DeboweTarasy.pl

Jak wybrać lampę do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to specyficzna przestrzeń, która zazwyczaj nacechowana jest wieloma szczegółami, nawiązującymi do gustu małego użytkownika. Lampa, która się w nim znajdzie, także może zostać odpowiednio dopasowana, aby podkreślała charakterystykę tego miejsca. Popatrzmy na kilka ciekawych propozycji.

Lampa minimalistyczna

Dzieci to bardzo żywiołowe osoby, które zazwyczaj potrzebują dużej ilości przestrzeni na swoje zabawy – również przestrzeni wzwyż. Dlatego u najbardziej żywiołowych maluchów znacznie lepiej może sprawdzić się minimalistyczny plafon umieszczony pod sufitem, niż długi żyrandol. Bez wątpienia jego wybór zapewni większe bezpieczeństwo i zminimalizuje szansę, że dziecko jakimś sposobem potrąci lampę.

Doskonałym rozwiązaniem może być wybór plafonu z linii „Star”, dostępnego w sklepie Mariner Lampy. Odznacza się on nowoczesnym, minimalistycznym designem, który jednocześnie zachwyca swoją unikatowością. Nadaje pomieszczeniu niezwykłego czaru dzięki efektowi migoczących na niebie gwiazdek, który zawdzięcza żarówkom typu LED oraz wzorowi klosza.

Na uwagę zasługuje sobie również materiał jego wykonania. Wykorzystano w nim klosz zrobiony z akrylu, który jest bardzo lekki i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu świetnie zabezpiecza dzieci przed wypadkami.

Lampa z typowo dziecięcym motywem

Innym pomysłem na ozdobienie pokoju malucha może być zamontowanie lampy z typowo dziecięcym, bajkowym wręcz motywem. Świetnym jej przykładem może być wisząca lampa „Sowy”, która na pewno sprawdzi się w pokojach maluchów, które lubią zwierzęta. W jej wykonaniu zadbano o każdy szczegół, w tym o zagwarantowanie dzieciom bezpieczeństwa za pomocą klosza wykonanego z odpornego tworzywa sztucznego.

Lampa – piłka

Bez wątpienia jest to propozycja świetna dla chłopców i dziewczynek, które interesują się sportem. Lampa w kształcie piłki doskonale podkreśli zainteresowania dziecka i sprawi, że patrząc na nią, pociecha będzie mogła wspominać zabawy na świeżym powietrzu.

Co więcej, jej wysoka estetyka i ciekawy design staną się wspaniałym uzupełnieniem wystroju całego wnętrza. Lampę taką można bowiem wybrać w różnych kolorach, dzięki czemu świetnie uzupełni barwne meble czy detale dziecięco pokoju.

Lampa – statek

Inną alternatywą jest zamontowanie w pokoju dziecięcym lampy, nawiązującej do jego pozostałych zainteresowań. Bardzo ciekawymi elementami wyposażenia przestrzeni dziecięcej mogą być na przykład oświetlenia w kształcie statku czy helikoptera. Urozmaicą przestrzeń i dodadzą jej naprawdę młodzieńczego charakteru.

Niezależnie od tego, na co ostatecznie padnie wybór, na pewno ucieszy on dziecko, jeśli będzie mogło każdego dnia spoglądać na coś, co lubi i co dobrze oddaje charakter jego pokoju. Bez wątpienia rodzice także będą zadowoleni, widząc radość malucha, a jednocześnie wiedząc, że oświetlenie jest dla niego bezpieczne.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kurs operatorów żurawi budowlanych – dlaczego warto?

W branży budowlanej brakuje obecnie ponad 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Choć według GUS produkcja budowlana rośnie w tempie 24,7 proc. względem lat ubiegłych, to wiele przedsiębiorstw budowlanych jest w bardzo niekorzystnej sytuacji. Wszystko przez brak specjalistów na rynku pracy. Dlatego też okres przełom 2018 i 2019 roku to idealny czas na poszerzenie swoich kwalifikacji i […]

W jaki sposób dbać o trawnik?

Trawnik to wyjątkowa rabata. Największa i chyba najbardziej wymagająca. Żeby dobrze wyglądał, trzeba opiekować się nim cały rok. Podpowiadamy jak robić to skutecznie. Po zimie kiedy znika śnieg, często naszym oczom ukazuje się zgniłobrązowa plama. To dla wielu szok, gdy po pięknym, zielonym dywanie pozostaje jedynie wspomnienie. Nie należy się jednak załamywać. Trzeba jak najszybciej […]