Klimatyzacja domowa – split czy przenośny klimatyzer?

W związku z wyraźnymi zmianami pogody, klimatyzacja do domu staje się dzisiaj jednym z podstawowych elementów wyposażenia nowego domu czy mieszkania. Wiele osób jednak waha się, czy podjąć tak odważną inwestycję, czy może postawić na kuszące niskimi cenami klimatyzery dostępne od ręki w marketach budowlanych. Na czym polega różnica między tymi urządzeniami i które z nich pozwala osiągnąć rzeczywisty komfort termiczny?

Montaż klimatyzacji to wciąż stosunkowo duże wyzwanie. Choć technika względem ostatniej dekady poszła znacząco do przodu, wciąż wymaga to dużego nakładu finansowego i przeprowadzenia niemałego remontu. Czy warto się na to zdecydować? Jeśli cenisz sobie wygodę i skuteczne rozwiązania do mieszkania lub domu – zdecydowanie nie będzie lepszego rozwiązania niż klimatyzacja domowa montowana na ścianie (typu split). Z całą pewnością nie da się zrównoważyć jej z przenośnymi klimatyzerami. Poznaj dokładniejsze różnice pomiędzy urządzeniami.

Klimatyzacja domowa Katowice – dlaczego lepsza niż klimatyzer?

Przenośny klimatyzer to urządzenie, którego jedynym zadaniem jest obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu. Wyróżnia go prosta budowa, najczęściej jest mobilny i cechuje się znacznie niższą kwotą niż stała jednostka split wraz z agregatem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie sposób porównać skuteczność tych urządzeń. Klimatyzer to parownik, który wytwarza bryzę – nie jest więc efektywnym sposobem na obniżenie temperatury. Co więcej, jeśli działa nieustannie przez kilka godzin, wzrasta wilgotność względna, która ostatecznie sprawia, że domownicy odczuwają gorąco.

Nie ulega więc wątpliwości, że klimatyzacja domowa split czy multisplit jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym osiągnięcie i utrzymanie stałej temperatury i wilgotności. Nowoczesne modele to także ochrona przed niebezpiecznymi drobnoustrojami i szkodliwymi zanieczyszczeniami mechanicznymi. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej (lub kilku, w przypadku systemu multisplit) oraz agregatora. Zadaniem parownika jest pochłanianie ciepłego i nadmuchiwanie schłodzonego powietrza o optymalnej wilgotności. Agregat natomiast schładza potrzebny do całego procesu czynnik chłodniczy.

Warto zdawać sobie sprawę, że klimatyzacja do domu nie musi być montowana na ścianie – jednostki typu split po prostu najczęściej są najlepszym wyborem o korzystnym stosunku ceny do jakości. Z punktu widzenia estetyki warto podkreślić, że nowoczesne urządzenia są bardzo eleganckie i naprawdę nieduże, co sprawia, że bez trudu wpisują się w aranżację pomieszczenia. Musisz również wiedzieć, że klimatyzacja domowa montowana na ścianie pracuje cicho i zapewnia dodatkowe funkcje, dzięki którym komfort codziennego życia domowników nie tylko nie cierpi, ale jest także wyraźnie podniesiony. Niektóre z nich wpływają również na wydłużenie żywotności urządzenia, dzięki czemu tak duża inwestycja finansowa staje się po prostu opłacalna.

Rozważając montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, musisz wiedzieć, że producenci proponują dzisiaj energooszczędne modele. Nie tylko nie wpływają wyraźnie na wysokość rachunków za prąd, ale również nie stanowią obciążenia dla środowiska naturalnego. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są wyłącznie klimatyzatory ścienne z czynnikiem chłodniczym R32, który cechuje się niską szkodliwością i – co istotne – może być wykorzystywany wielokrotnie. Dzięki zaawansowanej technologicznie sprężarce inwerterowej w inteligentny sposób pobierają adekwatną do rzeczywistych potrzeb ilość energii.

Montaż klimatyzacji Katowice

Jeśli planujesz montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, nade wszystko zwracaj uwagę na firmę, z którą planujesz współpracować. To ważne, by przeprowadzili szczegółową wizję lokalną, dzięki której zaproponują ci najlepsze rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb. Wskażą nie tylko model o optymalnych parametrach, ale także miejsce samego montażu. Dzięki temu klimatyzacja domowa będzie mogła pracować przez kilka, a nawet kilkanaście długich lat.

Klimatyzery kuszą niskimi cenami – warto jednak zdawać sobie sobie, że są niewydajne i ostatecznie kosztowne. Montaż klimatyzacji ściennej to zdecydowanie lepsza inwestycja, dzięki której osiągniesz komfort termiczny w mieszkaniu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Chcesz zamówić rolety? Odwiedź ten sklep z roletami!

Szukasz sklepu z roletami, w którym znajdziesz wysokiej jakości produkty dopasowane do Twoich okien? Przeglądałeś już różne oferty, ale nie wiesz co wybrać? Nie wiesz, jakie produkty najlepiej sprawdzą się w Twoim domu? Chciałbyś korzystać z prostej konfiguracji i pomocy fachowców? Lubisz mieć duży wybór produktów i wariantów wykończeniowych? Musisz odwiedzić ten sklep z roletami. […]

Ciekawe aranżacje z tynkami dekoracyjnymi – garść pomysłów!

Aranżacja wnętrza kojarzy nam się głównie z doborem dodatków, takich jak poduszki, zasłony, obrazy, czy inne niezbędne akcesoria. Jednak odświeżenie wnętrza nie musi być związane wyłącznie z przedmiotami – dekorację można zmienić także poprzez ściany, pokrywając je tynkiem ozdobnym. Poznaj nasze propozycje tynków, które mogą sprawdzić się w Twoim domu. Tynki retro Tynki retro to […]