DeboweTarasy.pl

Deski kompozytowe do Twojego ogrodu

Drewniane tarasy i ogrodzenia prezentują się świetnie, ale szybko zaczynają się niszczyć. Istnieje coś, co pozwoli na połączenie doskonałego wyglądu i trwałości, a mianowicie deski kompozytowe.

Deski kompozytowe – co to jest?

Deski z drewna kompozytowego to produkty wykonane z mączki drzewnej (pył drzewny, pył bambusa albo MDF-u) oraz PVC, HDPE lub PP. Najtrwalsze deski kompozytowe to te, które w swoim składzie zawierają PVC – dzięki niemu nie są one podatne na kruszenie czy zapalenie się. Ponadto polichlorek winylu sprawia, że deski są odporne na odkształcenia związane z wysoką temperaturą, wilgocią i dużymi obciążeniami. W odróżnieniu od drewna desek kompozytowych nie trzeba impregnować ani malować. W zależności od użytego do ich produkcji pyłu przybierają one różne barwy, ale zawsze zachowują swój wygląd na długie lata.

Deski wykonane z PP prezentują najsłabsze parametry ze wszystkich desek kompozytowych. Nieco lepsze są te, w których mączka drzewna mieszana jest z HPDE (polietylen wysokiej gęstości). Najtrwalsze są jednak te z PVC.

Do czego używa się desek kompozytowych?

Deski kompozytowe są przede wszystkim wykorzystywane do tworzenia tarasów oraz ogrodzeń kompozytowych. Wszystko z uwagi na ich dużą trwałość i estetyczny wygląd. Szczególnie produkty zawierające w składzie PVC są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, grad ani upał nie powinny ich uszkodzić. Spodobają się one zwłaszcza osobom, które marzą o nowoczesnych, eleganckich i ponadczasowych projektach.

Ogrodzenie kompozytowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą stale martwić się o impregnację czy odnawianie ogrodzenia. Można powiedzieć, że raz postawione bez żadnej pomocy dobrze służy przez wiele lat. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędza czas, ale również sprawia, że w ogrodzenie nie trzeba inwestować.

Gdzie kupić deski kompozytowe i ogrodzenia kompozytowe?

Sprzedawcę desek i ogrodzeń kompozytowych najłatwiej znaleźć w Internecie. Takie rozwiązanie często pozwala na zapoznanie się z ofertą danej firmy, a później na kontakt, jak to ma miejsce np. w przypadku firmy Hartika – hartika.com. Na jej stronie można znaleźć zarówno deski kompozytowe tarasowe, jak i ogrodzenie kompozytowe, a wszystko wykonane jest przy użyciu najtrwalszego PVC. Ponadto produkty firmy podlegają recyklingowi, co jest niezwykle ważne dla środowiska.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Trzy powody, dla których warto zbudować ogród letni

Montaż ogrodu letniego nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem i jest stosunkowo tani, szybki oraz nie wymaga specjalnych przygotowań. Sezonowy, zadaszony zakątek z ulubionymi roślinami można dobudować do istniejącego już domu w dosłownie dowolnym momencie. Przekonaj się, dlaczego ogrody letnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Bliskość natury od wiosny do późnej jesieni Z uroków tradycyjnego ogrodu […]

Stylowy fotel wiszący do domu – dlaczego warto?

Fotel wiszący do domu to marzenie wielu. Łatwo je spełnić, ponieważ fotele wiszące są dostępne na wyciągnięcie ręki, i to w wielu wersjach. Fotele wiszące skradły nasze serca. Jesteśmy nimi tak zauroczeni, że możemy stawiać je niemal wszędzie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście fotel wiszący stawiany na tarasie lub na balkonie. Okazuje się jednak, że bez […]