DeboweTarasy.pl

Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia.

Płyty meblowe – jakie wybrać?

W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta płyt meblowych. Klienci mogą przebierać w wielu kolorach i wzorach. Dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjnym stosunkiem do ceny.

Najtańszą propozycją są płyty wiórowe. Dostępne są one w kilku wersjach jeśli chodzi o grubość. Znajdziesz je np. na https://e-markat.pl/plyty-meblowe/laminowane. Płyty tego typu są stworzone z rozdrobnionego drewna, które najczęściej pochodzi z odpadów. Wióry prasuje się z żywicą w niezwykle wysokiej temperaturze, pod dużym ciśnieniem. Materiał, który uzyskano w ten sposób, może posiadać jedną lub kilka warstw. Powierzchnię płyt wiórowych zabezpiecza się specjalnymi metodami np. laminując lub uszlachetniając. Wśród dostępnych możliwości można także wybrać płyty meblowe z dębu, olchy, sosny, orzecha i wielu innych gatunków drzew. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wzornictwo płyt meblowych

Płyty meblowe dostępne w ofercie sklepu wyróżniają się także mnóstwem odmian kolorów i wzorów. Można zdecydować się na jasne barwy, stonowany beż lub eleganckie Wenge. Każdy może wybrać najlepszą kompozycję dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną gamę najróżniejszych struktur. Każda płyta meblowa została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Duże znaczenie ma także wykorzystanie bardzo nowoczesnych i skutecznych metod obróbki drewna. Dzięki temu produkty są bardzo wytrzymałe i przez naprawdę długi czas utrzymają się w idealnym stanie.

Płyty meblowe do produkcji mebli kuchennych

Płyty meblowe wybierane do produkcji mebli kuchennych, powinny wyróżniać się dodatkowymi parametrami. Duże znaczenie ma ich odporność na działanie czynników szkodliwych jak np. ciecze, których w kuchni jest bardzo dużo! Płyty są także zabezpieczone przed spalaniem, dzięki czemu w razie jakichkolwiek przygód nie ulegną zniszczeniu.

Ciekawą propozycją są tzw. płyty niezapalne STOP FIRE. Z powodzeniem można je wykorzystać we wnętrzach, które wymagają zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa jak np. szkoły, apteki, ośrodki zdrowia czy szpitale. Płyty wiórowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór jest zależny od wielu czynników. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i podjąć przemyślaną decyzję.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Klon jawor, drewno uniwersalne i subtelnie piękne

Szukacie idealnego materiału do stworzenia mebli lub wykończenia mieszkania? Może warto zainteresować się gatunkiem jakim jest klon jawor. W większości wypadków drewno wysokiej jakości to materiał drogi. Szczęśliwie istnieją wyjątki od tej reguły a jednym z nich jest powszechnie występujący w Europie Środkowej klon jawor. Dzięki swoim cechom charakteryzuje się uniwersalnością oraz wyjątkową, subtelną estetyką. […]

Kocioł dwufunkcyjny w łazience

Ogrzewanie c.w.u. – porównanie różnych metod

Ogrzewanie domu trwa tylko kilka miesięcy w roku, natomiast dostępu do ciepłej wody użytkowej potrzebujemy przez cały rok. Co ciekawe, jej podgrzanie wymaga więcej energii niż ogrzanie domu. W tym tekście pokazujemy, jakie źródła ciepła wykorzystuje się do uzyskania c.w.u. Z tekstu dowiesz się: kiedy warto zastosować kocioł dwufunkcyjny, kiedy sięgnąć po kocioł jednofunkcyjny, w […]