Jak dobrać stolik kawowy okrągły do twojego salonu?

stolik kawowy okrągły

Planowanie wystroju salonu to nie taka prosta sprawa! Jest wiele czynników, które muszą zostać wzięte pod uwagę, aby efektem końcowym była spójna aranżacja. Jednym z elementów, który ma spore znaczenie zarówno dla wyglądu aranżacji, jak i dla funkcjonalności całego salonu, jest stolik kawowy! Na stoliku możemy, jak sama nazwa sugeruje, wygodnie postawić kubek z ulubioną kawą i talerzyk z ciastem. To też miejsce na różne drobiazgi, które warto mieć w salonie pod ręką, jak piloty do telewizora, czasopisma czy aktualnie czytane książki.

Ostatnio coraz częściej w różnych aranżacjach możemy natrafić na stoliki kawowe o okrągłym kształcie. Powoli nieco wypierają modele o prostokątnych lub kwadratowych blatach. O wiele łatwiej jest zaaranżować je w salonach o różnych wymiarach, a okrągłe blaty nadają całości nowoczesny design. W tym artykule omówimy, jak dobrać stolik kawowy okrągły do Twojego salonu!

Określ swoje potrzeby

Przed zakupem stolika kawowego, ważne jest, aby określić swoje potrzeby i oczekiwania wobec tego mebla. Jak często korzystasz ze stolika kawowego? Czy zawsze będzie on służył tylko do stawiania na nim kubka z kawą, czy może też np. do grania w planszówki? Jeśli potrzebujesz stolika do różnych celów, wybierz taki, który ma odpowiednią wysokość i powierzchnię blatu. Pamiętaj także o odpowiednich materiałach i zwracaj uwagę na ich praktyczne aspekty. Jeśli masz dzieci, lepiej zrezygnuj ze szklanych blatów – nie ma sensu denerwować się na odciski paluszków wyraźnie widoczne na blacie! Inne powierzchnie będą łatwiejsze w czyszczeniu.

Dopasuj design stolika do stylu salonu

Styl salonu powinien determinować wybór designu stolika. Jeśli Twój salon jest w stylu skandynawskim, zdecyduj się na stolik z jasnymi lub naturalnymi kolorami, może mieć drewniane akcenty. W przypadku stylu rustykalnego, warto wybrać stolik kawowy z  rattanu, z naturalnymi barwami ziemi i prostymi kształtami. Z kolei do salonu w stylu glamour świetnie sprawdzą się eleganckie stoliki o okrągłych, marmurowych blatach i złotych nogach.

Jeden stolik, czy może zestaw?

Decydując się na zakup stolika kawowego, warto zastanowić się, czy potrzebujemy jednego stolika, czy może zestawu. Jeśli salon jest większy i często gości dużo osób, zestaw stolików kawowych może okazać się bardziej funkcjonalny. Zestaw można również użyć w przypadku, gdy chcemy, aby stoliki były mobilne i łatwo je przestawiać.Obecnie zestawy stolików zyskują na popularności, ponieważ wcale nie oznaczają zagraconej przestrzeni. Są projektowane w taki sposób, aby w razie potrzeby wsunąć jeden pod drugi. Dzięki temu zyskujemy funkcjonalność na miarę rozkładanego stołu do jadalni.

Wielkość stolika i dodatkowe funkcjonalności

Przed zakupem stolika kawowego, ważne jest, aby określić odpowiednią wielkość. Powinien on być dopasowany do rozmiaru salonu, a także do rozmiaru kanapy lub foteli. Zbyt duży stolik kawowy może zdominować przestrzeń i uczynić salon mało przytulnym i zagraconym.

Poza wymiarami, istotną kwestią będą też dodatkowe funkcjonalności. Mowa tutaj o dodatkowej półce pod blatem czy nawet małych szufladkach. Jeśli przechowujesz dużo drobiazgów w salonie, taka dodatkowa przestrzeń do przechowywania może okazać się na wagę złota!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wyjątkowe dekoracje handmade dla Twojego domu – inspiracje pink×pillow

Sklep z dekoracjami HandMade pink×pillow Kto tworzy te niesamowite dekoracje? Dekoracje HandMade w sklepie pink×pillow tworzone są przez cudownych rękodzielników z całej Polski. Za sterami sklepu z własnoręcznie robionymi produktami stoi Milena, która pasją do ozdób i dekoracji handmade zainteresowała się dzięki swojej mamie. Na skraju kreatywności i pracowitości, witaj w pink×pillow W tym sklepie możesz znaleźć […]

Podstawowe elektronarzędzia w każdym domowym warsztacie

Każdy domowy warsztat nie może obyć się bez podstawowych elektronarzędzi. Elektronarzędzia pomagają nam sprawnym i bezpiecznym wykonaniu prac związanych z remontem, majsterkowaniem lub pracą z drewnem. W przeszłości wszystkie prace musiały być wykonywane narzędziami ręcznymi, teraz jednak, w okresie bardzo dynamicznego rozwoju technologicznego grzechem byłoby nie wspomagać się ich elektronicznymi odpowiednikami. Poniżej zaprezentowane są najważniejsze […]