Inspirum – Polski Producent Sztukaterii

Szukasz taniego, a zarazem skutecznego sposobu na nadanie wnętrzu konkretnego klimatu? Zwracasz uwagę na detale i interesują cię wyłącznie rozwiązania odznaczające się wysokim poziomem estetyki? Jeśli tak, to sięgnij po nowoczesną sztukaterię marki Inspirum.

Sztukateria czyli… co?

Sztukateria to rodzaj elementów zdobniczych kojarzonych głównie – lecz nie tylko – z okresem renesansu i baroku. Wbrew pozorom wspomniane rozwiązanie stosowane jest również obecnie. Poznaj rodzaje sztukaterii i sposoby jej aranżacji.

Krótka historia sztukaterii

Sztukateria wykonywana jest zazwyczaj z gipsu, żywicy poliestrowej bądź też innych, stosunkowo lekkich materiałów. Wiek pierwszych elementów tego rodzaju datowany jest na okres starożytności. W Rzymie oraz Grecji wznoszone były świątynie zdobione motywami roślinnymi i geometrycznymi. Ponowny rozkwit opisywanej techniki zdobniczej przypadł na okres renesansu i baroku. Zarówno pałacowe wnętrza, jak i fronty budynków ozdabiane były sporą ilością elementów (malowanych z reguły na kolor złota), które świadczyć miały o zamożności mieszkańców danego budynku.

Sztukateria w XXI wieku

Stosowana obecnie, nowoczesna sztukateria nie ma zbyt wiele wspólnego z przepychem cechującym elementy znane z epoki odrodzenia czy też baroku. Jest bowiem zdecydowanie bardziej stonowana, a dzięki temu również gustowniejsza. Świetnym dowodem powyższego stwierdzenia są chociażby elementy zdobnicze dostępne w ofercie marki Inspirum (https://inspirum.pl).

Inspirum – sposób na stylowe wnętrze

W bogatym portfolio firmy Inspirum znajdziemy zarówno sztukaterię zdobniczą, tworzoną z myślą o nadaniu konkretnego charakteru, jak i użyteczne elementy maskujące takie jak m.in. listwy przypodłogowe czy też maskownice karniszy. Co istotne to fakt, iż sztukateria dostępna w sklepie Inspirum tworzona jest w wielu różnych stylach; począwszy od designu śmiało nawiązującego do czasów starożytnych, poprzez motywy roślinne, a skończywszy na elementach minimalistycznych, idealnych do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Warto dodać, iż odpowiednio dobrana sztukateria w połączeniu z listwą oświetleniową stanowi wspaniały sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Układanie, wymiana paneli podłogowych

Jak układać panele podłogowe?

Do układania paneli podłogowych nie trzeba angażować ekipy wykończeniowej, jeśli dysponuje się odpowiednią ilością czasu, nawet nie posiadając wiedzy z zakresu prac wykończeniowych można zrobić to samodzielnie. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, które zapobiegną błędom w ułożeniu podłogi. Jakie panele podłogowe najlepiej wybrać? Przed przystąpieniem do pracy trzeba wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i […]

Jakie fotele warto zakupić do swojego salonu?

Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na funkcjonalnym urządzeniu domu lub mieszkania. Nie jest nam obojętny również wygląd poszczególnych pomieszczeń. Jednym z najważniejszych z nich z pewnością jest salon. Jak sprawić, aby był on urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale i atrakcyjnie pod względem wizualnym? Z pomocą mogą nam przyjść fotele uszak. Podstawowe informacje […]