DeboweTarasy.pl

Deski kompozytowe do Twojego ogrodu

Drewniane tarasy i ogrodzenia prezentują się świetnie, ale szybko zaczynają się niszczyć. Istnieje coś, co pozwoli na połączenie doskonałego wyglądu i trwałości, a mianowicie deski kompozytowe.

Deski kompozytowe – co to jest?

Deski z drewna kompozytowego to produkty wykonane z mączki drzewnej (pył drzewny, pył bambusa albo MDF-u) oraz PVC, HDPE lub PP. Najtrwalsze deski kompozytowe to te, które w swoim składzie zawierają PVC – dzięki niemu nie są one podatne na kruszenie czy zapalenie się. Ponadto polichlorek winylu sprawia, że deski są odporne na odkształcenia związane z wysoką temperaturą, wilgocią i dużymi obciążeniami. W odróżnieniu od drewna desek kompozytowych nie trzeba impregnować ani malować. W zależności od użytego do ich produkcji pyłu przybierają one różne barwy, ale zawsze zachowują swój wygląd na długie lata.

Deski wykonane z PP prezentują najsłabsze parametry ze wszystkich desek kompozytowych. Nieco lepsze są te, w których mączka drzewna mieszana jest z HPDE (polietylen wysokiej gęstości). Najtrwalsze są jednak te z PVC.

Do czego używa się desek kompozytowych?

Deski kompozytowe są przede wszystkim wykorzystywane do tworzenia tarasów oraz ogrodzeń kompozytowych. Wszystko z uwagi na ich dużą trwałość i estetyczny wygląd. Szczególnie produkty zawierające w składzie PVC są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, grad ani upał nie powinny ich uszkodzić. Spodobają się one zwłaszcza osobom, które marzą o nowoczesnych, eleganckich i ponadczasowych projektach.

Ogrodzenie kompozytowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą stale martwić się o impregnację czy odnawianie ogrodzenia. Można powiedzieć, że raz postawione bez żadnej pomocy dobrze służy przez wiele lat. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędza czas, ale również sprawia, że w ogrodzenie nie trzeba inwestować.

Gdzie kupić deski kompozytowe i ogrodzenia kompozytowe?

Sprzedawcę desek i ogrodzeń kompozytowych najłatwiej znaleźć w Internecie. Takie rozwiązanie często pozwala na zapoznanie się z ofertą danej firmy, a później na kontakt, jak to ma miejsce np. w przypadku firmy Hartika – hartika.com. Na jej stronie można znaleźć zarówno deski kompozytowe tarasowe, jak i ogrodzenie kompozytowe, a wszystko wykonane jest przy użyciu najtrwalszego PVC. Ponadto produkty firmy podlegają recyklingowi, co jest niezwykle ważne dla środowiska.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe? Co wybrać?

Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe to produkty o podobnym przeznaczeniu, ale nieco innej specyfice. Który z nich będzie lepszym wyborem? Zewnętrzne osłony okienne to dziś już powszechny widok nie tylko w sklepach i lokalach usługowych. Chętnie montujemy je również w domach i mieszkaniach – zwłaszcza, jeśli te zlokalizowane są na najniższych kondygnacjach. Ich popularność nie […]

Malowanie betonowego tarasu

Niektóre tarasy i balkony są trudne do ułożenia na nich płytek lub paneli z drewna. Nietypowy kształt – ukosy lub półokrągłe wykończenia są nie tylko materiałochłonne (duża ilość odpadów) lecz również kosztowne. Przy czym zawsze pozostaje jeszcze dodatkowa trudność i koszt zabezpieczenia ewentualnych płytek przed odpadnięciem na brzegach i ich odłupywaniem się. Farba do betonu […]