Gdzie się sprawdzą rolety wolnowiszące?

Jednym z bardziej popularnych sposobów przesłaniania okien są rolety wolnowiszące. Ich zaletą są nie tylko walory estetyczne, ale jednocześnie funkcjonalność i łatwy montaż. Utrzymanie ich w czystości również nie sprawia problemu. Tego typu rolety montuje się do sufitu lub do ściany. Dzięki temu istnieje możliwość zasłonięcia całej wnęki okiennej, a nie tylko szyby. W jakich miejscach szczególnie sprawdzi się to rozwiązanie?

Rolety wolnowiszące – najważniejsze informacje

Z roletami tego typu można spotkać się wszędzie tam, gdzie montaż innego typu modeli jest niemożliwy. Chętnie wybierają je też osoby, którym zależy na uzyskaniu określonego efektu estetycznego. Rolety w systemie wolnowiszącym mają wiele zalet, przez co można spotkać je zarówno w domach jednorodzinnych, biurach oraz wielu innych obiektach użytku publicznego. Jeśli zależy nam na prawidłowym zamocowaniu rolet, to zadanie warto powierzyć profesjonalnej firmie. Konieczne jest bowiem posiadanie odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia w montażu.

Instalacja poza wnęką okienną to najlepszy sposób na jej całkowite zasłonięcie. Dzięki temu można liczyć na pełną prywatność. Ta ważna cecha modeli wolnowiszących sprawia, że mogą one zostać zamontowane nawet w biurowcach, gdzie znajdują się duże przeszklenia.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat rolet wolnowiszących?

Warto wspomnieć również o tym, że wspomniany sposób instalacji sprawia, iż rolety stanowią ciekawy element aranżacyjny wnętrza. Wiele osób wykorzystuje je nie tylko jako ochronę przed słońcem, ale jednocześnie jako ekran projekcyjny pozwalający na wyświetlanie filmów.

Należy też nadmienić, że istnieje spory wybór materiałów, z których wykonane są rolety. Dzięki temu można zdecydować się na wersje, które zapewnią tylko delikatne zasłonięcie okna lub całkowicie zablokują dostęp promieni słonecznych. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku panoramicznych okien.

Zapraszamy: Multirolety – rolety wolnowiszące Łódź

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak dobierać dywany do konkretnych pomieszczeń?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego dywanu może przysporzyć sporo kłopotów. Powinien być dostosowany do przeznaczenia danego pomieszczenia. Podpowiadamy, jak dobierać dywany do konkretnych wnętrz. Funkcjonalne dywany kuchenne Popularne założenie mówiące, że dywany nie sprawdzą się w kuchni jest błędne. Charakterystyka tego pomieszczenia sprawia, że można w nim wykorzystać kilka ciekawych modeli. Ich zastosowanie zapewnia większą przytulność […]

Czy znasz już ofertę zestawów mebli ogrodowych firmy Vidaxl?

Dla firmy Vidaxl, nie ważne jest, czy masz mały balkon, czy duży taras. Z nami nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Vidaxl oferuje wspaniałe zestawy mebli ogrodowych, z przeznaczeniem zarówno na balkon, jak i taras. Dzięki nam zapewnisz sobie niebanalny salon pod gołym niebem, bądź niewielki zestaw bistro doskonały na chwile relaksu nawet na niewielkim balkonie. W […]