Komody pod TV – nadal modne i praktyczne! Jaki mamy wybór?

Wydawać by się mogło, że w erze płaskich telewizorów o wręcz gigantycznych rozmiarach, które coraz częściej są wieszane na ścianie, komody RTV będą znikać. Nic jednak bardziej mylnego! Nadal są one wyposażeniem niezwykle funkcjonalnym i popularnym. Trudno sobie wyobrazić salon bez szafki pod telewizor, która obok swojej funkcji praktycznej, pełni również tą dekoracyjną. Jak prezentuje się aktualna oferta tego typu produktów. Na co zwrócić uwagę wybierając komodę pod tv? Już podpowiadamy!

Komody pod TV – stylowe i praktyczne meble do salonu!

O obecności szafki RTV w salonie nadal można powiedzieć, że jest obowiązkowa. Poprzez dekady, odkąd pojawiły się telewizory, stając się centrum domowej rozrywki, szafki pod TV zyskały status standardowego elementu wyposażenia. Przez dość długi czas odbiorniki charakteryzowały się dość masywną budową i potrzebowały solidnego mebla, na którym mogły stać w pełni stabilnie i bezpiecznie. I tym meblem stały się szafki RTV.

Wraz z rozwojem technologii, która sprawiała, że telewizory stawały się cieńsze i szersze, zmieniły się również komody pod TV. Na początku były one z reguły bardzo szerokie i wysokie. Natomiast dzisiaj są one zazwyczaj niższe, ale równocześnie szersze.

Tym, co nie zmienia się wcale, to fakt, że stanowią one istotny element dekoracyjny, równocześnie będąc meblem niezwykle funkcjonalnym, w którym można zarówno przechowywać różne sprzęty i przedmioty, jak i eksponować różnego rodzaju dekoracje.

Nowoczesne komody RTV z szufladami i półkami

Współczesne komody pod TV to niezwykle szeroka gama produktów, które różnią się między sobą zarówno konstrukcją, jak i wzornictwem. Dzięki temu bez żadnych problemów dopasujemy odpowiednią komodę do każdego typu aranżacji, czy to nowoczesnej, minimalistycznej, czy bardziej wyszukanej.

Do popularnych typów szafek RTV zaliczyć można:

  • niskie komody z szufladami
  • wysokie komody z półkami i szafkami
  • komody wyposażone w szuflady i półki

Producenci tego typu wyposażenia oferują nam zarówno komody RTV w pełni zabudowane z szufladami i frontami, jak i komody o ciekawym rozkładzie półek, szuflad i szafek. Takie mieszane rozwiązania znacząco zwiększają funkcjonalność tego typu mebli, które coraz częściej ustawiane są pod zawieszonym telewizorem, pełniąc funkcję miejsca przechowywania sprzętu elektronicznego, książek, zdjęć oraz innych przedmiotów.

Biorąc pod uwagę, że jest to element, który niejako wrósł w aranżacje salonów, nie zanosi się na to, aby komody pod TV miały zniknąć. Po prostu, tak jak zmienia się technologia i telewizory, tak i szafki RTV się zmieniają, jednak nadal są obecne i cieszą się nieustającą popularnością.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Klon jawor, drewno uniwersalne i subtelnie piękne

Szukacie idealnego materiału do stworzenia mebli lub wykończenia mieszkania? Może warto zainteresować się gatunkiem jakim jest klon jawor. W większości wypadków drewno wysokiej jakości to materiał drogi. Szczęśliwie istnieją wyjątki od tej reguły a jednym z nich jest powszechnie występujący w Europie Środkowej klon jawor. Dzięki swoim cechom charakteryzuje się uniwersalnością oraz wyjątkową, subtelną estetyką. […]

Miski WC i bidety podwieszane – co warto wiedzieć i jaki stelaż podtynkowy wybrać?

Urządzając nowoczesną łazienkę i wybierając poszczególną ceramikę, naszym najczęstszym wyborem są podwieszane modele misek wc i bidetów. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jaki stelaż podtynkowy wybrać. Miski wc wiszące Ceramika w nowoczesnej łazience zachwyca oryginalnymi kształtami, które możemy dowolnie dopasować do stylu naszej łazienki. Modele umieszczone na stelażach we wnętrzach prezentują się lekko, są […]