DeboweTarasy.pl

Jak malować sprayem meble i inne przedmioty?

Malowanie mebli to jeden ze sprawdzonych sposobów, jeśli chodzi o ich odnowienie. Renowacja mebli z drewna i innych przedmiotów pozwala przedłużyć trwałość produktu, jednocześnie pozytywnie wpływa na jego wygląd. Przekonaj się, jak pomalować przedmioty z różnych materiałów wykorzystując w tym celu spray. Poznaj szczegóły, które ułatwią ci przemalowanie mebli na ulubiony kolor! Wybierz profesjonalny spray, który posiada szereg atutów!

Spray – renowacja mebli i innych przedmiotów

Malowanie mebli to jedna z częstszych czynności renowacyjnych, jaką się wykonuje w domu lub mieszkaniu. W czasie remontu bardzo często maluje się stare grzejniki, jak i stare meble. Spray to bardzo uniwersalny produkt, który można znaleźć w ofercie sklepu: https://www.sniezka.pl/produkty/spray/. Uwagę zwraca zarówno bogata paleta barw, wśród których dostępne są różne odcienie klasycznych kolorów – żółtego, czerwonego, zielonego czy niebieskiego. Ciekawą propozycją są z pewnością spraye metaliczne w kolorze złotym lub srebrnym. Produkty te przeznaczone są do malowania wielu różnych powierzchni, takich jak: drewno, metal, szkło, stal, kamień, ceramika, tworzywo. Przekonaj się, jak pomalować meble z drewna lub innego surowca. Postaw na szybki i efektowny sposób, czyli malowanie sprayem!

Malowanie mebli sprayem

Nim rozpoczniemy renowację należy przygotować narzędzia, z których będziemy korzystać. To między innymi: taśma malarska, folia malarska, rękawice, okulary ochronne, maska ochronna, papier ścierny oraz szczotka druciana. Malowanie mebli drewnianych, jak i innych typów powierzchni powinno rozpocząć się od właściwego przygotowania podłoża. Pozwoli to uzyskać odpowiednią przyczepność, a także pozytywnie wpłynie na późniejszy efekt wizualny. Dlatego przy użyciu papieru ściernego lub szczotki drucianej należy usunąć rdzę, luźne elementy farby i pozostałe zabrudzenia. Po dokładnym oczyszczeniu należy przygotowaną powierzchnię umyć wodą z detergentem, a następnie spłukać ją wodą. Po osuszeniu przedmiotu należy zastosować taśmę i folię malarską w celu zabezpieczenia powierzchni na czas malowania.

Spray można użyć na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, takim jak garaż. Warto również pamiętać, że niektóre spraye wymagają zastosowania dedykowanego podkładu. Dopiero po jego wyschnięciu można nałożyć właściwą warstwę sprayu. Aplikacja sprayu powinna być poprzedzona dokładnym wymieszaniem farby w puszce. W tym celu warto nią wstrząsać przez około minutę. Następnie z odległości około 25-30 centymetrów można rozpylić spray. W czasie malowania należy wykonywać płynne ruchy, aby równo pokryć powierzchnię. Zbyt długie trzymanie w jednym miejscu sprawia, że mogą pojawić się zacieki lub nierówno pomalowana powierzchnia. Papierem ściernym można usunąć wszelkie zgrubienia, jak i zmarszczenia farby. Następnie można nałożyć kolejne warstwy farby.

Jak przemalować meble?

Pragnąc skutecznie pomalować meble należy zapoznać się dokładnie z instrukcją, jaka jest zamieszczona na sprayu. Produkt ten umożliwia uzyskanie szybkiego efektu, ponieważ przygotowanie podłoża do malowania mebli i rozpylanie sprayu zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Sprawia to, że spray jest produktem bardzo chętnie wybieranym przez amatorów, jak i profesjonalistów. Dodatkowym atutem tego produktu jest bardzo bogata paleta kolorystyczna, jak i wiele typów sprayu do wyboru. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie, dzięki czemu malowanie mebli lub innego przedmiotu będzie czystą przyjemnością!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak wybrać materac na łóżko?

Kupno materaca jest jednym z trudniejszych zadań. Choć z pozoru wydaje się banalnie łatwe, to w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Powód. Na rynku dostępnych jest wiele materacy, które różnią się od siebie zastosowaną technologią oraz wieloma innymi właściwościami. Jak więc wybrać ten właściwy materac? W internecie można znaleźć wiele artykułów, które zachwycają różne modele materacy […]

Podajniki paliwa w kotle. Czy są przydatne?

Producenci kotłów centralnego ogrzewania dokładają wielu starań, aby ich wyroby były przyjazne środowisku, ekonomiczne w eksploatacji i łatwe w użytkowaniu. Wśród wielu rozwiązań technicznych stosowanych w kotłach coraz częściej mamy do czynienia z podajnikiem paliwa. Jego zadaniem jest ograniczenie do minimum czasu jaki należy poświęcić na obsługę pieca oraz zautomatyzowanie procesu spalania. Sprawdźmy więc jak […]