DeboweTarasy.pl

Girlandy ogrodowe, czyli prosty pomysł na oryginalną aranżację ogrodu!

Oświetlenie ogrodu to jeden z istotnych elementów jego aranżacji. Oczywiście lampy ogrodowe pełnią nie tylko dekoracyjną rolę, oświetlają bowiem również ogrodowe ciągi komunikacyjne. Girlanda ogrodowa jest jednak elementem typowo ozdobnym, który służy przede wszystkim do stworzenia przyjemnego, a nawet intymnego klimatu. Jakie girlandy ogrodowe mamy do wyboru i jak je wykorzystać? Już podpowiadamy!

Girlandy ogrodowe zewnętrzne – rodzaje

Świetlna dekoracja ogrodu jest dopełnieniem całej aranżacji, nadając jej ostatecznej estetyki i funkcjonalności. Do wyboru mamy tutaj wiele lamp ogrodowych, zarówno tych montowanych w podłożu, jak i na różnych elementach architektury ogrodowej czy budynkach. Do jednych z ciekawszych rozwiązań należą girlandy ogrodowe, które w ostatnich latach stały się niezwykle modnym elementem dekoracyjnym.

Tego typu lampki to ozdobne żarówki zamocowane na przewodzie. Ta zdawać by się mogło dość prosta konstrukcja, niesie ze sobą olbrzymie możliwości aranżacyjne. Do wyboru mamy bowiem żarówki różnej:

  • mocy
  • kształcie
  • wielkości
  • kolorze

Ponadto girlandy ogrodowe różnią się pomiędzy sobą:

  • długością przewodu
  • liczbą żarówek
  • kolorem przewodu i gniazd
  • funkcjami dodatkowymi (np. ściemnianie)

Przy wyborze girlandy należy wziąć pod uwagę również maksymalną długość zestawu świetlnego, czyli ile sztuk girland można ze sobą połączyć w jednym obiegu. Poza tym trzeba pamiętać o tym, aby przy montażu oświetlenia w ogrodzie wybierać girlandy zewnętrzne.

Jak dekorować ogród girlandami?

Możliwości dekoracyjne, jakie dają nam girlandy ogrodowe, są naprawdę spore. Bez problemu można je przymocować do ściany, jak i rozwiesić na drzewkach czy różnego rodzaju krzewach ogrodowych. Girlandy wspaniale prezentują się w ogrodowych altanach i na pergolach. W przypadku montażu nad większymi przestrzeniami instaluje się je do wcześniej rozciągniętych żyłek czy drutów.

Girlanda ogrodowe z powodzeniem mogą być stałą dekoracją ogrodu, która stanowi jego nieodłączny element. Można jednak wykorzystać tego typu oświetlenie okazjonalnie. Doskonale sprawdzą się jako oryginalne oświetlenie imprez – tych większych, jak i tych kameralnych. Co ważne, nadają się na każdą porę roku. Latem zamienią ogród w przytulne miejsce, w którym chęcią będziemy odpoczywać po ciężkim dniu. A w chłodniejsze miesiące rozjaśnią ogród i wprowadzą do niego nieco życia i radości.

Girlanda ogrodowa – żarówki ściemnialne

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, girlandy ogrodowe dostępne są w dość szerokim asortymencie, gdzie mamy do wyboru różne rodzaje żarówek, długość kabli czy liczbę lamp w girlandzie. Ciekawą opcją są również girlandy ściemnialne. Takie lampki mają kilka trybów jasności świecenia, co pozwala na niezwykle proste dopasowanie natężenia światła do potrzeb. Przykładowo lampki po włączeniu świecą na 100 procent. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu na 50 procent, a następnie na 10 procent. W ten sposób zyskujemy aż 3 tryby oświetlenia, co jest niezwykle funkcjonalne.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kamienne donice ogrodowe a ciekawa i estetyczna aranżacja

Chcesz aby rośliny w Twoim ogrodzie prezentowały się okazale? Może warto pomyśleć o zakupie kamiennych donic. Każdy ogród pięknie się prezentuje tylko wtedy, gdy jego aranżacja jest wykonana z dużą starannością. Nawet wówczas, gdy użytkownik ma do dyspozycji mały ogródek czy ewentualnie balkon lub taras, może stworzyć uroczy kawałek zielonej przestrzeni. Nic tak nie uzupełnia […]

Baseny stelażowe — czym są i jak wybrać odpowiednie?

W obecnym czasie baseny stelażowe montowane w ogrodach czy na przydomowych działkach, są bardzo popularne nie tylko ze względu na wygodę korzystania z przydomowego basenu, ale także ze względu na łatwość montażu i komfort użytkowania. Basen ogrodowy to idealna opcja dla rodziny, która nie ma możliwości korzystania z miejskich ośrodków rekreacji, ale posiada swój ogród […]