Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia.

Płyty meblowe – jakie wybrać?

W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta płyt meblowych. Klienci mogą przebierać w wielu kolorach i wzorach. Dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjnym stosunkiem do ceny.

Najtańszą propozycją są płyty wiórowe. Dostępne są one w kilku wersjach jeśli chodzi o grubość. Znajdziesz je np. na https://e-markat.pl/plyty-meblowe/laminowane. Płyty tego typu są stworzone z rozdrobnionego drewna, które najczęściej pochodzi z odpadów. Wióry prasuje się z żywicą w niezwykle wysokiej temperaturze, pod dużym ciśnieniem. Materiał, który uzyskano w ten sposób, może posiadać jedną lub kilka warstw. Powierzchnię płyt wiórowych zabezpiecza się specjalnymi metodami np. laminując lub uszlachetniając. Wśród dostępnych możliwości można także wybrać płyty meblowe z dębu, olchy, sosny, orzecha i wielu innych gatunków drzew. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wzornictwo płyt meblowych

Płyty meblowe dostępne w ofercie sklepu wyróżniają się także mnóstwem odmian kolorów i wzorów. Można zdecydować się na jasne barwy, stonowany beż lub eleganckie Wenge. Każdy może wybrać najlepszą kompozycję dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na bardzo rozbudowaną gamę najróżniejszych struktur. Każda płyta meblowa została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Duże znaczenie ma także wykorzystanie bardzo nowoczesnych i skutecznych metod obróbki drewna. Dzięki temu produkty są bardzo wytrzymałe i przez naprawdę długi czas utrzymają się w idealnym stanie.

Płyty meblowe do produkcji mebli kuchennych

Płyty meblowe wybierane do produkcji mebli kuchennych, powinny wyróżniać się dodatkowymi parametrami. Duże znaczenie ma ich odporność na działanie czynników szkodliwych jak np. ciecze, których w kuchni jest bardzo dużo! Płyty są także zabezpieczone przed spalaniem, dzięki czemu w razie jakichkolwiek przygód nie ulegną zniszczeniu.

Ciekawą propozycją są tzw. płyty niezapalne STOP FIRE. Z powodzeniem można je wykorzystać we wnętrzach, które wymagają zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa jak np. szkoły, apteki, ośrodki zdrowia czy szpitale. Płyty wiórowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór jest zależny od wielu czynników. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i podjąć przemyślaną decyzję.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak dobrze wiercić w betonie?

Beton to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, charakteryzujących się wysoką wytrzymałością i długowiecznością. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się od wielu lat. Niejednokrotnie podczas prac zachodzi potrzeba wywiercenia w nim otworów. Niestety większość wiertarek nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Nawet wiertarki udarowe mogą mieć problem z wywierceniem otworu o […]

Czym są ładowarki teleskopowe i w czym ich wynajem może pomóc?

Wśród maszyn zaliczanych do sprzętu ciężkiego często wymienia się ładowarki teleskopowe. Ich zastosowanie jest bowiem dzisiaj bardzo szerokie, ze względu na dużą funkcjonalność. Jednak czym są ładowarki teleskopowe? Czy jeśli chodzi o wynajem, ładowarki teleskopowe Kraków to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy! Oceń artykuł[Suma: 1 Średnia: 5]