Dlaczego nie warto rezygnować z rękawic roboczych?

Rękawice robocze są nieodłącznym elementem stroju w wielu wykonywanych zawodach. Ich najbardziej istotna funkcja to ochrona dłoni przed rozmaitymi urazami, które mogłyby wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pracownika. Zazwyczaj korzystają z nich górnicy, mechanicy czy budowlańcy, jednak z pewnością na tych zawodach lista się nie kończy. Dlaczego nie warto z nich rezygnować oraz jakim cudem gwarantują tak dobrą ochronę?

Rękawice robocze – zalety

Rękawice robocze wykonane z odpowiednią starannością i z dobrej jakości materiałów stanowią nie tylko rewelacyjną ochronę dla dłoni, ale również dają sporo wygody podczas pracy. By rękawice robocze były komfortowe, koniecznie trzeba wybrać idealny rozmiar. Dodatkowo, koniecznością jest zdecydowanie, który typ rękawic będzie najlepszy w środowisku, w którym odbywa się Twoja praca. Rękawice dzielą się na różne typy, np. rękawice skórzane, rękawice powlekane, rękawice spawalnicze, rękawice bawełniane czy rękawice jednorazowe. Rodzaj rękawicy wpływa na to, czy chroni ona jedynie przed zmoczeniem ręki, ubrudzenie, czy też przed rozcięciem, oparzeniem lub wystąpieniem reakcji alergicznej. Więcej o nich przeczytać możesz na stronie https://www.glovex.com.pl/rekawice-robocze-ochronne.

W przypadku osób, które dużo pracują z urządzeniami takimi, jak wiertarka, zaleca się noszenie rękawic antywibracyjnych. Inaczej sprawa ma się w przypadku elektryków – tutaj ważne jest, by rękawice nie przewodziły prądu. Najlepiej jest więc wybrać rękawice powlekane gumą, inaczej zwane jako rękawice elektroizolacyjne,  które znajdziesz na stronie https://www.glovex.com.pl/rekawice-powlekane-guma. W domu również warto stosować rękawice chroniące przed konsekwencjami codziennych czynności, np. przed wbiciem drzazgi podczas wkładania drewna do pieca.

Rękawice ochronne – z czego są produkowane?

Rękawice dla osób pracujących mogą być produkowane z wielu różnorodnych materiałów. Główną kwestią tutaj jest bezpieczeństwo pracy. Nic więc dziwnego, że zarówno tradycyjne rękawice ochronne, jak i rękawice robocze ocieplane to wytrzymałe rękawice skomponowane z dobrej jakości materiałów. Produkty antyprzecięciowe zazwyczaj wykonywane są z domieszką poliuretanu, który znacznie usztywnia całą konstrukcję. Z kolei pozostałe rękawice są głównie wykonywane z bawełny, rzadziej z lateksu czy czystej gumy. Trzeba mieć na uwadze, że konkretny typ rękawic powinien być dopasowany do zawodu, który wykonuje dana osoba. Najbardziej tradycyjne, skórzano-tkaninowe rękawice znajdziesz na stronie https://www.glovex.com.pl/rekawice-skorzano-tkaninowe.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak zrobić taras przy domu samodzielnie? Z naszymi radami to się uda!

Samodzielne wykonanie czy wykończenie tarasu nie musi być trudne. Trzeba wybrać odpowiednią metodę. Można oczywiście wykonać taras na gruncie, jeśli nie był on uwzględniony w projekcie budowlanym. Oczywiście osoby, które posiadają tarasy zaplanowane w bryle domu mają łatwiej, jednak i tu konieczny jest dobór właściwych materiałów. Zatem jak zrobić taras? Oto nasze przydatne wskazówki. Odpowiednie […]

Budowa tarasu ogrodowego – co warto wiedzieć?

Taras ogrodowy to doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Posiadania wygodnego i nowoczesnego tarasu wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne przy budowie domu. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb jest najważniejszym punktem przy budowie tarasu ogrodowego, jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach, by cieszyć jego funkcjonalnością przez długi okres. Dobry grunt to podstawa Musimy pamiętać […]