Inspirum – Polski Producent Sztukaterii

Szukasz taniego, a zarazem skutecznego sposobu na nadanie wnętrzu konkretnego klimatu? Zwracasz uwagę na detale i interesują cię wyłącznie rozwiązania odznaczające się wysokim poziomem estetyki? Jeśli tak, to sięgnij po nowoczesną sztukaterię marki Inspirum.

Sztukateria czyli… co?

Sztukateria to rodzaj elementów zdobniczych kojarzonych głównie – lecz nie tylko – z okresem renesansu i baroku. Wbrew pozorom wspomniane rozwiązanie stosowane jest również obecnie. Poznaj rodzaje sztukaterii i sposoby jej aranżacji.

Krótka historia sztukaterii

Sztukateria wykonywana jest zazwyczaj z gipsu, żywicy poliestrowej bądź też innych, stosunkowo lekkich materiałów. Wiek pierwszych elementów tego rodzaju datowany jest na okres starożytności. W Rzymie oraz Grecji wznoszone były świątynie zdobione motywami roślinnymi i geometrycznymi. Ponowny rozkwit opisywanej techniki zdobniczej przypadł na okres renesansu i baroku. Zarówno pałacowe wnętrza, jak i fronty budynków ozdabiane były sporą ilością elementów (malowanych z reguły na kolor złota), które świadczyć miały o zamożności mieszkańców danego budynku.

Sztukateria w XXI wieku

Stosowana obecnie, nowoczesna sztukateria nie ma zbyt wiele wspólnego z przepychem cechującym elementy znane z epoki odrodzenia czy też baroku. Jest bowiem zdecydowanie bardziej stonowana, a dzięki temu również gustowniejsza. Świetnym dowodem powyższego stwierdzenia są chociażby elementy zdobnicze dostępne w ofercie marki Inspirum (https://inspirum.pl).

Inspirum – sposób na stylowe wnętrze

W bogatym portfolio firmy Inspirum znajdziemy zarówno sztukaterię zdobniczą, tworzoną z myślą o nadaniu konkretnego charakteru, jak i użyteczne elementy maskujące takie jak m.in. listwy przypodłogowe czy też maskownice karniszy. Co istotne to fakt, iż sztukateria dostępna w sklepie Inspirum tworzona jest w wielu różnych stylach; począwszy od designu śmiało nawiązującego do czasów starożytnych, poprzez motywy roślinne, a skończywszy na elementach minimalistycznych, idealnych do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Warto dodać, iż odpowiednio dobrana sztukateria w połączeniu z listwą oświetleniową stanowi wspaniały sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Posadzki żywiczne – zastosowanie, jakie wybrać?

Zastanawiając się nad odpowiednią nawierzchnią do magazynu lub innej przestrzeni przemysłowej, z pewnością natknęliście się na termin “posadzek żywicznych”. W poniższym artykule przedstawimy plusy stosowania tego typu posadzek oraz zaprezentujemy ofertę firmy Noxan. Czym są posadzki żywiczne? Są to posadzki głównie o przeznaczeniu przemysłowym, charakteryzujące się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. […]

Co to jest wyleganie zboża i jak można mu zapobiegać?

Dla każdego producenta rolnego najważniejsze jest, żeby jego plony były jak najwyższej jakości. W tym celu stosuje się nawożenie, różnego rodzaju środki ochronne oraz zabiegi, które mają na celu poprawić kondycję zbóż. Częstym problemem jest wyleganie. Jak uchronić przed nim rośliny? Czym jest wyleganie zbóż? Wszystkie uprawy zależne są od aktualnie panujących warunków atmosferycznych, które […]