Deski kompozytowe do Twojego ogrodu

Drewniane tarasy i ogrodzenia prezentują się świetnie, ale szybko zaczynają się niszczyć. Istnieje coś, co pozwoli na połączenie doskonałego wyglądu i trwałości, a mianowicie deski kompozytowe.

Deski kompozytowe – co to jest?

Deski z drewna kompozytowego to produkty wykonane z mączki drzewnej (pył drzewny, pył bambusa albo MDF-u) oraz PVC, HDPE lub PP. Najtrwalsze deski kompozytowe to te, które w swoim składzie zawierają PVC – dzięki niemu nie są one podatne na kruszenie czy zapalenie się. Ponadto polichlorek winylu sprawia, że deski są odporne na odkształcenia związane z wysoką temperaturą, wilgocią i dużymi obciążeniami. W odróżnieniu od drewna desek kompozytowych nie trzeba impregnować ani malować. W zależności od użytego do ich produkcji pyłu przybierają one różne barwy, ale zawsze zachowują swój wygląd na długie lata.

Deski wykonane z PP prezentują najsłabsze parametry ze wszystkich desek kompozytowych. Nieco lepsze są te, w których mączka drzewna mieszana jest z HPDE (polietylen wysokiej gęstości). Najtrwalsze są jednak te z PVC.

Do czego używa się desek kompozytowych?

Deski kompozytowe są przede wszystkim wykorzystywane do tworzenia tarasów oraz ogrodzeń kompozytowych. Wszystko z uwagi na ich dużą trwałość i estetyczny wygląd. Szczególnie produkty zawierające w składzie PVC są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, grad ani upał nie powinny ich uszkodzić. Spodobają się one zwłaszcza osobom, które marzą o nowoczesnych, eleganckich i ponadczasowych projektach.

Ogrodzenie kompozytowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą stale martwić się o impregnację czy odnawianie ogrodzenia. Można powiedzieć, że raz postawione bez żadnej pomocy dobrze służy przez wiele lat. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędza czas, ale również sprawia, że w ogrodzenie nie trzeba inwestować.

Gdzie kupić deski kompozytowe i ogrodzenia kompozytowe?

Sprzedawcę desek i ogrodzeń kompozytowych najłatwiej znaleźć w Internecie. Takie rozwiązanie często pozwala na zapoznanie się z ofertą danej firmy, a później na kontakt, jak to ma miejsce np. w przypadku firmy Hartika – hartika.com. Na jej stronie można znaleźć zarówno deski kompozytowe tarasowe, jak i ogrodzenie kompozytowe, a wszystko wykonane jest przy użyciu najtrwalszego PVC. Ponadto produkty firmy podlegają recyklingowi, co jest niezwykle ważne dla środowiska.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak przygotować podłoże do montażu elementów architektury ogrodowej?

Drewno to powszechnie stosowany surowiec to wykonywania wszelkiego rodzaju architektury ogrodowej – altan, pergoli, wiat, płotów i wielu innych. Konstrukcje te powinny być nie tylko wykonane z dużą dbałością, ale również prawidłowo osadzone w gruncie, aby uniknąć ich przedwczesnego niszczenia i zapewnić pełną funkcjonalność. W jaki sposób przygotowujemy podłoże do montażu? Wszystko zależy od rodzaju […]

Wypoczynek na tarasie i w ogrodzie czyli jakie meble wybrać?

Dom to azyl i bezpieczne schronienie dla każdego człowieka. Równie ważna jest jednak przestrzeń przydomowa – ogród czy taras. Latem spędzamy tam przecież niemal każdą wolną chwilę, chłonąc atmosferę letnich beztroskich dni. To dlatego warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni. Niezbędne będą meble ogrodowe – zarówno pojedyncze meble, jak i całe zestawy mebli ogrodowych. […]