Jak odnowić kuchnię – krok po kroku

Planujesz remont swojej starej kuchni? Warto się do tego dobrze przygotować, aby nowe pomieszczenie było nie tylko estetyczne, ale także w pełni funkcjonalne. Podczas remontu kuchni możesz wymienić starte płytki, zepsute sprzęty AGD oraz naprawić nieszczelną od dłuższego czasu instalację wodną i wymienić akcesoria do pcv. Zobacz jak odnowić kuchnie kroku.

Remont kuchni – nowe meble

Jeśli Twoje meble noszą już widoczne ślady użytkowania lub ich styl już Ci po prostu nie odpowiada, to zdecyduj się na ich wymianę. Zabudowa kuchenna jest dość kosztowna, szczególnie jeśli postawisz na meble robione na wymiar. Pamiętaj jednak, że jest to koszt, który musisz ponieść, aby Twoja kuchnia była modna, funkcjonalna oraz zachęcała do tego, aby w niej przebywać. Nową zabudowę możesz zamówić u stolarza, który wykona ją według Twoich potrzeb oraz gustu. W takim wypadku to pracownicy zmierzą dokładnie Twoją kuchnię i dopasują wymiary mebli perfekcyjnie. Co więcej, korzystając z usług profesjonalistów, możesz też liczyć na pomoc co do aranżacji tej przestrzeni pod względem funkcjonalności. Wbrew pozorom to, gdzie znajduje się lodówka, piekarnik czy zlew ma duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort przebywania w tym pomieszczeniu.

Jeśli kupujesz gotowe meble ze sklepu, to sprawa się nieco komplikuje, ponieważ sam musisz zrobić wszelkie pomiary oraz zastanowić się nad odpowiednim ułożeniem wyposażenia kuchni. Wygląd mebli kuchennych jest ważny, jednak powinieneś zwrócić także uwagę na ich zawartość i pojemność. Zwróć też uwagę na jakość surowca, z którego zostały one wykonane, ponieważ nie każdy drewniany blat jest taki sam. Jedne są bardziej, a drugie mniej odporne na zarysowania. Lepiej kupić droższe, ale bardziej wytrzymałe meble, aby cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Remont kuchni – nowe zlewy i bateria

Jeśli zmieniasz meble kuchenne podczas remontu, to warto pomyśleć też o nowym zlewie oraz baterii. Zlew nie musi być duży, jeśli do dyspozycji masz zmywarkę. Podczas remontu kuchni warto wziąć od razu pod uwagę remont całej instalacji wodnej. Podczas planowania umiejscowienia poszczególnych sprzętów, trzeba pamiętać o tym, że część z nich potrzebuje podłączenia do wody np. zmywarka. Jeśli w nowej kuchni ma się ona znaleźć w zupełnie innym miejscu niż wcześniej, to nie obejdzie się bez przebudowy sieci.

Rury z wodą, doprowadzamy do wybranego miejsca, ukrywając w warstwie wylewki pod podłogą lub w wyżłobionych bruzdach w ścianie. Do instalacji znajdujących się w kuchni wybiera się najczęściej rury z tworzywa sztucznego. Są one trwałe oraz zachowują się obojętnie wobec wody. Pamiętaj, że rurociągi będą miały stały kontakt z wodą, dlatego powinny być odporne na wilgoć. Jeśli się na tym nie znasz, to najlepiej będzie wezwać fachowca, który przebuduje instalację wodną za Ciebie. Zwróć jedynie uwagę na to, jakie materiały będzie on wykorzystywał lub kup je wcześniej https://synco.pl/oferta/akcesoria/. Tak samo, jak w przypadku mebli tak i na nowych rurach nie ma co oszczędzać.

Remont kuchni – płytki

Jeśli Twoje płytki są w dobrym stanie, ale nie podoba Ci się ich kolor, to możesz je pomalować specjalną farbą do płytek. Jest ona odporna na czyszczenie i pozwoli Ci w tani sposób zmienić wygląd Twojej kuchni. Droższym, lecz w niektórych przypadkach koniecznym rozwiązaniem będzie całkowita wymiana płytek kuchennych na nowe. Jest to zadanie pracochłonne, jednak jeśli wybierzesz proste płytki lub te o ponadczasowym wzorze, to przez kolejne lata nie będziesz musiał robić remontu kuchni.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jakie fotele warto zakupić do swojego salonu?

Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na funkcjonalnym urządzeniu domu lub mieszkania. Nie jest nam obojętny również wygląd poszczególnych pomieszczeń. Jednym z najważniejszych z nich z pewnością jest salon. Jak sprawić, aby był on urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale i atrakcyjnie pod względem wizualnym? Z pomocą mogą nam przyjść fotele uszak. Podstawowe informacje […]

Firany do salonu – jak ozdobi nimi przestrzeń?

Okna należą do jednych z najważniejszych elementów wystroju. Warto zatem, aby miały one odpowiednią zasłonę. W tym zadaniu sprawdzą się idealnie firany, które możemy dowolnie dobierać pod względem koloru i motywu. Jakie modele będą dla nas najlepsze oraz czym się kierować przy wyborze? Firany zbędne czy konieczne Jak dobrać firany do domu Najlepsze firanki do […]