DeboweTarasy.pl

Do czego służą przyczepy leśne?

Przyczepy są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i transporcie. Służą zarówno do przewożenia sypkich materiałów, jak i masywnych pali drzewa. W tym drugim przypadku szczególną rolę gra ładowność i przystosowanie przyczepy do warunków panujących w lesie. Co powinno się wiedzieć o przyczepach do lasu na zamówienie?

1. Przyczepy leśne — co to takiego?

2. Dlaczego warto wybrać przyczepę leśną?

Pozyskiwanie drewna z lasu odbywa się w specyficznych warunkach, które w niczym nie przypominają warunków panujących w piaskowniach, kopalniach lub magazynach. Przyczepa, która wjeżdża do lasu, musi wytrzymać ogromne obciążenia i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w czasie transportu drewna. Zwykłe modele nie sprawdzają się w lasach, dlatego leśnicy i tracze korzystają z przyczep, które oferuje profesjonalny sklep z przyczepami leśnymi. Dowiedz się więcej na ich temat.

Przyczepy leśne — co to takiego?

Przyczepy leśne to maszyny przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Mają specjalne miejsce do bezpiecznego przewożenia drewna oraz ramię z żurawiem, które ułatwia ładowanie ściętych drzew na przyczepę. Dzięki temu mogą bezpiecznie przewozić drewno na sprzedaż do zamawiającego lub zakontraktowane przez lasy państwowe na eksport.

Producent przyczep leśnych tworzy je z uwzględnieniem ogromnych obciążeń, które pojawiają się podczas załadunku i transportu drewna. Na każdej przyczepie możesz przewieźć do 5 do 15 ton ładunku, dzięki czemu koszty przewozu drzewa są niższe, a jego ostateczna cena atrakcyjniejsza dla klientów. Przyczepy leśne dodatkowo są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym załadunek drewna i jego rozładunek nie wymagają używania dużej siły fizycznej i budowania dodatkowych podpór.

Dlaczego warto wybrać przyczepę leśną?

Przyczepa leśna z oferty takiej jak https://faofar.pl/ jest wyposażona w duże koła z bieżnikiem, który skutecznie odprowadza błoto i ziemię. Dzięki temu samochód z przyczepą pełną drewna sprawnie przemieszcza się po nieutwardzonych leśnych traktach. Duże koła zapewniają odpowiednią przyczepność i ograniczają ryzyko zakopania się w błocie.

Leśne przyczepy dodatkowo mają zintegrowane ramy i podpory rozkładane, które podnoszą funkcjonalność maszyny. Wszystkie elementy są wykonane z materiałów wysokiej klasy o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu dają radę pracować pod dużym obciążeniem przez kilkanaście godzin dziennie. W razie awarii przyczepy są objęte fabrycznym serwisem, który gwarantuje pełną dostępność części.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Fakty i mity na temat zasady działania paneli fotowoltaicznych

Wokół tematu zasady działania paneli fotowoltaicznych jak i sensu montowania tego typu instalacji w Polsce urosło wiele mitów i niczym nie popartych tez. Według niektórych produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej jest droższa niż pozyskiwanie tej energii ze źródeł konwencjonalnych. Równie popularna teza głosi, iż panele fotowoltaiczne produkują energię w Polsce jedynie między kwietniem a wrześniem. […]

Atuty nowoczesnego budownictwa bloków mieszkalnych

Różnica pomiędzy blokami z tzw. „wielkiej płyty” a nowoczesnym budownictwem mieszkaniowym dotyczy przede wszystkim lokalizacji. O ile dzisiejsze, nowoczesne budownictwo stawia na planowanie przestrzenne i indywidualne preferencje przyszłych mieszkańców o tyle mieszkania z „wielkiej płyty” były budowane często w miejscach przypadkowych, choć najczęściej sąsiadujących z dużymi zakładami przemysłowymi. Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe – kontynuacja wielkiej płyty? […]