Jak dbać o czystość w restauracji?

Gastronomia to biznes z ogromnym potencjałem, ale też pełen wyzwań i znaków zapytania. Nie ma gotowego przepisu na sukces, dlatego tak często widzimy, że teoretycznie dobry pomysł się nie sprawdza. Jednym z bardzo delikatnych obszarów jest zapewnienie właściwej estetyki lokalu i zaplecza kuchennego oraz odpowiedni poziom higieny. Porządek i czystość to wizytówka każdego miejsca serwującego jedzenie. Bez właściwego zadbania o ten obszar wystawiamy się nie tylko na ryzyko krytyki ze strony klientów, ale też na ryzyko problemów związanych np. z potencjalnym zatruciem. Nieważne czy marzysz o małej knajpce, czy dużej weselnej restauracji – w każdym tego typu miejscu czystość odgrywa pierwszoplanową rolę.

Zmienna dynamika ruchu i trudne do przewidzenia sytuacje

Zachowanie porządku w lokalach gastronomicznych jest skomplikowane przede wszystkim ze względu na dużą ilość osób przewijających się przez sale i łazienki w ciągu całego dnia. Wzywaniem jest też fakt, że dynamika tego ruchu jest zmienna, nie każdy dzień wygląda podobnie, i choć oczywiście każdy lokal ma swój schemat działania i dni z większym obłożeniem, to raz na jakiś czas zdarza się zaskakująco ruchliwy poniedziałek, lub zupełnie bez powodu nudna niedziela. Takie czynniki wpływają na to, że nie zawsze łatwo jest ustalić schemat prac porządkowych i przeprowadzać go tak, by łazienki i kuchnia oraz sala konsumpcyjna lśniły czystością. Wymaga to od personelu zarówno uwagi i szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację, jak i stosowania profesjonalnych środków czystości.

Opracowuj jasne wytyczne, które ustandaryzują działania personelu

Sporym wyzwaniem jest utrzymanie czystości w kuchni restauracyjnej. Wyobraź sobie, ile sprzątania zdarza się nam w domu, gdy gościmy na obiedzie kilka osób. A teraz pomnóż to razy sto – tak wygląda właśnie rzeczywistość w restauracjach. Bardzo ważne jest zatem, by w każdym tego typu miejscu były wdrożone i stosowane wytyczne dotyczące zachowania czystości, zgodne z zaleceniami sanepidu oraz przepisami prawa. Gwarantujemy w ten sposób bezpieczeństwo zarówno naszym klientom, jak i pracownikom. W celu pozbycia się trudnego do czyszczenia brudu niezbędna jest skuteczna chemia profesjonalna, która poradzi sobie z prawdziwymi wyzwaniami. Opracowując poszczególne schematy działania, przy każdej instrukcji mycia powinna znajdować się informacja o środkach czystości, jakich należy używać oraz dozowaniu. Ułatwi to pracę osobom za tę czystość odpowiedzialnym.

Gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

Z myślą o wyzwaniach, jakie stoją przed właścicielami i menagerami restauracji powstała bogata oferta hurtowni środków czystości Higiena24.com. Znajdą tu Państwo ogromny wybór różnego rodzaju produktów, wśród których dominuje chemia profesjonalna stworzona pod potrzeby gastronomii. Łatwość zakupów online oraz terminowość dostaw to bez wątpienia atuty, które doceni każda osoba odpowiedzialna za utrzymanie czystości w zarządzanym przez siebie miejscu. Higiena24.com oferuje Ci kompleksowe zaopatrzenie w chemię profesjonalną i artykuły higieniczne oraz nowoczesne rozwiązania w zakresie utrzymania czystości, które ułatwią Ci stworzenie przytulnego i przyjemnego miejsca, do którego chce się wracać.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Planujesz zakup okien do domu? Zobacz, czym należy się kierować, wybierając rodzaj

Okna są jednymi z najważniejszych elementów każdego domu i mieszkania. Odpowiadają nie tylko za to, aby wpadało do wnętrza naturalne światło słoneczne, ale również aby straty ciepła były jak najmniejsze. Jeżeli w twoim domu lub mieszkaniu założone są stare, nieefektywne okna drewniane, które przepuszczają na zewnątrz ciepło i pozwalają przenikać do środka zimnemu powietrzu oraz […]

Okna balkonowe i tarasowe – lekkość i estetyka

W mieszkaniach balkony, w domach zaś werandy czy tarasy. To one stanowią przedłużenie wewnętrznej części mieszkalnej, otwierają się na otoczenie, a tym samym pozwalają obcować z naturą. Nie dziwimy się zatem, że coraz większa uwaga przykładana jest do produktów, takich jak okno balkonowe czy okna tarasowe. Stolarka okienna ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności, ale i […]