DeboweTarasy.pl

Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia.

Płyty meblowe – jakie wybrać?

W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta płyt meblowych. Klienci mogą przebierać w wielu kolorach i wzorach. Dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjnym stosunkiem do ceny.

Najtańszą propozycją są płyty wiórowe. Dostępne są one w kilku wersjach jeśli chodzi o grubość. Znajdziesz je np. na https://e-markat.pl/plyty-meblowe/laminowane. Płyty tego typu są stworzone z rozdrobnionego drewna, które najczęściej pochodzi z odpadów. Wióry prasuje się z żywicą w niezwykle wysokiej temperaturze, pod dużym ciśnieniem. Materiał, który uzyskano w ten sposób, może posiadać jedną lub kilka warstw. Powierzchnię płyt wiórowych zabezpiecza się specjalnymi metodami np. laminując lub uszlachetniając. Wśród dostępnych możliwości można także wybrać płyty meblowe z dębu, olchy, sosny, orzecha i wielu innych gatunków drzew. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wzornictwo płyt meblowych

Płyty meblowe dostępne w ofercie sklepu wyróżniają się także mnóstwem odmian kolorów i wzorów. Można zdecydować się na jasne barwy, stonowany beż lub eleganckie Wenge. Każdy może wybrać najlepszą kompozycję dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną gamę najróżniejszych struktur. Każda płyta meblowa została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Duże znaczenie ma także wykorzystanie bardzo nowoczesnych i skutecznych metod obróbki drewna. Dzięki temu produkty są bardzo wytrzymałe i przez naprawdę długi czas utrzymają się w idealnym stanie.

Płyty meblowe do produkcji mebli kuchennych

Płyty meblowe wybierane do produkcji mebli kuchennych, powinny wyróżniać się dodatkowymi parametrami. Duże znaczenie ma ich odporność na działanie czynników szkodliwych jak np. ciecze, których w kuchni jest bardzo dużo! Płyty są także zabezpieczone przed spalaniem, dzięki czemu w razie jakichkolwiek przygód nie ulegną zniszczeniu.

Ciekawą propozycją są tzw. płyty niezapalne STOP FIRE. Z powodzeniem można je wykorzystać we wnętrzach, które wymagają zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa jak np. szkoły, apteki, ośrodki zdrowia czy szpitale. Płyty wiórowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór jest zależny od wielu czynników. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i podjąć przemyślaną decyzję.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

ławki parkowe

Jak urządzić park miejski przyjazny dla rodzin z dziećmi?

Nowoczesne miasta starają się tak wygospodarować przestrzeń między blokami, żeby mógł znaleźć się tam funkcjonalny obszar zieleni. Drzewa są istotne, pomagają w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, powinny pojawiać się także w dużych miejscowościach. Niesłychanie ważną funkcję pełni w miastach park miejski. Zapewnia wypoczynek, sprawia, że rodzice i dzieci mogą odpocząć w czasie spaceru. Pomocne […]

Kolorowe poduszki – wybierz idealne do swojego wnętrza!

Poduszki dekoracyjne kolorowe to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane dekoracje możemy porównać do kontaktowego przyjaciela, który integruje całe towarzystwo przebywające w danym pomieszczeniu. To właśnie poduszki, jak żaden inny dodatek, łączą elementy wystroju pomieszczenia oraz wprowadzają do niego niebywałą harmonię. Wybór odpowiednich poduszek nie należy jednak do najłatwiejszych. Jak zatem dobrać […]