Dlaczego warto zastosować metodę CIPP do naprawy i wymiany rur?

CIPP to dość nowa i skuteczna opcja naprawy i wymiany rur. Nie utrudnia życia mieszkańcom. Pozwala firmom bez przeszkód wykonywać swoje codzienne obowiązki. Istnieją dwie główne metody utwardzania warstwy w CIPP-inwersja wody i para wodna. To pierwsze rozwiązanie jest stosowane od dłuższego czasu. To tradycyjne rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Z drugiej strony para wodna jest coraz częściej wykorzystywana. Szybko staje się jednym z najlepszych sposobów na utwardzenie CIPP.

Jakie są zalety CIPP?

CIPP jest bardzo praktyczną i opłacalną opcją naprawy i wymiany linii kanalizacyjnej. Pozwala odbudować rury bez konieczności kopania w aktualnym rurociągu. Nowoczesne rękawy cipp są bezspoinową metodą renowacji. Naprawy punktowe poprawiają jakość przepływu. Eliminują ryzyko eksfiltracji i infiltracji rzeczywistej lokalizacji.

Wspomniana metoda ma jeszcze wiele zalet. Chroni system kanalizacyjny przed poważnymi awariami. Zwiększa wydajność hydrauliczną w zregenerowanym układzie. Ponadto ogranicza wzrost bakterii e.coli. Pozwala na spore oszczędności. Zmniejsza bowiem koszty pompowania wody i obróbki chemicznej. Stabilizuje pozostałości chloru. Dzięki rękawom CIPP woda jest czysta. Nie ma nieprzyjemnego zapachu i niepokojącego koloru. Nie mętnieje.

CIPP (rura GRP utwardzona promieniami UV)

Warstwa wzmocniona włóknem szklanym jest impregnowana żywicą poliestrową lub winyloestrową (w zakładzie produkcyjnym). Wykładzina jest precyzyjnie umieszczana w istniejącej już rurze. Następnie jest zamykana, poddawana odpowiedniemu ciśnieniu i utwardzana światłem UV. Wówczas warstwa strukturalna zaczyna pełnić funkcję nowej rury.

Należy pamiętać o warstwie wstępnej. W ten sposób zabezpieczymy CIPP przed przenikaniem wody gruntowej. Żywice nie mogą mieć kontaktu z wodą. Jeśli już się ewentualnie przedostanie, wymagane jest wstępne uszczelnianie metodami punktowymi.

Materiał utwardzany termicznie

Żywica jest powszechnie stosowanym materiałem utwardzanym termicznie w CIPP. Umieszcza się w rurze. Ma konsystencję niezwykle gęstej cieczy. Pokrywa całość wkładki CIPP. Gdy materiał całkowicie zakryje wnętrze rury, zaczyna twardnieć.

Przekształca się z gęstej cieczy w twardy, trwały materiał za pomocą pary, gorącego powietrza lub światła UV. Z takiego materiału powstaje mocna, stabilna rura. Wykazuje wysoką odporność na korozję i korzenie drzew.

Wykładzina renowacyjna CIPP

Okładzina CIPP chroni rurę przed korozją, wyciekami i korzeniami. Umieszczenie warstwy składa się z czterech etapów. Zasadniczo polega na umieszczeniu nowej rury w już istniejącej. Jest tańszy i mniej ekonomiczny niż tradycyjna wymiana starej rury. CIPP wydłuża żywotność całej instalacji. Zachowuje strukturę budynku. Nie niszczy krajobrazu.

Do dwóch podstawowych przyczyn awarii możemy zaliczyć korozję rur i wrastające korzenie drzew. Połączenie tlenu, metalu, wody i minerałów prowadzi do reakcji chemicznej. Pod jej wpływem powstaje zgorzelina. Jest źródłem korozji. Chlorek i siarka zamieniają się w kwasy, niszczące rurę.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Mieszkasz w głośnej okolicy? Postaw na dźwiękoszczelne okna. Jak je wybrać?

Długotrwały hałas jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Może stać się przyczyną uszkodzenia słuchu, bólów głowy czy bezsenności. Utrudnia pracę, naukę i przeszkadza w wypoczynku. Trudno się przed nim obronić, ponieważ przedostaje się do domów nie tylko przez ściany, ale także przez okna. Na szczęście istnieją skuteczne narzędzia do walki z jego destrukcyjnym wpływem na nasze […]

Jaki odkurzacz wybrać?

Utrzymanie czystości w mieszkaniu bez odkurzacza jest praktycznie niemożliwe. Czy posiadasz dywany, wykładziny czy też parkiet – odkurzacze najlepiej sprawdzają się do usuwania wszelkich zanieczyszczeń oraz kurzu. Wybór odkurzacza nie jest jednak prosty – jest wiele modeli w różnych kategoriach, co wcale nie ułatwia decyzji. Odkurzacz do podłóg twardych, pionowy, ręczny, piorący, workowy czy bezworkowy? […]