Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia.

Płyty meblowe – jakie wybrać?

W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta płyt meblowych. Klienci mogą przebierać w wielu kolorach i wzorach. Dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjnym stosunkiem do ceny.

Najtańszą propozycją są płyty wiórowe. Dostępne są one w kilku wersjach jeśli chodzi o grubość. Znajdziesz je np. na https://e-markat.pl/plyty-meblowe/laminowane. Płyty tego typu są stworzone z rozdrobnionego drewna, które najczęściej pochodzi z odpadów. Wióry prasuje się z żywicą w niezwykle wysokiej temperaturze, pod dużym ciśnieniem. Materiał, który uzyskano w ten sposób, może posiadać jedną lub kilka warstw. Powierzchnię płyt wiórowych zabezpiecza się specjalnymi metodami np. laminując lub uszlachetniając. Wśród dostępnych możliwości można także wybrać płyty meblowe z dębu, olchy, sosny, orzecha i wielu innych gatunków drzew. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wzornictwo płyt meblowych

Płyty meblowe dostępne w ofercie sklepu wyróżniają się także mnóstwem odmian kolorów i wzorów. Można zdecydować się na jasne barwy, stonowany beż lub eleganckie Wenge. Każdy może wybrać najlepszą kompozycję dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną gamę najróżniejszych struktur. Każda płyta meblowa została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Duże znaczenie ma także wykorzystanie bardzo nowoczesnych i skutecznych metod obróbki drewna. Dzięki temu produkty są bardzo wytrzymałe i przez naprawdę długi czas utrzymają się w idealnym stanie.

Płyty meblowe do produkcji mebli kuchennych

Płyty meblowe wybierane do produkcji mebli kuchennych, powinny wyróżniać się dodatkowymi parametrami. Duże znaczenie ma ich odporność na działanie czynników szkodliwych jak np. ciecze, których w kuchni jest bardzo dużo! Płyty są także zabezpieczone przed spalaniem, dzięki czemu w razie jakichkolwiek przygód nie ulegną zniszczeniu.

Ciekawą propozycją są tzw. płyty niezapalne STOP FIRE. Z powodzeniem można je wykorzystać we wnętrzach, które wymagają zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa jak np. szkoły, apteki, ośrodki zdrowia czy szpitale. Płyty wiórowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór jest zależny od wielu czynników. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i podjąć przemyślaną decyzję.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Chcesz kupić lub sprzedać mieszkanie? Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika!

Chciałbyś kupić dom lub mieszkanie? A może planujesz sprzedaż nieruchomości? Wiele osób przekonało się już, że w takiej sytuacji, zamiast działać na własną rękę, warto skorzystać z usług, jakie oferuje doświadczona agencja nieruchomości. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w dziedzinie nieruchomości lub po prostu nie dysponujesz wolnym czasem lub siłami, możesz zlecić to zadanie profesjonalistom. […]

krzesło wiszące

Meble ogrodowe na nowy sezon? Technorattan ma się świetnie i z pewnością nie wyjdzie z mody

Jeśli rozglądasz się właśnie za nowym wyposażeniem na swój taras lub balkon, meble technorattanowe będą z pewnością strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że technorattan kolejny sezon będzie królował wśród aranżacyjnych propozycji do ogrodu. Ten materiał jest po prostu stworzony, aby skutecznie opierać się wpływowi wszelkich warunków atmosferycznych, a przy tym dostarcza fantastycznych […]