Budowa siedziby firmy – jak zrobić tymczasowych parking?

Każda firma powinna mieć swoją siedzibę, wszak w tym miejscu można przyjmować potencjalnych klientów. Ale takie rozwiązanie jest też niezbędne dla zyskania prestiżu firmy. Już na etapie budowy siedziby firmy trzeba pomyśleć o parkingu. Jeżeli chcecie relatywnie obniżyć koszty, to możecie zdecydować się na budowę tymczasowego parkingu. Dziś podpowiemy Wam, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Tymczasowy parking w wersji zielonej

Choć brzmi to dość enigmatycznie, to jednak zaraz zrozumiecie, co mamy na myśli. Otóż, aby przygotować tzw. zielony parking potrzebować będziemy krat trawnikowych z polietylenu. Umieszczamy je na glebie. Pamiętajcie, aby wcześniej wykopać warstwę gleby na głębokość ok. 30 cm. W następnym etapie należy ją ubić i tutaj należy zastosować zagęszczarkę. Nie obejdzie się też bez systemu zraszania. Dopiero teraz można już układać krawężniki oraz kraty trawnikowe. Jeżeli gleba nadal nie jest zbyt mocna, to możecie podsypać ją jeszcze żwirem czy warstwą piasku i dopiero potem w otwory kraty wsypać ziemię oraz nasiona trawy. Pozostaje już tylko obficie podlać wodą. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie koniecznie wybierzcie nasiona trawy tytanowej, która jest bardzo wytrzymała, ale też odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wynika to z faktu, że w mieszance zostały użyte różne odmiany kostrzewy trzcinowej i kostrzewy czerwonej.

Parking żwirowy – inwestycja tania i szybka

Oczywiście pierwsze rozwiązanie, które Wam przedstawiliśmy jest naszym zdaniem dobre. Jednak jeżeli teren wymaga ubijania, to może co nieco wydłużyć pracę. Na szczęście jest zdecydowanie szybsze rozwiązanie, czyli wykonanie parkingu żwirowego. Do jego wykonania przyda się miał kamienny czy też tłuczeń. Możecie wykorzystać też kruszywa granitowe, bazaltowe czy wapienne, które są jeszcze mniej nasiąkliwe. Pozostaje już tylko wyrównać powierzchnię i w sumie to cała praca. Nie ma się co oszukiwać, takie rozwiązanie nie jest wyjątkowo estetyczne. Możecie więc również użyć kratek z tworzywa polietylenowego i wypełnić je kruszywem bądź żwirem.

Tymczasowy parking z płyt drogowych betonowych – niezawodne rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Jeżeli szukacie taniego, trwałego, ale też estetycznego rozwiązania, to polecamy Wam przygotowanie tymczasowego parkingu z płyt drogowych betonowych. Na pewno zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przygotujecie parking niezwykle szybko. Do tego płyty drogowe betonowe są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też na zmienne warunki atmosferyczne, w tym wysokie i bardzo niskie temperatury. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są odporne na duże obciążenia, a dzięki temu sprawdzą się nawet w miejscach, gdzie natężenie ruchu jest duże. Aby płyty łatwiej się układało, zachęcamy do wykonania warstwy drenującej. Ale nie jest ona w 100% konieczna, gdyż dzięki płytom drogowym betonowym wzmocnicie też teren. Niewątpliwie cena takiej płyty jest niska, bo koszt 10 sztuk wynosi ok. 500 zł, a trzeba tutaj wiedzieć, że w tej cenie zyskacie ponad 3 metry parkingu.

Czy warto wykonać parking z kostki brukowej?

Wiele osób zastanawia się, czy inwestować w parking tymczasowy, czy nie lepiej od razu wykonać stały parking. Z jednej strony takie rozwiązanie wydaje się dobre, bo nie będziecie dodatkowo ponosić kosztów tymczasowego rozwiązania, ale z drugiej, może on zostać uszkodzony podczas prac. Z tego też powodu nie do końca zalecamy budowę od razu stałego parkingu. Tymczasowy parking możecie też wykonać z kostki brukowej. Zapewne jesteście zdziwieni. Jednak w tym przypadku nie zalecamy kupna nowej kostki, lecz zastosowanie używanej, którą można kupić za grosze. Efekt wizualny może nie będzie idealny, ale też nie poniesiecie z tego tytułu wysokich kosztów. Możecie też zakupić końcówki serii w sklepach budowlanych czy materiał drugiej bądź trzeciej klasy. Zakup nowej kostki w żadnym wypadku nie ma sensu.

Pamiętajcie jeszcze, że przy budowie tymczasowego parkingu z kostki brukowej konieczne jest zastosowanie ciężkiego sprzętu czy też podsypek, co zwiększa również koszty inwestycji, ale i czas budowy jest w tym przypadku dłuższy. Naszym zdaniem warto więc postawić na tymczasowy parking z płyt betonowych.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czy trzeba zabezpieczać ławki ogrodowe na zimę?

Ławki ogrodowe doskonale sprawdzają się do spędzania wolnego czasu na tarasach, balkonach oraz w innych miejscach wokół domów. Część osób zadaje sobie jednak pytanie, czy takie elementy wyposażenia muszą być dodatkowo zabezpieczane na zimę, czy może pozostawienie na chłodniejsze miesiące będzie zupełnie obojętne dla ich stanu. Oto odpowiedź na to pytanie. Ławki ogrodowe, czyli problem ze […]

Borówki Bluecorp – wszystko, co należy wiedzieć o uprawie

Gatunek borówki pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy poszukują wczesnej odmiany, o smacznych owocach. Borówki Bluecrop cieszą się sporą popularnością z powodu długiego czasu eksploatacji. Owoce pojawiają się na krzewie pod koniec lipca, ale dojrzewają nawet do końca września. Jednocześnie są bardzo soczyste i mięsiste, dlatego świetnie nadają się do […]