Gdzie się sprawdzą rolety wolnowiszące?

Jednym z bardziej popularnych sposobów przesłaniania okien są rolety wolnowiszące. Ich zaletą są nie tylko walory estetyczne, ale jednocześnie funkcjonalność i łatwy montaż. Utrzymanie ich w czystości również nie sprawia problemu. Tego typu rolety montuje się do sufitu lub do ściany. Dzięki temu istnieje możliwość zasłonięcia całej wnęki okiennej, a nie tylko szyby. W jakich miejscach szczególnie sprawdzi się to rozwiązanie?

Rolety wolnowiszące – najważniejsze informacje

Z roletami tego typu można spotkać się wszędzie tam, gdzie montaż innego typu modeli jest niemożliwy. Chętnie wybierają je też osoby, którym zależy na uzyskaniu określonego efektu estetycznego. Rolety w systemie wolnowiszącym mają wiele zalet, przez co można spotkać je zarówno w domach jednorodzinnych, biurach oraz wielu innych obiektach użytku publicznego. Jeśli zależy nam na prawidłowym zamocowaniu rolet, to zadanie warto powierzyć profesjonalnej firmie. Konieczne jest bowiem posiadanie odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia w montażu.

Instalacja poza wnęką okienną to najlepszy sposób na jej całkowite zasłonięcie. Dzięki temu można liczyć na pełną prywatność. Ta ważna cecha modeli wolnowiszących sprawia, że mogą one zostać zamontowane nawet w biurowcach, gdzie znajdują się duże przeszklenia.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat rolet wolnowiszących?

Warto wspomnieć również o tym, że wspomniany sposób instalacji sprawia, iż rolety stanowią ciekawy element aranżacyjny wnętrza. Wiele osób wykorzystuje je nie tylko jako ochronę przed słońcem, ale jednocześnie jako ekran projekcyjny pozwalający na wyświetlanie filmów.

Należy też nadmienić, że istnieje spory wybór materiałów, z których wykonane są rolety. Dzięki temu można zdecydować się na wersje, które zapewnią tylko delikatne zasłonięcie okna lub całkowicie zablokują dostęp promieni słonecznych. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku panoramicznych okien.

Zapraszamy: Multirolety – rolety wolnowiszące Łódź

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Stylowe karnisze do kuchni, czyli modele do zadań specjalnych

Kuchnia z dostępem do okna stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, które mogą wpłynąć na estetykę wnętrza. Należy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Tą cechą powinien odznaczać się także karnisz na okno w kuchni. Na szczęście możliwe jest połączenie tych dwóch funkcji. Nie każdy materiał będzie w tym wypadku odpowiedni – ze względu na […]

Jakie są najlepsze kwiaty do biura?

Urzędy, firmy, instytucje – jaka jest ich cecha wspólna? Każde z tych miejsc łączy coś niepowtarzalnego, a jednocześnie urzekającego swoim spokojem – są to oczywiście kwiaty. W każdym z tych miejsc znajdziemy ich różne odmiany. Jakie kwiaty do biura wybrać? Najlepsze odmiany kwiatów do biura Fikus sprężysty jest rośliną, która nie ma zbyt wygórowanych wymagań. […]