Jak usunąć graffiti z elewacji budynku?

jak usunąć graffiti

Niestety elewacje domów, budynków gospodarczych czy obiektów przemysłowych bardzo często stają się ofiarami wandalizmu. Dobrze jest więc wiedzieć, w jaki sposób można niechciane graffiti usunąć. Skuteczne sposoby na walkę z tymi malunkami opisujemy poniżej.

Usuwanie graffiti z elewacji przez specjalistów

Właściciele budynków, którzy spotkali się z aktem wandalizmu, szukają różnych sposobów na pozbycie się tej niechcianej twórczości. Na szczęście nie zostają z tym problemem sami. Istnieje kilka sposobów na to, by doprowadzić elewację do stanu sprzed jej zniszczenia. Pierwszym z nich jest wynajęcie specjalistów, którzy sprawnie i szybko usuną malunki. Usuwanie graffiti z elewacji oferuje firma umyjemto.pl, której doświadczeni pracownicy dobierają odpowiednie preparaty czyszczące do rodzaju elewacji, dzięki czemu ma się pewność, że nie ulegnie ona zniszczeniu.

Zamalowywanie graffiti na elewacji

Kolejnym sposobem na pozbycie się graffiti z elewacji jest jego zamalowanie. Decydując się na ten rodzaj usunięcia niechcianej twórczości, warto mieć na uwadze, że nie zawsze łatwo da się pokryć graffiti nową warstwą farby. Często malunki przebijają i trzeba położyć kolejną warstwę, co z kolei może skutkować tym, że kawałek elewacji, który chce się doprowadzić do porządku, będzie znacząco odróżniał się od reszty ściany budynku, co w konsekwencji może oznaczać malowanie całej nieruchomości.

Usuwanie graffiti rozpuszczalnikiem

Inną metodą jest wykorzystywanie specjalnych produktów na bazie rozpuszczalników, których zadaniem jest pozbycie się graffiti z elewacji. Nie można ukryć, że są one skuteczne, jednak nieodpowiednio dobrane do danej powierzchni elewacji, mogą ją uszkodzić. Usuwanie graffiti z elewacji preparatami z rozpuszczalnikami można przeprowadzić na powierzchniach, które można później wyszorować. Jeśli jednak mamy do czynienia z zabytkami, szczególnie tymi drewnianymi, lepiej nie ryzykować zniszczeń.

Czy można  zabezpieczyć elewację budynku przed graffiti?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy można zabezpieczyć elewację przed niechcianym graffiti. Wykorzystać do tego można specjalną powłokę, która na elewacji tworzy coś na kształt tarczy ochronnej. Zabezpiecza ją przed twórczością samozwańczych artystów i nie pozwala na to, by farba w sprayu przenikała w głąb ściany. Ponadto powłoka antygraffiti jest bezpieczna dla elewacji i zapobiega ponownemu nanoszeniu farby na daną powierzchnię. Z tego względu chętnie korzystają z niej zarządcy zabytków, którzy w ten sposób chronią budynki przed aktami wandalizmu.

Jak widać, jest dostępnych kilka metod, które umożliwiają pożegnanie niechcianych malunków ze ścian budynków. Warto dobrze przeanalizować sytuację i dobrać właściwe metody i preparaty do elewacji, tak by usunąć niechciane graffiti, ale nie uszkodzić ścian budynku.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Składanie mebli – czyli chaos przeprowadzki opanowany

Składanie mebli to zajęcie czasochłonne. Nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, zwłaszcza gdy oprócz tego zadania czeka jeszcze szereg innych czynności związanych z przeprowadzką. 1.      Przeprowadzka – logistyczne wyzwanie. 2.      Usługa składania mebli. Kto choć raz zmieniał miejsce zamieszkania, ten wie, że przeprowadzka wiąże się z wieloma zadaniami, nad którymi ciężko zapanować. […]

Pielęgnacja i czyszczenie dywanów ręcznie tkanych

Orientalne, ręcznie tkane dywany wykonane z wysokogatunkowego jedwabiu lub wełny stanowią wspaniały element aranżacyjny wnętrza. To właśnie poprzez zastosowanie naturalnych włókien, barwników i wzorów – stają się one oryginalną częścią wystroju naszego domu. Od lat już kojarzą się z elegancją i dobrym smakiem. Jak wiadomo, cena takiego dywanu jest wysoka, ale w zamian otrzymujemy wyjątkowy […]