Jaka podłoga do sypialni?

W sypialni spędzamy większość czasu, dlatego należy zadbać o to, by strefa ta była wygodna do odpoczynku i relaksu. W przeciwieństwie do innych części domu, w sypialni nie wykonujemy wielu czynności związanych z chodzeniem. Wybierając podłogę do tego pomieszczenia, nie musisz kupować takiej, która jest bardzo trwała; powinna jednak posiadać cechy, które zagwarantują Ci przyjemność z jej użytkowania.

Idealna podłoga do sypialni – czyli jaka?

Wybierając podłogę do sypialni, warto zadbać o to, by miała ona określone cechy zapewniające optymalny komfort. Powinniśmy wybrać łatwy do czyszczenia rodzaj podłogi, aby zminimalizować gromadzenie się kurzu i alergenów, dzięki czemu będziemy mogli oddychać czystym powietrzem podczas snu, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergię. W przypadku podłóg drewnianych struktura powinna być pozbawiona zagłębień, w których może osadzać się brud i kurz. Decydując się na panele laminowane lub winylowe, warto wybrać takie z powłoką antystatyczną. Ponadto istotne jest, aby laminat był wolny od wszelkich związków chemicznych, które mogą powodować lub pogłębiać alergie. Odpowiednią opcją, zwłaszcza dla osób ze skłonnościami do alergii, jest podłoga korkowa, wykonana z naturalnego materiału, który zapobiega gromadzeniu się kurzu i rozprzestrzenianiu alergenów.

Wybierając podłogę do sypialni, warto pamiętać, że powinna być ona łatwa w utrzymaniu i zapewniać wygodną powierzchnię do chodzenia. Ponieważ w sypialni zazwyczaj jesteśmy boso, zimna podłoga może być nieprzyjemna, dlatego powinniśmy zdecydować się na materiał, który jest naturalnie ciepły. Przykłady odpowiednich materiałów obejmują naturalne drewno, takie jak sosna lub świerk, które dodaje uczucia miękkości, lub panele, takie jak winyl lub korek, które są zarówno elastyczne i ciepłe w dotyku, jak i dobre w tłumieniu hałasu.

Klasa ścieralności i użytkowa

Sypialnia jest pomieszczeniem o niewielkim natężeniu ruchu, a temperatura nie zmienia się tam drastycznie. Co więcej ryzyko zalania jest minimalne. Dlatego też w sypialni można wykorzystać panele winylowe o niskiej klasie ścieralności, które są specjalnie stworzone do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. Jeśli chodzi o klasę ścieralności, zaleca się wybór panelu laminowanego o średniej odporności na ścieranie, np. AC3.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Stylowe białe meble angielskie w ponadczasowym stylu: komody, szafy, łóżka

Styl angielski we wnętrzach kojarzy się z romantycznością, przytulnością i charakterystycznym dla siebie urokiem. Przebywanie w takich pomieszczeniach napawa optymizmem, spokojem i dobrą energią. Dowiedz się więcej o tym interesującym stylu we wnętrzach. Kwiaty na każdym kroku! Wnętrza w stylu angielskim charakteryzują się przede wszystkim dużą liczbą dodatków i tkanin, na których królują kwiaty – […]

Czy zakup mieszkania na krakowskim Podgórzu to dobry pomysł?

Zakup mieszkania jest dla wielu mieszkańców Krakowa najważniejszą – przynajmniej pod względem ekonomicznym – życiową decyzją. Warto więc odpowiednio ją przemyśleć, tym bardziej, że rynek nowych inwestycji mieszkaniowych jest w tym akurat mieście stosunkowo szeroki. Również ilość mieszkań używanych, trafiających do obrotu, jest całkiem duża – potencjalny kupiec ma więc spory wybór. Jedną z dzielnic, […]