DeboweTarasy.pl

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Aktualnie na sprzedaży mieszkania można nieźle zarobić. Otóż ceny znacząco poszybowały do góry, a przy tym zapotrzebowanie jest duże. Oczywiście trzeba też zdawać sobie sprawę, że znalezienie kupca nie musi być bardzo szybkie, bo choć wiele osób planuje kupić lokum to na przeszkodzie często „staje” bank, który nie chce udzielić kredytu hipotecznego ze względu na słabą zdolność kredytową. Jednak z drugiej strony nadal są osoby i jest ich wcale niemało, które mają ową zdolność i są w stanie kupić mieszkanie na już, bo wynajem staje się coraz mniej opłacalny. Nie ma się co oszukiwać, wynajem jest kosztowny. Zatem, gdy chcecie sprzedać mieszkanie musicie je odpowiednio przygotować. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić, by przy okazji zwiększyć szansę na sprzedaż.

Dobry stan techniczny

Klienci może i szukają mieszkania, ale z drugiej strony są też zainteresowani konkretnym rodzajem lokalu. Przede wszystkim w obecnych czasach nie liczy się wielkość, bo rzeczywiście coraz więcej osób nie decyduje się na dzieci bądź zakłada małą rodzinę. Dlatego też nie metraż, a jakość mieszkania ma znaczenie. Czyli mieszkanie musi mieć właściwy standard, a to oznacza, że nie wystarczy tylko wystawić ogłodzenia o sprzedaży mieszkania, lecz mieszkanie trzeba odpowiednio przygotować. Ogólnie ma nadawać się od razu do zamieszkania, tak aby nowy właściciel nie musiał od razu przeprowadzać remontu. Często mówiło się, że lepiej sprzedają się mieszkania do remontu, bo każdy może je urządzić tak jak chce, ale obecnie sytuacja zmieniała się o 180 stopni i potencjalni kupujący szukają takich lokali, które są nowoczesne i mają wysoki standard. A więc ściany muszą być pomalowane. Można tutaj postawić na jasne kolory, choćby beże, biele czy też lodowe odcienie szarości. Do tego na jednej ze ścian warto umieścić panele dekoracyjne bądź też lamele. Nie zapomnijcie, że aby sprzedać mieszkanie, trzeba niejako w nie zainwestować. Nikt nie kupi lokalu, który nadaje się do remontu bądź też utrzymany jest w aranżacji z lat 90-tych. Jeżeli chcecie otrzymać cenę rynkową to czeka Was mała inwestycja.

Dobre rady są na wagę złota

Sprzedaż mieszkania na własną rękę, nawet w stolicy, jest trudna. Cóż, formalności jest wiele, a do tego jeszcze musicie odpowiednio przygotować ogłoszenie czy też zdjęcia, które ukażą wszystkie zalety mieszkania i zaciekawią potencjalnych kupujących. Z tego też powodu warto sięgnąć po pomoc fachowca i udać się do agencji nieruchomości w Warszawie czy w innym mieście, gdzie akurat mieszkacie. Agent nieruchomości udzieli Wam przydatnych rad i pomoże dopracować tak mieszkanie, aby można było je zdecydowanie łatwiej sprzedać. Do tego jeszcze pomoże Wam przygotować dzień otwarty bądź też przygotuje ten dzień od A do Z.

Bez fuszerek

Wszystko w mieszkaniu, które chcecie sprzedać musi być sprawne. W żadnym wypadku nie możecie niczego ukrywać. Pamiętajcie, że należy być uczciwym i jednocześnie wiedzieć, że obecnie klienci są bardzo świadomi tego, czego szukają i na żadne fuszerki się nie zgodzą. Sprawdzą na pewno stan techniczny wszystkich instalacji, ale też ocenią stan techniczny Waszego mieszkania. Często klienci zatrudniają fachowców, którzy sprawdzają mieszkania i oceniają czy są one warte swojej ceny. Z tego też powodu zadbajcie o instalacje, a w razie konieczności dokonajcie ich napraw. Koszt wcale nie musi być wysoki, a przy tym możecie zyskać bardzo wiele, bo wtedy znalezienie klienta będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Małe rzeczy, a jakże duży efekt

Nie od dziś wiadomo, że małe rzeczy dają często duży efekt i tak może być w tym przypadku. Otóż pamiętajcie, że dekoracje tworzą klimat i rzeczywiście sprawiają, że mieszkanie zyskuje to „coś”. Z tego też powodu koniecznie w mieszkaniu powinniście na nie postawić. Najlepiej wybrać plakaty w antyramach, które są modne, ale też świetnie się prezentują. Można również wybrać plakaty w passe-partout. Do tego zadbajcie, aby w mieszkaniu unosił się piękny kwiatowy zapach, który sprawi, że mieszkanie zacznie kojarzyć się z wypoczynkiem i relaksem. To niewiele, a jednak możecie zyskać tak wiele.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie drewno na ławkę do parku?

Trudno wyobrazić sobie park bez ławki. Jest to nieodłączna część architektury w tego typu miejscach. W roli materiału, który najlepiej wpisuje się w aranżację parku, jest drewno. Ławki do parku muszą być trwałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a do tego powinny stanowić element o wysokim poziomie estetyki. Jakie gatunki drewna nadają się do […]

Zalety i wady hydroponiki

Hydroponika to bezglebowa uprawa roślin z wykorzystaniem pożywek wodnych roztworów soli mineralnych. Jak każdy sposób uprawy ma swoje zalety i wady. Krok po kroku zatem wykażemy wszystkie plusy i minusy systemów hydroponiki. Geneza hydroponiki Uprawa roślin bez gleby może niektórym wydawać się czymś na miarę science fiction. Ale w rzeczywistości systemy hydroponiczne były już znane przed […]