Dom modułowy. Niedrogi i całoroczny

Wielu z nas marzy o własnym domu. Każdy jednak doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że zbudowanie domu od podstaw to potężne koszty i sporo czasu. Nie zawsze więc jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej, jeśli jest konieczność zamieszkania w nowym miejscu praktycznie natychmiast.

Opcją może być w takiej sytuacji zakup domu nowego lub domu z rynku wtórnego. Za dom w dobrym stanie jednak trzeba zapłacić co najmniej dwieście tysięcy złotych, często dużo więcej. Istnieje jednak inne wyjście, dzięki któremu dużo taniej i szybciej można stać się właścicielem ładnego domu – zakup drewnianego domu modułowego.

Czym są drewniane domy modułowe?

Domy drewniane modułowe, to domy, których gotowe elementy powstają jeszcze w fabryce. Na miejscu, na działce, na której dom ma stanąć, nie ma więc potrzeby wykonywania dużej ilości prac. Konieczne jest tylko przygotowanie gruntu pod dom, tak by stanął na miejscu odpowiednio utwardzonym.

Domy drewniane modułowe przywożone są w częściach na miejsce i po prostu składane. Takie składanie nie trwa dłużej niż kilka dni i tyle czasu potrzeba by w domu zamieszkać. Oczywiście dom w późniejszym czasie można dowolnie doposażać, to już decyzja właściciela. Więcej informacji na temat opłacalność budowy domu modułowego znajdziesz na http://www.dom-warszawa.pl/czy-dom-modulowy-jest-oplacalny

Ogrzewanie

Oczywiście istnieją drewniane domki modułowe bez ogrzewania, idealnie sprawdzają się jako domki letniskowe. Takie domy są tańsze nie tylko z uwagi na brak ogrzewania, ale i z uwagi na brak ocieplenia ścian czy tez izolacji innych elementów. Można jednak nabyć i domek drewniany modułowy i całoroczny. Taki domek ma dodatkowe ocieplenia ścian, można go wyposażyć w ogrzewanie i wszystkie inne udogodnienia, jakie są potrzebne do stałego mieszkania w taniej nieruchomości. Po zakończeniu montażu, ociepleniu i pomalowaniu domku, może on wyglądać jak klasyczny dom murowany, dzięki izolacji cieplnej zaś sprawdzać się w najbardziej zimne dni. Rzecz jasna nie ma potrzeby wykańczania zewnętrznych ścian tynkiem i ich późniejszego malowania. Domek modułowy może pozostać drewniany. Z całą pewnością będzie wyróżniać się unikalnym wyglądem i zachwycać przejeżdżających w okolicach działki, na której został postawiony.

Pozwolenie na budowę

Do postawienia takiego domku nie zawsze konieczne jest pozwolenie na budowę. Domy drewniane modułowe o powierzchni użytkowej, która nie przekracza 35 m2, można budować tylko na podstawie zgłoszenia. Nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na budowę, przedkładania drogiego projektu domu, oczekiwania na wydanie decyzji. Warto jednak dochować terminu i zgłosić rozpoczęcie prac kilka tygodni wcześniej. Urzędnicy nie mogą zabronić postawienia takiego domu, zgodnie z prawem, muszą przyjąć zgłoszenie o rozpoczęciu prac.

W przypadku większych domków modułowych, pozwolenie na budowę jest konieczne, z reguły jednak nie ma większego problemu z jego uzyskaniem. Dokumentacja domku, niezbędna do uzyskania takiego pozwolenia, jest jasna i czytelna. Urzędnicy więc nie mają żadnych wątpliwości.

Rozbudowa domku modułowego

Domy drewniane modułowe charakteryzują się profesjonalnym wykończeniem i budowane są z drewna wysokiej jakości. Ogromną zaletą takich domków są nieskończone wręcz możliwości przeróbek. Bardzo łatwo choćby powiększyć taki domek. W tym celu wystarczy dokupić kolejne moduły i zlecić ich zamontowanie.

Podsumowując

Domy modułowe drewniane to ciekawa alternatywa w stosunku do domów budowanych metodą tradycyjną. Ich ogromną zaletą jest cena. Są o wiele tańsze niż domy murowane. Decydując się na taki dom, można tez mieć pewność, że czas montażu będzie wielokrotnie mniejszy niż czas budowy domu tradycyjnego. Co więcej, właściciel terenu nie musi poświęcać czasu na poszukiwanie ekip budowlanych, doglądanie postępów prac. Nie musi też żadnych prac wykonywać we własnym zakresie. Zlecając usługę montażu, rola zleceniodawcy ograniczy się do udostępnienia terenu i opłaceniu zakupu i usługi montażu domku. Starając się, rozważnie analizując oferty i wybierając rozsądnie, można już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, niekiedy nieco więcej, stać się posiadaczem nowego domu, który wystarczy na lata. Domy modułowe to bardzo dobra oferta, z której warto skorzystać.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Montaż okien jako wykańczanie wnętrz domu – okna drewniane, plastikowe, aluminiowe

Montaż okien to bardzo ważny element wykończenia wnętrz mieszkania, apartamentu, czy domu. Okna stanowią łącznik między tym, co na zewnątrz, a tym, co wewnątrz. Za ich sprawą do pomieszczenia dostaje się światło oraz świeże powietrze. Na rynku budowlanym występują trzy rodzaje okien: drewniane, plastikowe, aluminiowe. Okna – ważny element wykończenia wnętrz domu Okna, tak jak […]

Co należy wiedzieć o otwornicach do drewna?

Otwornica do drewna jest bardzo popularnym narzędziem, które stosuje się w celu wycinania otworów o dużej średnicy. Umożliwia w szybki sposób otrzymanie otworu o pożądanej średnicy, a także równych krawędziach. Przeczytaj poniższy artykuł oraz dowiedz się więcej na temat działania otwornicy do drewna i tego, komu może się ona przydać i ułatwić wykonywanie pracy. Zapraszamy […]