły się telewizory, stając się centrum domowej rozrywki, szafki pod TV zyskały status standardowego elementu wyposażenia. Przez dość długi czas odbiorniki charakteryzowały się dość masywną budową i potrzebowały solidnego mebla, na którym mogły stać w pełni stabilnie i bezpiecznie. I tym meblem stały się szafki RTV.

Wraz z rozwojem technologii, która sprawiała, że telewizory stawały się cieńsze i szersze, zmieniły się również komody pod TV. Na początku były one z reguły bardzo szerokie i wysokie. Natomiast dzisiaj są one zazwyczaj niższe, ale równocześnie szersze.

Tym, co nie zmienia się wcale, to fakt, że stanowią one istotny element dekoracyjny, równocześnie będąc meblem niezwykle funkcjonalnym, w którym można zarówno przechowywać różne sprzęty i przedmioty, jak i eksponować różnego rodzaju dekoracje.

Nowoczesne komody RTV z szufladami i półkami

Współczesne komody pod TV to niezwykle szeroka gama produktów, które różnią się między sobą zarówno konstrukcją, jak i wzornictwem. Dzięki temu bez żadnych problemów dopasujemy odpowiednią komodę do każdego typu aranżacji, czy to nowoczesnej, minimalistycznej, czy bardziej wyszukanej.

Do popularnych typów szafek RTV zaliczyć można:

  • niskie komody z szufladami
  • wysokie komody z półkami i szafkami
  • komody wyposażone w szuflady i półki

Producenci tego typu wyposażenia oferują nam zarówno komody RTV w pełni zabudowane z szufladami i frontami, jak i komody o ciekawym rozkładzie półek, szuflad i szafek. Takie mieszane rozwiązania znacząco zwiększają funkcjonalność tego typu mebli, które coraz częściej ustawiane są pod zawieszonym telewizorem, pełniąc funkcję miejsca przechowywania sprzętu elektronicznego, książek, zdjęć oraz innych przedmiotów.

Biorąc pod uwagę, że jest to element, który niejako wrósł w aranżacje salonów, nie zanosi się na to, aby komody pod TV miały zniknąć. Po prostu, tak jak zmienia się technologia i telewizory, tak i szafki RTV się zmieniają, jednak nadal są obecne i cieszą się nieustającą popularnością.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kiedy jest sezon wynajmu mieszkań w Polsce?

Mieszkania do wynajęcia cieszą się większą popularnością niż te na sprzedaż. Wynika to oczywiście z rosnących cen nowych mieszkań. Wynajem jest znacznie tańszy, zwłaszcza jeśli wynajmuje się mieszkanie w więcej osób. Odpowiedź na pytanie, kiedy najlepiej wynająć mieszkanie w Polsce nie jest łatwa. Oto, jak wygląda sytuacja. Od maja do września najwięcej ofert wynajmu Nie […]

Eko wypełniacze do paczek bezpieczne dla naszej planety

Tworzywa sztuczne stanowią dla środowiska naturalnego niezwykle duże zagrożenie. Plastikowe opakowania rozkładają się setki lat, będąc niebezpieczeństwem nie tylko dla planety, ale również zdrowia zwierząt. W trosce o ochronę środowiska, wiele sklepów internetowych decyduje się na eko wypełniacze do paczek. Jakie są to systemy? Jak długo rozkładają się plastikowe artykuły? Szkodliwość tworzyw sztucznych doskonale zaprezentować […]